Treść opublikowana przez kubunia
-
problem z silnikiem 2.0 FSI AWA
Objawy wskazują również, że może być uszkodzone koło dwumasowe.
-
Trzecie światło STOP
Raczej to będzie wina kostki, rozepnij i psiknij czymś do styków, powinno pomóc. Może być WD40 albo jakieś specjalne psikadło typu kontakt spray.
-
Oryginalne Radio b7 jak nagrac dobrze muze
A może masz nagrany jeden utwór 80cio minutowy na płycie i nie przełączysz wtedy na inny kawałek. Sprawdź wsadzając jakąś oryginalną płytę z np. 14 czy 16 ścieżkami. Jeśli da się przełączać to wszystko ok a Ty masz tak zwanego seta w postaci jednej długiej ścieżki.
-
Huczenie po zmianie kół
Niektóre opony wydają dziwny dźwięk huczenia podczas jazdy. Też myślałem że u mnie łożysko padło ale po zmianie opon jest błoga cisza. Ja bym się tym nie przejmował, po prostu konstrukcja bieżnika jest taka że huczy. Jak na zimówkach było ok to na bank nie łożysko tylko opony
-
Czujnik poziomu paliwa - opadł.
I dobrze wiedzieć, a tak co by nie zakładać nowego wątku to filtr paliwa jest zamontowany od spodu, koło zbiornika, czy gdzieś indziej?
-
co to za kontrolka
No i co pokazał? Nic mnie tak nie irytuje jak ktoś zaczyna wątek i nie kończy. Jestem użytkownikiem wielu forów i zawsze tak jest ktoś napiszę jutro zobaczę ale wynikami już się nie dzieli dla potomnych
-
Swiece zapłonowe
Irydowe świece NGK to BKR5EIX-11 http://www.e-ngk.pl/katalogi/sam3.php
-
Czujnik poziomu paliwa - opadł.
Pod tylną kanapą jest. Musisz ją wyszarpać do góry i ukażą Ci się śruby do pływaka, pewnie pod jakąś maskownicą jak to było w A3 bo tylko tam rozbierałem
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
W plastiku można też wypalić rozgrzanym gwoździem i nie ma problemu z wepchaniem za głęboko. Jaka tam jest średnica otworu, a jaką chcecie uzyskać, bo nawet nie wiem? edit: Aha już przeczytałem ten artykuł i wiem o co chodzi, myślę że wypalenie otworu będzie bezpieczniejsze od wiercenia
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
Miałem takie same objawy w Oplu Vectrze B 1.6 16V i mam je teraz w Audi 2.0 ALT. Przyzwyczaiłem się już do tego bo w Viki wyczyściłem wszystko co można było, powymieniałem wężyki podciśnienia i dalej to samo a tam przepływomierza nie ma. Nawet nie zauważyłem tego w Audi już tak się przyzwyczaiłem i nie zwróciłem uwagi na to że przy zmianie biegu po wciśnięciu sprzęgła obroty nieznacznie wzrastają by potem opaść. 7 lat jazdy Oplem przyzwyczaiło do wielu niedogodności
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam sąsiada
-
Co z tym klimatronikiem?
Ad.1 Jeśli jest włączony nawiew na przednią szybę to climatronic "myśli" że Ci zaparowała i sam zwiększa, zmniejsza siłę nawiewu. Ad.2 Cyrkulacja wewnętrzna to nic innego jak odcięcie dopływu powietrza z zewnątrz auta (przydatne jeśli np. przejeżdżamy przez zadymienie lub rozsypują nawóz na polu akurat). Nie jest zalecana jazda przez dłuższy czas z włączonym obiegiem wewnętrznym ponieważ szybko zwiększa się zawartość dwutlenku węgla w kabinie i szyby zaczynają niemiłosiernie parować. Ad.3 Tryb auto próbuje w jak najlepszy sposób zapewnić ustaloną przez nas temperaturę sterując prędkością nawiewu oraz miejscem wylotu powietrza dla najlepszego komfortu pasażerów. Climatronic bierze pod uwagę wiele czynników takich jak: temperatura otoczenia, zadana temperatura, temperatura silnika (np. czy już można ogrzać kabinę), nasłonecznienie itp. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Ustawiasz temperaturę i zapominasz o zabawie z siłą nawiewu i gdzie ma dmuchać (taka jest idea climatronic w trybie AUTO). Ad.4 LO na wyświetlaczu oznacza że będzie wiało na maksa chłodem i nie ważne są ustawienia temperatury. Cały czas mrozi do bólu, tak jak HI grzeje do bólu Ad.5. Nie rozumiem Wszystko gra, ustaw sobie temperaturę np. 21 włącz tryb auto i zobacz jakie to wygodne
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich forumowiczów. Przedwczoraj zanabyłem A4 B6 2.0 Na razie autko stoi w garażu i czeka na zarejestrowanie. Na pewno będę często tu zaglądał w poszukiwaniu odpowiedzi Pozdrawiam.