Treść opublikowana przez roball
-
Spalanie Waszych ASN
Ja średnio mieszczę się w 13 lpg, ale ponad 90% w trasie. Jeżdżę spokojnie, ale często ze spokojem przekraczam przekraczam dozwolone prawem limity . http://www.motostat.pl/vehicle-stats/77766
-
Poradnik - Jak usunąć błąd spalonej żarówki po zastosowaniu diody LED w podświetleniu tablicy rejestracyjnej
Ale to jest przecież bardzo dobre rozwiązanie . Nie trzeba męczyć się z prawem ohma (mnożenie, dzielenie, kto to ogarnia ), albo z eksperymentowaniem, a swoje zrobi doskonale ! Błąd zniknie, gwarantuję. A takie rozwiązanie ma same zalety. Rozważ takie sytuacje: spalił się led, mechanik nie chce podbić przeglądu albo policja się czepia. Wtedy możesz przełożyć żaróweczkę i problem z głowy :D . Edit: Wyobraź sobie, że w nocy chcesz uzupełnić olej, płyn do spryskiwaczy albo coś podobnego. A nie masz latarki, a elektrownia odcięła prąd, a Ty robisz pyk i masz światło pod maską . Przykłady można mnożyć.
-
Poradnik - Jak usunąć błąd spalonej żarówki po zastosowaniu diody LED w podświetleniu tablicy rejestracyjnej
Tym "adapterem Kufatec" to mnie rozwaliłeś... 104zł za trzy rezystory obwiązane taśmą !!!! Ktoś z tą ceną chyba się pomylił o jakieś 100zł !! I na dodatek "oryginalne" zamienniki ale ludzie to kupują... ktoś ma dobry zysk. dopnij standardową żarówkę równolegle, na pewno będzie miała właściwą rezystancję
-
Poradnik - Jak usunąć błąd spalonej żarówki po zastosowaniu diody LED w podświetleniu tablicy rejestracyjnej
Niektórzy, jak widać, lubią uczyć się na błędach . A ja powtórzę: to nie jest żaden "filtr can", a zwykły rezystor i to najwyraźniej źle dobrany! Rezystor jest jest elementem biernym w którym energia elektryczna zamieniana jest na cieplną. W twoim przypadku został z zawinięty w rurkę termokurczliwą, która go skutecznie izoluje termicznie zmniejszając zdolność rozpraszania ciepła. Oczywiście pojawia się pytanie: po co ? A po to, żeby nie było widać, że ten "filtr" jest to element, który kosztuje mniej niż 1zł w detalu! Wydaje mi się, że rezystor 75 - 100ohm powinien dać radę, a można je kupić np. tutaj:( http://www.tme.eu/pl/katalog/rezystory-drutowe-10w_100294/#id_category=100294&s_field=artykul&s_order=ASC&visible_params=2%2C34%2C36%2C10%2C38%2C39%2C42%2C43%2C45%2C49%2C44%2C117%2C31&used_params=38%3A24545%3B ) Kolejna sprawa do ledy ze zintegrowanymi rezystorami. Te rezystory podgrzewają diody led, które i tak grzeją się same z siebie. Skutkuje to zmniejszeniem żywotności ledów, w najlepszym przypadku objawia się to stopniowym zmniejszeniem jasności diod, w gorszym uszkodzeniem diod (spaleniem, miganiem itp).
-
Znaczenie ET Felgi
Hej, Mam w swojej b6 założone opony 235/45/17 na felach 7,5J ET45. Chciałbym kupić felgi 16" na zimówki 215/55. I tu pojawiają się problemy. Wg kalkulatora http://www.rimsntires.com/specspro.jspET35 powinno dać podobny efekt wizualny, natomiast na allegro najwięcej jest felg o ET42. Jakie ET było w oryginale ? Jakiego ET szukać ? Jaka szerokość będzie lepsza 7J czy 7,5J ? Pozdrawiam
-
Poradnik - Jak usunąć błąd spalonej żarówki po zastosowaniu diody LED w podświetleniu tablicy rejestracyjnej
Przecież ten "filtr" to zwykły rezystor ! Sam taki rezystor można kupić nawet 100 krotnie taniej . Poza tym jaki jest sens wstawiania ledów, skoro trzeba i tak dociążyć linię, żeby pobór prądu był taki sam jak żarówki ?
-
A4 b6 3.0 index nośności
Miałem kiedyś taką sytuację, że wybuchła mi opona na autostradzie. Przyczyną była prędkość, wysoka temperatura, zły stan opony, samochód załadowany na max. Przewrażliwiony może jestem ale, jeżeli nie ma przeciwwskazań, wezmę oponę najwytrzymalszą
-
A4 b6 3.0 index nośności
Pozwólcie, że odświeżę temat. Czy są jakieś przeciwwskazania żeby dać oponki 235/45/17 97 Y ?
- czujnik temperatury oleju
-
czujnik temperatury oleju
Cześć mam błąd: 16580 P0196 engine oil temperature sensor G8 . Jak rozumiem czujnik jest do wymiany, gdzie go znajdę przy silniku ? Gdzie go kupię ?
-
Wyciągnięcie pinu z RB4
drogi ten interfejs :/ a może podpowiecie kto mógłby mi ten pin wyciągnąć w Warszawie lub Białymstoku .
-
Wyciągnięcie pinu z RB4
Jak i czym mogę wyciągnąć pin z licznika 8E0920900H (auto z profilu) ?
-
ASN Quattro - analiza błędów
Hej, podłączę się pod temat bo mam taki sam silnik. Co mogę zrobić z błędami ? Address 01: Engine 16580 - Engine Oil Temp. Sensor (G8) P0196 - 004 - Implausible Signal Address 08: Auto HVAC 00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113) 30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent Address 17: Instruments 00562 - Sensor for Oil Level/Temperature (G266) 27-10 - Implausible Signal - Intermittent Address 46: Central Conv. 2 Faults Found: 01331 - Door Control Module; Driver Side (J386) 80-10 - Single-Wire Operation - Intermittent 00935 - Electric Window Motor; Rear Right (V27) 62-10 - No or Incorrect Adjustment - Intermittent Z góry dzięki za odpowiedzi
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Mam na imię Marek i mam zamiar stać się posiadaczem b6. Pozdrawiam