Treść opublikowana przez Hassano
-
Czy felgi w rozmiarze 14 cali to dobry pomysł na zimę
Średnica tarczy to jedno a jeszcze trzeba doliczyć zacisk który też to powiększa.. NO chyba że już poleciałeś skrótem myślowym i z doświadczenia wiesz że ten rozmiar z zaciskiem na pewno jest większy niż felga
-
Potrzebny(vcds) do laptopa
Kurde do Wrocławia troche km jest Sam już coś tam szukałem ale może akurat ktoś z forumowiczów sie tym zajmuje albo sam robił w mojej okolicy i kogoś poleci
-
Potrzebny(vcds) do laptopa
Ja mam akurat A5 z 2011r więc modelowo do a4 to jest B8 i z tego co wiem to da sie używany kluczyk z innego auta zakodować do mojego ale nie vcds'em tylko jakimś innym programem.. vcds akurat tego nie potrafi tak na marginesie jest ktoś z okolic Gliwic kto sie tym zajmuje bo mam tylko jeden kluczyk a chciałbym dokupić jeszcze 2 i zakodować
-
Potrzebny(vcds) do laptopa
VAG COM 21.3 VAGCOM 20.12 VCDS HEX CAN interfejs USB dla VW AUDI Skoda Seat VAG 20.4 wielojęzyczny ATMEGA162 + 16V8 + FT232RQ|Car Diagnostic Cables & Connectors| - AliExpress PL.ALIEXPRESS.COM Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com Tak dopytując takie coś może być^^?? W sumie oznaczenia itp są chyba takie same jak Ty podałeś w linku ale jakoś opis lepiej zrobiony I tak dopytam odnośnie tego kluczyka, na pewno da sie zaprogramować kluczyk z innego auta? Bo już czytałem że vcds tego akurat nie potrafi zrobić
-
Potrzebny(vcds) do laptopa
Ja również chce to do własnego użytku ale kto pyta nie błądzi czyli bez stresu można zamawiać na alli kabelek i być dobrej myśli Na marginesie sprawdziłem te z olx i tam ceny są około 200-250zł a na moje oko to są dokładnie te same co na alliexpres tyle że są już pewnie w polsce
-
Potrzebny(vcds) do laptopa
Podepne sie pod temat, chciałbym kupić cvds'a i moje pytanie jest takie czy te z alliexpres są coś warte?? Czy ktoś ma kupione z tego źródła i wszystko działa?? I najważniejsze czy DA SIE NIM ROBIĆ WSZYSTKO tak jakby był oryginalny? Ponadto na aukcjach pisze że może być nawet po polsku ale ciężko mi w to uwierzyć. Jak jest ktoś oblatany w temacie to byłbym wdzięczny za link czy to z alli czy z jakiegoś naszego źródła
-
Błąd EGR w Audi A4 B8 3.0 TDI
Jutro zabieram sie za wyciąganie egr'a i wracam do pytania: - Czy aluminiowa rura z dolotu powietrza do kolektorów dolotowych występuje bez tego wejścia na rurke z egr'a żeby nie trzeba jej zaślepiać?? - czy przewód wody przez który jest podłączona chłodniczka wody jest bez tego wyjścia?? Tzn czy jest oryginalna rura bez tych wyjść?? Wiem że moge te wejścia zaślepić ale jeżeli jest możliwość kupienia części P&P bez tych wejść to chciałbym je wymienić
-
Błąd EGR w Audi A4 B8 3.0 TDI
Generalnie profilaktycznie, klapki to zmora wszystkich silników, prowadziłem warsztat przez 15 lat i widziałem z 10-15 silników po urwaniu klapki która wpadła do cylindra.... niema co zbierać.... co prawda akurat nie był to żaden 3,0 ale wole dmuchać na zimne Jeżeli chodzi o egr to zawsze lepiej żeby silnik miał czyste powietrze. Generalnie kolejny bajer ekologiczny który tylko szkodzi niż pomaga. Nie chciałem czekać aż padnie egr i zacznie walić błędami albo zacznie ciec chłodniczka i tak czy owak bym to musiał wyłączać bo naprawa jest dość droga. A że mam mega ogarniętego elektryka to taki zabieg to pikuś gdybym go poprosił aby mi z a5 zrobił ferari to jedyny problem by był czy mam na tyle kasy :D:D A wyciągnąć chce cały egr no bo wiadomo.. masa wrogiem przyśpieszenia Ponadto jest jeszcze w planie wydech bez dpf'a ( raczej mojej konstrukcji bo ceny są kosmiczne) i może culler.. mam cichą nadzieje na coś pod 400 kucy
-
Błąd EGR w Audi A4 B8 3.0 TDI
Troche odkopuje ale dzisiaj właśnie byłem wyłączyć klapki w kolektorze i przy okazji egr i takie mam pytanko. Klapki oczywiście już wyjęte oraz oba silniczki (gdyby ktoś potrzebował to chętnie sprzedam pisać pw) wyjąłem je żeby było troche luźniej pod maską i na dniach zamierzam wywalić też egr'a razem z chłodniczką. 1 - Podejmował sie już ktoś takiej roboty?? 2- Na dolocie zaślepienie to nie problem a jak wygląda sprawa niżej?? jak wygląda zaślepienie przewodów z wody i samej chłodniczki? 3- czy jest dolot( ten aluminiowy) do 3,0TDi bez tego wejścia na przewód z egr'a??
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich serdecznie Od niedawna szczęśliwy posiadacz a5 z Gliwic
-
Rodzaje silników 3.0 TDI w Audi A4 B8
Podpinam sie pod pytanie ciocia wikipedia mówi tylko że: od 11/2011 09/2007 - 11/2011 od 07/2011 150KW 176KW 180KW 204PS 240PS 245PS 3500-4500 4000-4400 4000-4500 multitronic 7-biegowa S tronic to do 240PS 7-biegowa S tronic 3.0 TDI quattro do 08/2009 ze skrzynią 6-biegową tiptronic; 3.0 TDI clean diesel quattro do 11/2011 ze skrzynią 6-biegową tiptronic Z tego co mi wiadomo to 204PS nie miały napędy quattro ale nie jestem do końca pewny z tabelki również wynika że 240PS miało 6 biegów w manualu lub automacie a 245PS 7 biegów więc może z tąd te 5 kucy więcej
-
Obszywanie Kierownicy/Przyciemnianie szyb Gliwice
Kurde co do kosztów to nie powiem bo robiłem to ponad rok temu płaciłem bodajżę 120 albo 140 ale wiadomo ceny mogły sie zmienić
-
Obszywanie Kierownicy/Przyciemnianie szyb Gliwice
Jeśli chodzi o kierownice to giełda jest chyba najlepszym pomysłem ja tam raz robiłem to byłem zadowolony i zrobili chyba w 2h tak że odebrałem wczesnym popołudniem i założyłem do auta od razu na giełdzie co do szybek to niewiem
-
awaria spryskiwaczy
Możliwe że jak wypsikałeś płyn do końca to z samego dna zassał syf i pozapychały sie przewodziki lub same końcówki weź igłę i poprzetykaj powinno pomóc bo węże są w miare grube więc tam nie powinno nic utkwić
-
zawiasy
Ale zawsze można zostwić oryginalne A uratować sie da albo na leniucha popsikać wd-40 lub coś podobnego i ruszać a na pewno sie poprawi lub bardziej profesjonalnie wyciągnąć ję dokładnie umyć, ewentualnie jak gdzieś obdarte podmalować i również popsiakć lub troszke smaru ale smar będzie widać i z powrotem założyć na swoje miejsce tylko dokładnie bo drzwi mogą sie nie zamknąć
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Mam nadzieje że w ciężkich chwilach z Audikami będziecie służyć pomocą
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich użytkowników audi Jestem/byłem posiadaczem kilku audiczek i na pewno chce kolejne pozdrawiam:)