Treść opublikowana przez roball
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
no faktycznie szrota można kupić za <50zł, ale do tego na wstępie zestaw naprawczy za drugie tyle i nowy odpowietrznik. Czyli 100zł i trochę roboty własnej lub 170 zł i regenerowany. To nie jest tanio jak barszcz, czyba, że chcesz mi sprzedać w cenie barszczu Jaki jest wymiar tego odpowietrznika ?
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Hamulce na tarcze 312mm, zacisk prawy przód, urwany odpowietrznik, da się coś z tym zrobić ? Ktoś zna wymiary odpowietrznika ? Są jakieś zestawy naprawcze ?
-
Klimatyzacja grzeje o 5 stopni wiecej
Zrobiło się cieplej, zauważyłem inną rzecz: nagrzewnica cały czas jest gorąca. Czy to normalne ?
-
1.8T VS 3.0 Quattro
Przede wszystkim na stan samochodu jest ważny. Ja osobiście nie szedł bym w FWD. Quattro jakieś tam wady ma, ale bez wątpienia warto.
-
Opny letnie
Dlaczego taki rozmiar? W originale chyba takich nie było
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Sprawa legalności jest bardzo prosta. Wg prawa światła długie to światła z homologacją na światła długie, nie ma znaczenia na ile %, mają homologację na długie to są to światła długie. Informację jak używać świateł długich znajdziesz w kodeksie drogowym jak nie znasz :P. Światła przeciwmgielne światła z homologacją na światła przeciwmgielne, jak ich używać też masz w kodeksie drogowym. Podobnie ze światłami do jazdy dziennej, muszą mieć homologację na światła dzienne ! O ile pomysł puszczania świateł długich na 30% wydaje się fajny (i praktykowany np w Kanadzie) to wg prawa jest to jazda na światłach drogowych i sugerowanie, że to legalne w dzień jest sporym nadużyciem Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1260) – art. 51 ust. 3.
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Mam nadzieję, że to rozwieje wszystkie wątpliwości: źródło stona ITS : http://www.swiatla.its.waw.pl/Pytania_do_eksperta,3144.html Nie ma odpowiedniej homologacji wybitej na kloszu to legalne nie jest. No niestety, Policja mało się przejmuje takimi rzeczami.
-
Wymiana oleju, jaki polecacie do 3.0 ASN?
Było już wielokrotnie na forum. W skrócie: lać 5W40, nie castrol, nie bawić się w long life, oleje low saps i mid saps ( motul x-clean) są przy takich silnikach bez sensu. Dużo ludzi leje motula xcess. Oleje o obniżonym saps są do silników z dpf-ami lub udziwnionymi katalizatorami, w starszych silnikach nie robi to różnicy, także lepiej wziąć taki co mięcej TBNów i nie patrzeć na sapsy.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Nie, chodzi mi o coś bezpieczniejszego niż parking pod marketem Nie chcę przywalić w latarnię. Gdzieś w stolicy jest jakiś kawałek toru do wynajęcia, większy plac, czy płyta poślizgowa ? Podobno kiedyś ludzie wjeżdżali na Zalew Zegrzyński zimą, ale teraz jest za cienki lód.
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Cześć, mam A4 w Q, jest piękna zima, a ja zdałem sobie sprawę, że nie potrafię tym jeździć :/ Czy znacie jakieś miejsce w Warszawie lub okolicach, żeby sobie poćwiczyć jazdę w poślizgu ?
-
Klimatyzacja grzeje o 5 stopni wiecej
U mnie dmuchawa przestała dmuchać, także przy obecnych temperaturach problem przegrzewania zniknął :]
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Jeżeli chodzi Ci o pojemność, prąd rozruchowy to kup nie mniejsze od obecnego (śmiało może być więcej Ah jeżeli masz ochotę). Jeżeli chodzi Ci o wymiary, ułożenie biegunów to weź podobny jak był (lub taki, żeby się zmieścił). Proste. Jeżeli chodzi Ci o model i producenta to nie pomogę, bo nie będę nikomu reklamy robił
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Obawiam się, że nie jest to wina wybieraka. Ja szukałbym drugiej skrzyni.
-
Jaki ekspres ciśnieniowy do 2800zł
Jeżeli brakuje do pełnego kubka to uzupełniasz czystą wrzącą wodą. Przelewanie wody przez wyparzoną kawę nie ma sensu, bo mocy już nie ma, a psuje się tylko smak, dlatego takie programy. My kiedyś kupiliśmy cieknącego krupsa, po wymianie uszczelek działa bardzo dobrze, a koszt <500.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Polecam fajny kanał o akumulatorach https://www.youtube.com/channel/UCbSVXP31l7_8DMoTg8h23vw Ja następny akumulator będę kupował akumulator polskiego producenta. Dobre i nietanie
-
Wyświetlającą sie podczas jazdy kontrolka oleju..
Hej, a co myślicie o tych najtańszych czujnikach za 50zł ? Ten czujnik to nie jest jakaś krytyczna rzecz chyba, nie wpływa na pracę silnika chyba, co ?
-
Klimatyzacja grzeje o 5 stopni wiecej
kamil-vag - faktycznie, wiatraczek,nie zauważyłem ... sylewester mi się przedłużył, może dlatego Sebqull - czujnik jest w panelu klimatronika przy wiatraczku, jeżeli tam nie zaglądałeś to być może jest zawalony kurzem, może jakiś zimny lut, a może to problem nie z czujnikiem a z wiatraczkiem. W każdym swoim samochodzie to rozbierałem, ale teraz nie pamiętam jak to wygląda w a4 b6 i na ile jest naprawialne.
-
Klimatyzacja grzeje o 5 stopni wiecej
Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje o kanałach adaptacji ? Jak się robi nastawy podstawowe ? Sebqull no i wiadomo, który czujnik przekłamuje i albo czujnik albo elektronika do wymiany/przelutowania :/
-
Klimatyzacja grzeje o 5 stopni wiecej
Podczas pomiaru na gorącym silniku samochód był w oświetlonym garażu. Ustawione było 20 stopni auto. Dash panel temp. (G65) pokazuje 23,5 stopnia, a MVB009 pokazuje że idzie ok 40 stopni. Tak ogólnie jak jestem w trasie to nie ważne, czy dzień czy noc, wieje gorącym, szczególnie na nogi. Ustawiam najczęściej 18 stopni.
-
Wyświetlającą sie podczas jazdy kontrolka oleju..
Gdzie kupiłeś czujnik, za ile ? Daj jakiś namiar. Mój też lubi olej, ale kupuję 10l na wymianę i dolewki i puki to wystarcza to się nie przejmuję.
-
Klimatyzacja grzeje o 5 stopni wiecej
Wskazania MVB009 MVB011 wydają się odpowiadać rzeczywistości, ale nie miałem akurat żadnej termopary, żeby to zweryfikować. Wentylatorek w klimatoroniku, działa, zasysa, był czyszczony jakiś rok temu.
-
Klimatyzacja grzeje o 5 stopni wiecej
Cześć, coś tam wczoraj zmierzyłem. Samochód stał jakieś 3h pod chmurką, zrobiłem najpierw pomiar na wyłączonym silniku, temperatura ustawiona chyba 20stoponi, włączony econ (plik enginecoldoff.zip). Potem odpaliłem silnik i szybko jeszcze raz, temperatura już na pewno 20stopni, econ niestety wyłączyłem po 2 screenie, dlatego grupy 1-6 powtórzyłem na końcu (plik enginecold.zip). Potem przejechałem do garażu, po chwili pomiar na ciepło, temperatura ustawiona 20stopni auto (plik enginehot.zip), w środku było za ciepło, ale nie bardzo gorąco, czasami jest gorzej (aż w stopy parzy :/ ) enginecoldoff.zip enginecold.zip enginehot.zip
-
Klimatyzacja grzeje o 5 stopni wiecej
Mam chyba dokładnie to samo. Jeżdżę cały czas na ustawionym 18 stopni, a w aucie mam 23. Wszystkie odczyty wyglądają na prawidłowe. Czasami przestawi się i jest przez jakiś czas ok, a potem znów grzeje :/
-
Bagażnik dachowy Oryginał
Czy ktoś orientuje się czy oryginalny bagażnik dachowy z A4 B5 Avant będzie pasował też do B6 Avant? Nigdzie nie mogę znaleźć wymiarów relingów do porównania
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
CHL i doświetlanie zakrętów spoko, ale dzienne z drogowych mogą dowód rejestracyjny zabrać :/ Inna sprawa że wielu tak jeździ.