Treść opublikowana przez Toomaszek
-
Poważne problemy z silnikiem
Wymieniłem odme na niby używaną ale dobrą. No i jest jescze gorzej chyba. Za 2 tygodnie jak wrócę z pracy, wrócę chyba do swojej dawnej odmy. Ale kurde czemu on dalej tak kopci. Egr ? Wtryski? I wydaje mi się ze kopci dopiero jak troszkę się rozgrzeje. Korek po odkręceniu dalej Wypycha nie wiem co już robić z tym samochodem. Mam pomysł juz żeby znizyc cenę auta i go sprzedać jak najszybciej
-
Poważne problemy z silnikiem
Byłem wczoraj u mechanika no i na odpalonym silniku odkręcił korek od oleju i stwierdził że jego zdaniem 100% Odma bo za duże ciśnienie na korku i że olej idzie w turbinę.
-
Poważne problemy z silnikiem
Witajcie. Taka sprawa w innych postach opisywalem jakie to przygody miałem z silnikiem i wogole. Ale do rzeczy. Po całkowitym remoncie silnika czyli blok glowica panewki pierścienie korbowody ogólnie wszystko turbina tez po regeneracji wycięty dpf. Kopci na bialo siwo niebiesko jak odpalam jak przyspieszam czy np. Jadę na 3 za wycieczkowiczem chmura dymu. Ma ostry zapach jak schyliłem się nad rurą żeby coś wywaąchać to aż mi oczy łzawily. Dodatkowo na odpalonym silniku wyjołem bagnet to zaczą wydobywać się taki sam biały dymek po 1300km olej z maksimum spadł na mniej więcej pół na pół między minimum a max Jak myślicie co to może być ? Mechanik coś pomieszał?
-
Usuwanie DPFa
Zaproponowali mi w Warszawie od 350 do 600zl zależnie od numeru dpfa. Numer i środek pewnie w piątek będę miał więc poinformuje co i jak
-
Usuwanie DPFa
10km i 20nm to chyba dużo. Nie mogę się doczekać aż odbiorę Audiczka od mechanika; )
-
Avant, stockowy subwoofer - poprawa grania?
Wyciać cycek i w drugą stronę włożyć wtyczke naprawdę rewelacja !!!!!
-
2.0TDI BPW strasznie dymi na siwo na wolnych obrotach
Mi jak tak kopcił w PBW ozazalo się ze turbina była już na wykończeniu
-
A4 B7 BRD Przerywa na wolnych, duże spalanie
Obiawy typowe do walniętego dpfa. Sprawdź czy poziom oleju nie rośnie a jak tak to bierz się za naprawę bo potem koszta takie ze klękajcie narody; /
-
Pomocy: miga kontrolka świec i traci moc!
U mnie po wymianie silnika i turbo jak migała kontrolka świec okazało się że sonda lambda czyli dokładnie czujnik temperatury spalin numer 1 czyli odrazu za turbiną była walnieta przejechałem tak około 200 km i dpf do wycięcia wiec nie radzę jeździć ;/
-
Audi a4 b7 BRD pęknieta głowica.
Takie same obiawy miałem w swoim BPW i jak kolega wyżej napisał peknieta glowica.... tylko u mnie skończyło się na wymianie silnika turbiny i teraz wycinam dpfa... nie przyjemna sprawa ...
-
Usuwanie DPFa
No to widzę same plusy ciekawi mnie czy mechanik tak o odda środek dpfa czy będzie miał jakieś ale
-
Usuwanie DPFa
A jak z jazdą? Dynamika i wogole ?
-
Usuwanie DPFa
Witajcie. Audiczka właśnie stoi u mechanika i wypruwam z niej nieszczęsny dpf. I mam takie pytanie do tych co już to zrobili. Zauważyliście jakieś zmiany w pracy samochodu ? Lepiej, gorzej ? Wspomnę odrazu ze w środku będzie szła rura z wyciszeniem. I słyszałem ze środek dpfa można w jakiś sposób sprzedać czy warto zabrać ten środek od mechanika ?
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
Panowie jeszcze jedno pytanko zadzwoniłem do serwisu audi i podali mi numer tego czujnika mianowicie 03G906088AK Na Allegro są podobne ale albo bez końcówki AK bądź tylko K albo wcale czy taki czujnik będzie pasować?? Bo z końcówką AK znalazłem tylko jeden używany za 70zł no i chyba będę musiał go kupic;\
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
P0546 Wysoki obwód prądowy czujnika temperatury spalin - Bank 1 czujnik 1 -Stały Tak błąd na Vagu. Można z tym narazie kilka dni pojeździć ?
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
A który z tych czujników znajduje się od razu za turbiną??
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
Nie mogę znaleźć na Ale drogi tego żeby sprawdzić mniej więcej ile to kosztuje ;/
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
Nie mogę dokładnie podać bo.na razie zalatwiam wszystko przez telefon w domu będę dopiero 25 i wtedy zacznę poważnie się z tym bawić ;/ Tylko martwię się że znowu czeka mnie kosztowna wymiana ;/ Albo chociaż mogę byś mi powiedzieć jak fachowo nazywają się te 2 czujniki ??
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
Okazało się ze jakiś czujnik za turbiną. Mógł by mi ktoś powiedzieć co to za czujnik się tam znajduje czy można go naprawić czy jest drogi ?? Tyle kasy w silnik i turbo a dalej miga świecą check engine i moc do 2800 obrotów na minutę maks;/
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
Szybkie przepalenie wystarczyło na razie boli mnie co innego. Miga kontrolka świec. Mechanik powiedział ze być może to przez jakąś sondę która musi też się przepalic
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
Silnik po generalnym remoncie turbo nowe po regeneracji. A tu kolejny problem po generalce zaświeciła się kontrolka dpfa mechanik powiedział ze woda z olejem przez niego przeszła i dla tego się pali i trzeba go wypalić. Chłopaki ratuje co trzeba zrobić żeby to ogarnąć w miarę tanio. Generalka silnika kosztowała mnoe prawie 6 tysięcy
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
No Panowie jak obiecałem powiem co się jak narazie dowiedziałem. Głowica do wymiany, blok do wymiany ( W bloku była wypalona dziura do kanałów z chłodzeniem i dla tego tak raptownie cała woda poszła do silnika.) No i na domiar złego przez to wszystko turbina do regeneracji... 6 miesięcy samochód 4000km i taka piękna niespodzianka. Koszt około 5 tysięcy jak na razie....
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
Chodzi o to że nic się nie świeciło. Temperatura w porządku żadna kontrolka się nie świeci, puścił dym z rury zgasł podkopcił na biało i tyle. Jutro jadę wstawiać go do mechaniora może mi coś już powie wstępnie.
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
Podzielę się wrażeniami jak już wszystko będę wiedział a ty piotrsob1 nie kracz
-
Wymiana Uszczelki pod głowicą BPW
Kręcić kręcił ale nie miał siły zapalić bo tak jak by aku padł zegary się zresetowały brak świateł może woda poszła gdzieś na przewody zrobiło zwarcie nie wiem nie mam pojęcia w środę ciągnę go już do fachowca no i podzielę się z wami co to się tam stało.