Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wkowal10

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wkowal10

  1. Panowie. Przy zmianie opon zimowych Nokian (5cio letnie) na letnie spotkała mnie niemiłą niespodzianka. Bardzo mam poszarpane opony ,które były założone na przodzie, tył ok. Pojechałem na zbieżność- tragedii żadnej nie było. Czy to opony felerne, czy gdzieś je mogłem na jakiejś nawierzchni tak załatwić, czy to wina geometrii? W załączeniu zdjęcia opony i wyniki geometrii kół. Coś podpowiecie?
  2. Witam. Panowie mam taki problem. Gdy ruszam rano po nocnym postoju czuję drgania albo silnika, albo od skrzyni biegów (trudno wyczuć), jakby koła były nie wyważone ( zósemkowane). Po przejechaniu 2-3 km już nie czuć tych drgań. Wymieniłem poduszkę skrzyni biegów, ale żadnych zmian. Co to może być? Wtryski, świece (jeszcze nie były wymieniane a jest 230 tys.)? Czy to może coś z napędem? Przeguby wewnętrzne raczej nie, bo po rozgrzaniu przy różnych prędkościach nie ma drgań.? Dwumasa, ale żadnych innych objawów nie ma i czemu po nagrzaniu to zjawisko nie występuje? Ktoś coś?
  3. Uchylony, otwarty
  4. Jakie polecacie pióra wycieraczek na przód- marka, model?
  5. Może warto się zwrócić z tym patentem do Audi Polska?
  6. a świece żarowe braliście pod uwagę?
  7. Ciężko się wyciąga ten zawór zwrotny? Jest on "wbity"w wąż - jak to zrobić?
  8. Megi 313 a jest strzałka na tym zaworze jak go zamocować? Może w fabryce źle są wkładane?
  9. Witam. U mnie po wymianie dwóch termostatów szybkość nagrzewania się raczej nie zmieniła, ale temperatura na wskaźniku nie skacze. Jak złapie 90 st. to trzyma niezależnie od stylu jazdy. Sprawdzałem stare termostaty. Ten duży otwiera się za wcześnie (78-80st). Ten mały przy 75 st.
  10. W czwartek będą wymieniane. Wpisz na znanym portalu aukcyjnym : termostat audi a4 b8 i pełni ci tego wyskoczy. Albo numer katalogowy termostatu.
  11. ja mam kupiony na 87 st. otwarcie, drugi mały jest na 75st.
  12. U mnie w nowym jest zamknięty, jak wrzucę do wrzątku to się otwiera. Ale cieńszy otwór w obudowie prowadzący w kierunku grodzi zawsze jest otwarty i ten drugi cieńszy też. Ruch płynu blokuje może drugi termostat, a nagrzewa się tylko fragment przy egrze? Zobaczymy po wymianie.
  13. Może kupiłem zepsuty termostat? Może ktoś ma nowy do pokazania?
  14. U ciebie oba naraz zamyka? Bo u mnie tylko najgrubszy króciec który jest połączony z wężami idącymi do chłodnicy?
  15. Prawdziwy Lolku- na ostatnim zdjęciu masz otwarty termostat. Mamy trzy króćce w tym termostacie+ wyjście z bloku silnika. Jak jest zamknięty to blokuje otwór njagrubszego króćca. innych otworów nie blokuje. U ciebie blokuje inne otwory?
  16. czyli twierdzisz że dobry termostat powinien zamykać z dwóch stron- od strony grubego króćca , który prowadzi do chłodnicy i cieńszego, który idzie w stronę grodzi? konstrukcyjnie nie ma takiej możliwości. A z ciekawości podmuchaj sobie w różne dziurki i sprawdź jak działa w gorącej wodzie (powyżej 90st.) i podmuchaj na gorących dziurkach. Zdaj relację. "ma mniejszą szparę niż twój nowy"- jak ma mniejsza szparę tzn. że jest niedomknięty na grubszym króćću i przepuszcza wodę na chłodnicę. zwróć uwagę gdzie idą poszczególne króćce w samochodzie, bo patrząc na termostat jest to trochę mylne.
  17. Takie położenie jest przy zimnym płynie, wtedy termostat zamyka otwór, którym rurki idą do chłodnicy. W druga stronę nie ma możliwości zamknięcia- jest ogrzewany od razu odcinek rurek od dużego termostatu w obudowie do termostatu małego - czyli odcinek z egr. Trzeci otwór też jest przepływ jakoś blokowany bo jak termostat jest zamknięty dmuchałem i powietrzne nie przepływało. Ja obserwuję temperaturę węży od jakiegoś czasu , to tak jakby mi raz zamykał, bo wąż do chłodnicy jest zimny, a raz przy nie do grzaniu nie domykał, bo wąż do chłodnicy jest ciepły(letni). Jak miałeś takie położenie kilka godzin po wyjęciu termostatu to prawidłowo. Jak miałeś takie samo położenie na ciepłym silniku, czyli termostat był zamknięty- wąż do chłodnicy pownien być zimny i silnik mógł się przegrzewać.Zwróć uwagę na termostat, gdzie idą króćce(odgałęźniki). To zdjęcie, które zamieściłem pokazuje zamknięty termostat i zablokowany otwór na węże do chłodnicy (grubszy króciec). Cieńszy króciec idzie w kierunku grodzi. Kupiłem dwa więc wymieniam dwa w przyszłym tygodniu. Postaram się zdać relację.
  18. Ja kupiłem i takie położenie mam w nowym termostacie. W takim położeniu płyn może przemieszczać się w kierunku grodzi, gdzie jest mały termostat. Po zagotowaniu w wodzie ten otwór został zatkany a otwarty ten z grubszą końcówką, co idzie w dół samochodu, co są rozgałęźniki i jeden wąż idzie do chłodnicy. Niby wszystko prawidłowo. W załączeniu zdjęcie nowego chłodnego termostatu, gdzie przełożyłem otworem cienki biały pręt. Ten drugi termostat po podgrzaniu też się otworzył a po ostygnięciu zamknął. Moje pytanie jaki zawór -termostat jest w tym wężu z zielonymi napisami? Ktoś wymieniał? Jaki numer tej części jest? Może w nim tkwi przyczyna. Dzisiaj jechałem ok. 40km, 4st. na dworze, samochód nie osiągnął 90 st. Po wjechaniu do garażu sprawdziłem węże. Ten do chłodnicy chłodny , czyli jakby termostat trzymał, ten do mniejszego termostatu ciepły, no ale tam jest cały czas otwarte, jak na chłodnice jest zamknięty. Nie wiem o co kaman. Może tajemnic tkwi w małym termostacie lub w w zaworze w wężu z zielonymi napisami. Kupiłem to wymienię, zobaczę. Niech ktoś poda jak część jest w tym zielonym wężu- czy to jest ten zawór co występuje w przedliftach? Po wymianie zdam relacje.
  19. Mój mechanior mówi , że jak świeca będzie padnięta w moim aucie, to zapali się kontrolka na pulpicie. Czy ma rację?
  20. Panowie, jak w temacie. Po zapaleniu auta na biegu jałowym czuję lekkie drgania na oparciu fotela. Po wciśnięciu sprzęgła drgania są mniej wyczuwalne. Jak jest zimny i jadę wolno czuję jakby koła były nie wyważone. Po rozgrzaniu auta jakby to zjawisko zanikało. Inny objawów brak. Co to - coś z dwumasą? Może wtryski, świece, zawór ciśnienia paliwa, poduszki?
  21. a jak wyjść z zielonego menu?
  22. Panowie. Jak w temacie. Jak wejść do zielonego menu 3 G Plus?
  23. A termostaty da się zdiagnozować vcds-em?
  24. no 220 tys. jest i podejrzewam że są oryginały
  25. OK. TRZEBA SPRAWDZIĆ

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.