Treść opublikowana przez arek252525
-
2.0 CAGA wibracje
Łożysko w skrzyni biegów ma luz
-
Bagnet oleju 2.0 tdi 170km
-
Bagnet oleju 2.0 tdi 170km
Jak się ma zaślepkę to tylko bagnet serwisowy z regulacją długości zwykły nie podejdzie.
-
Dźwięk silnika tak do okolo 1500 obr./min
Możliwa skrzynia biegów.
-
Wymiana sworzni wahaczy - zbieżność, geometria
Nie trzeba
-
stuki przy dodaniu gazu z kolektora ssacego
Pompa wysokiego ciśnienia. Standard w tym silniku, nie przejmuj się jeśli niema opiłków to OK
-
A4 B8 coś piszczy.
Meyle to dobre pompy i mają 130 barów tyle co ma być.
-
A4 B8 coś piszczy.
Co do ciśnienia to myślę ze to pomyłka bo są to pompy oryginalne, ale skontaktuj się z sklepem, Albo w wyższych rocznikach było tylko 120 bar wymagane.
-
A4 B8 coś piszczy.
Musisz szukać a co się stanie to tylko płyn będzie wyciekał i łożysko się zatrze. kup używkę z wyższego rocznika z małym przebiegiem.
-
A4 B8 coś piszczy.
Są osoby co dają rade bez demontazu przodu ale normalnie trzeba demontować. chodzi tu głównie o pompę wspomagania przy niej trzeba się powyginać. Według filmu to pompa do wymiany i to jak najszybciej.
-
A4 B8 coś piszczy.
to napinacz wykluczamy. A ściągałeś pasek zęby zobaczyć luzy?
-
A4 B8 coś piszczy.
A napinacz jakiej firmy założyłeś i czy nowy?
-
A4 b8 caga spiralka migala
Podłącz kompa to będziesz wiedział z błędów bo bez tego to może być setki przyczyn.
-
A4 B8 coś piszczy.
Ściągnij pasek klinowy i zobacz czy niema luzów na kompresorze i wspomaganiu i czy obracają się bez problemu. I sprawdź też alternator.
-
A4 B8 coś piszczy.
to pompa wspomagania lub kompresor ale stawiam na wspomaganie a ile masz nalatane?
-
A4 B8 coś piszczy.
To moze byc alternator, kompresor, pompa wspomagania a napinacz masz nowy to odpada. Ja myślę ze pompa wspomagania bo wymieniłeś płyn i zaczęło bardziej piszczeć.
-
A4 B8 coś piszczy.
a przed wymianą piszczało?
-
CAGA - Drgania, trzęsienie na biegu jałowym
możesz od razu przełożyć lecz nie zalecam używek ale to twój wybór.
-
Olej, zalany z niższą normą
nic tylko turbina ma lekko słabsze smarowanie ale to w teorii. Nic się nie martw niektórzy już przy wysokim przebiegu przechodzą na ten olej. wymień jak będziesz w stanie.
-
CAGA - Drgania, trzęsienie na biegu jałowym
sss.pdf
-
CAGA - Drgania, trzęsienie na biegu jałowym
wtryski OK. wymień ten zawór ale jak procedura nakazuje i będzie lepiej.
-
Olej, zalany z niższą normą
jeśli wymienisz w przeciągu mniej niż 1000km to nic się nie stanie i go nie katuj .
-
CAGA - Drgania, trzęsienie na biegu jałowym
Tak to najlepsze wyjście, ale pamiętaj ze morze to być tez wina któregoś wtrysku te wibracje. ale lepiej najpierw wymień ten zawór. bo koszty wtrysków i pompy są bardzo wysokie a jakość regeneracji mija się z jakością wykonania. Mi w wielu przypadkach pomogło a tak pozatym jaki masz przebieg?
-
CAGA - Drgania, trzęsienie na biegu jałowym
Zbyt duże i za często. A były one robione na rozgrzanym silniku
-
Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI
Pompy sie sypią ale dopiero jak opiłkują. większość ludzi wymienia na te bez wad z 2013r tak dla spokoju. czujnik z przodu auta można odkręcić i z powrotem wkręcić, tylko zawór z drugiej strony jest według serwisu jedno razowy bo po demontazu frez co na nim jest morze być już nieszczelny. jeśli nie masz opiłków a miałeś błąd za niskiego ciśnienia to bym wymienił czujnik i zawór. Ale to moje spostrzeżenie. Ja w każdym przypadku wymieniałem ten zawór jak występowały nieregularne wibracie karoseria w jednym przypadku zdarzyło mi się ze były to wtryski.