Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy felgi w rozmiarze 14 cali to dobry pomysł na zimę


Mystick

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem auto na felgach 16 cali i obecnie mam dostęp do praktycznie nowych felg w dobrej cenie - niestety są one w rozmiarze 14.

Jak sądzicie, jest sens zakładać takie fele? Głównie zależy mi na bezpieczeństwie. Chociaż wiadomo, jeśli auto będzie wyglądało jak karakan to też słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mystick napisał:

To mnie teraz zaorałeś :D Dzięki za dość dosadną sugestię :D

Kolego bo zapytałeś tu tylko żeby zapytać czy jak? Pomyślałeś jak na 14" będzie wyglądać Twoje auto? Musisz pamiętać, że zmniejszając średnicę, musisz nadrobić wysokością profilu opony, gdzie przy 14" będzie to około 135 mm :grin:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbytnio wiedzy ani wyobrażenia więc wolałem zapytać w miejscu gdzie na pewno są ludzie którzy lepiej się znają na takich rzeczach. Chciałem się oprzeć na opinii praktyków więc dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz średnicę tarczy. Jak jest powyżej 288mm to nie wejdzie ci fela 15 i tylko rozmiar 16 wzwyż.

Edytowane przez przem8
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, przem8 napisał:

Zmierz średnicę tarczy. Jak jest powyżej 288mm to nie wejdzie ci fela 15 i tylko rozmiar 16 wzwyż.

Średnica tarczy to jedno a jeszcze trzeba doliczyć zacisk który też to powiększa.. NO chyba że już poleciałeś skrótem myślowym i z doświadczenia wiesz że ten rozmiar z zaciskiem na pewno jest większy niż felga :) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam 288 tarcze i wchodzi 15 więc zakładam, że w podobnym przypadku w b7 jest tak samo. Z resztą na słupku ma wlepe z zalecanymi rozmiarami kół więc wszystko powinno być jasne. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod blokiem u mnie stoi B7 na 16" która ma 288 i jest tam bardzo dużo miejsca, 15" powinno wejść bez problemu. U mnie jest 312 i 15" nie wejdzie na pewno. A kolega niech kupi to co zaleca producent i będzie ok o ile hamulce  ma seryjne.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ktoś przerabiał układ hamulcowy to wtedy wlepka nic nie da.

Zakładaj 16 cali i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...