Treść opublikowana przez szogun555
-
Mercedes-Benz GL 550 AMG 4 MATIC
GL 550 AMG 4 MATIC Rok 2016 Przebieg 1750km Motor 4,7 litra V8 Bi-turbo 435KM i 700Nm
-
A4 B8 AVANT LIFT SLINE x2 1.8 TFSI CJEB'13 by Doradca
- błąd p0234
Winowajcą raczej nie jest zmiana mapy, bo na początku było wszystko w porządku. Po wymianie zaworu n75 autko jeździ jak nowe.- błąd p0234
Proszę o pomoc szanownych forumowiczów. Czy zacząć od wymiany zaworu n75, a pózniej ewentualnie czujnik g31 ? Błąd wyskakuje tylko przy dużym obciążeniu silnika. OBD function[ 01 - ESP ] VIN WAUFFAFL0EN029201 Model year 2014 (E) ManufacturerAudi Version 2014 (E) Model Audi A4 USA/CDN 2009> Engine CPMB 2,0 l TFSI / 162 kW ODIS Service OBD Log 04.06.2016 19:32:11 Workshop code: Version: 00000 219 00000 Version number: RC360L_P1_B22_9_8-20141128 Release: 2.2.3 Diagnostic kernel: 7.71.139 (Softing AG) MCD: 2.0.2 ECF: 20.6.0 (20141125) PDU-API: 1.20.23 Measurement type / measurement location VIN: WAUFFAFL0EN029201 System environment PC name: PANTON-PC Operating system: Windows_NT Diagnostic hardware: VAS5054 Vehicle VIN: WAUFFAFL0EN029201 Manufacturer: Audi Model: Audi A4 USA/CDN 2009> Model year: 2014 (E) Version: Sedan Engine code: CPMB 2.0l TFSI / 162 kW MCD project: AU48X MCD project version: 2.365 Content Components List 01 - Engine Control Module 1 Identification DTC memory (1) Communication data ECU: 01 - Engine Control Module 1 04.06.2016 19:32:02 LL_EnginContrModul1UDS (EV_ECM20TFS0118K5907115J_001) Master - Identification 04.06.2016 19:32:02 Top^ System description 2.0l R4/4V TF SoftwareVersion 0002 HardwareVersion H09 VW/Audi part number 8K5907115J Hardware part number 8K2907115L Coding 4A 2A 00 13 24 26 00 06 20 00 ASAM/ODX file identification EV_ECM20TFS0118K5907115J ASAM/ODX file version 001003 Master - DTC memory (1) 04.06.2016 19:32:02 Top^ P023400 ($1626 / 5670) Turbo/Super Charger Overboost Condition DTC text: Turbo/Super Charger Overboost Condition Date 19:32:29 - 03.06.2016 Odometer reading 22,428 km Priority 2 ODIS Page 1 of 2 about:blank 2016-06-04 Malfunction frequency counter 1 Unlearning counter 255 Engine speed 4,128.00 1/min Normed load value 96.9 % Vehicle speed 80 km/h Coolant temperature 97 °C Intake air temperature 38 °C Ambient air pressure 990 mbar Voltage terminal 30 13.900 V Dynamic environmental data 20 96 27 10 7A 03 11 BD 0E 82 13 38 06 12 16 20 71 15 14 04 10 10 10 97 [LO]_Basic Structure: Standard Freeze Frame Dynamic Unlearning counter according OBD [LO]_Data Record: Measurement Value: OBD aging counter 39 [LO]_Basic Structure: Standard Freeze Frame Dynamic Engine status [LO]_Co Eng st COMPU VERB UBYTE [VO]_COENG_RUNNING [LO]_Basic Structure: Standard Freeze Frame Dynamic Engine oil temperature [LO]_Temp Cels SWORD 98.3 °C [LO]_Basic Structure: Standard Freeze Frame Dynamic Engine operating condition [LO]_Channel 87 [LO]_Channel 87 Part. load [LO]_Basic Structure: Standard Freeze Frame Dynamic Relative load value [LO]_Rel q0p02 34 UWORD 194.65 % [LO]_Basic Structure: Standard Freeze Frame Dynamic Current system status [LO]_Exe Con State 02 UBYTE [VO]_SYC_DRIVE [LO]_Basic Structure: Standard Freeze Frame Dynamic Engine torque [LO]_Md q0p1 SWORD 424.7 Nm 0 passive/sporadic 1 Malfunction has not occurred in current operating cycle 2 Malfunction in current or last driving cycle not detected 3 Not confirmed 4 Tested since erasing DTC memory 5 Malfunction occurred since erasing DTC memory 6 Not tested in current operating cycle 7 No warning display on ERRORSTATE sporadic DTC_MASK $0C/2C Jun 4, 2016 7:32:13 PM ODIS ODIS Page 2 of 2 about:- 2.0 TFSI POLIFT opinie
Ja mam CPMB 2014r. Motor super, od wymiany zrobiłem 8 tyś km i oleju nie bierze. Bardzo fajny elastyczny motor.- niewyuczone położenia krańcowe w sterowniku 44
Dzwoniłem do ASO Audi i pani zapytała czy było wgrywane PL menu, nawigacja, kodowanie lamp itd. Podobno muszę przywrócić wszystkie sterowniki na USA, bo przy kodowaniu przekładni mogą się uszkodzić. Co o tym myślicie ? Dlaczego musi być kodowanie on-line skoro przekładnia nie posiada ochrony komponentów ?- niewyuczone położenia krańcowe w sterowniku 44
Dołącze się do tematu, wczoraj wymienili mi przekładnię kierowniczą na nową w ASO VW. Panowie nie dali rady zakodować i stwierdzili, że zrobi to tylko serwis Audi. Swieci mi się kontrolka od przekładni i przekładnia nie pracuje lekko na postoju. Czy faktycznie muszę się udać do ASO Audi na kodowanie ?- Rabat ze strony ASO
Witam szanownych forumowiczów Dwa tygodnie po upłynięciu gwarancji zaczyna zacierać się przekładnia kierownicza ( podobno normalna rzecz w tych przekładniach). Czekam na duplikat książki serwisowej z USA, bo dostałem taką informacje z serwisu audi, że książka musi być...Auto zostało sprowadzone z USA i tylko tam mogą wyrobić duplikat książki. Dodam, że samochód ma przejechane 20kkm. Moje pytanie, czy mogę liczyć na jakiś większy rabat ze strony audi ? Jestem tez ich klientem bo rok temu zakupiłem u nich nowego Volkswagena t5. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.- CPMB 2.0 TFSI QUATTRO po delikatnym sofcie u Gregora
Dokładnie jak napisał kolega wampir, turbo to IHI. Co do oleju to zalałem Castrola, ale następna wymiana padła na Millersa- CPMB 2.0 TFSI QUATTRO po delikatnym sofcie u Gregora
Różnica jest naprawdę spora, nie myślałem, że aż tak będzie się odpychać Mogliśmy dołożyć jeszcze z 20KM i 15Nm, ale wystarczy mi to co jest.... Grzesiek powiedział, że na tej turbinie można wykręcić 330KM, więc jest jeszcze spory zapas i mam nadzieje, że autko będzie długo służyło...- CPMB 2.0 TFSI QUATTRO po delikatnym sofcie u Gregora
Można było dołożyć jeszcze +20KM, ale po jeździe próbnej wystarczyło mi to co jest i nie potrzebuje więcej koksu- CPMB 2.0 TFSI QUATTRO po delikatnym sofcie u Gregora
- AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO
Niestety, ale warto czekać...:-) To jest najwcześniejsza data 15.03. Wcześniej wszystko zajęte...- AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO
Jestem umówiony na 15 marca (wcześniej nie dalo rady) do Gregora i myśle, że jest to najlepszy wybór :-)- A4 B8 Tomka - powolne zmiany
Bardzo fajny sedanik, bezawaryjności życzę :-)- AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO
W czwartek jestem umówiony do Tc-Performance w Łodzi, podobno z limiterem nie mają problemu i sterownik ogarną po kablu...:-) Zobaczymy co z tego wyjdzie...:-)- AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO
Boxem limitera nie przestawię ;-)- AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO
W Compsporcte krzyknęli mi 2500pln i to firma, która nie ma swojej hamowni i nie stroji autka na miejscu- AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO
Co myślicie o firmie Sportmile ?- AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO
U mnie limiter jest ustawiony na 210 km/hZ tego co się dowiedziałem Compsport w ogóle nie posiada hamowni w Łodzi, hamują auta w firmie zajmującej się instalacją gazową Nagaz, wysyłają oprogramowanie do Bielska i z powrotem wraca gotowiec.... Kreator Mocy średnio jest polecany.- AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO
Trzecia generacja Tylko program to 290/420. Wyżej to...Musi się ktoś wypowiedzieć kto się zna na turbinach o jej realnych możliwościach Podobno samym softem 300KM i 440Nm. Chyba się umówię i zobaczymy co z tego wyjdzie :-) Kto jest w stanie ogarnąć moje TFSI od a do z ? Możecie kogoś polecić ? Mam na myśli strojenie po kablu, oczywiście z hamownią i zdjęcie limitera prędkości. Compsport Łodz - brak hamowni. Rogal - brak możliwości usunięcia limitera. Dynosoft- brak możliwości zrobienia po kabelku. Masters - nie robili takiego autka.- AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO
Dzwoniłem dzisiaj do CompSportu, szacowany przyrost mocy 300KM i 440Nm. Co o tym myślicie ?- AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO
To wygląda na to, że będzie dokładnie ten sam Tiptronic ZF 8HP55 jak w moim modelu :-)- A4 B8 Lift 1.8 CJEB - Mod by R-performance
Witam, autko było robione po kablu, czy sterownik do wyjęcia ? Jakie koszta u Witka bez zmiany wydechu ? Kiedyś robiłem u niego b7, a teraz myśle nad b8. W Compsporcie mi powiedzieli 2500pln. Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.- AUDI A4 B8 LIFT 2.0TFSI S-LINE QUATTRO
Jak dla mnie ten Tip jeździ bardzo fajnie, przy 200km/h trzyma tylko 3000 obr.min. i najważniejsze, że jest bardziej wytrzymały. Różnica w przyspieszeniu jest pewnie nie wielka, więc nie będę się podniecać ile jest szybszy S-tronic, bo to tylko samochód rodzinny. Jak będę chciał powariować, to kupie sobie GTR-a :-) - błąd p0234