Treść opublikowana przez Robertk86
-
Sprężarka klimy, sprzęgło
Czeka cię naprawa kompresora klimy, lub zakup nowego, lub regenerowanego,u mnie też w mojej a4 się oberwała identyczna część. W warsztacie powiedzieli że naprawa będzie kosztować około 500zł. Póki co jeżdżę bez klimy, nie wydam 5 stów na bubel.
-
A4 1.6 AHL robertk86
Siema po trochę długim czasie dodaje kilka fotek. Zdjęcia wnętrza http://www.fotosik.pl/zdjecie/9787838a0c0de671 http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/a9a5d8897a1a2f5b http://www.fotosik.pl/zdjecie/07bfd1a7da263e77 http://www.fotosik.pl/zdjecie/2c2e68294f842a88 http://www.fotosik.pl/zdjecie/5755000ab7997bd5 Tak wygląda pod maską http://www.fotosik.pl/zdjecie/5c6868c1c83d34ed a tutaj takie o http://www.fotosik.pl/zdjecie/f0dfa776fdabca08 http://www.fotosik.pl/zdjecie/a5e78ae20f3ee265 http://www.fotosik.pl/zdjecie/b72d986a1607ddb9 podczas wymiany manetki http://www.fotosik.pl/zdjecie/3c2762fc28668ee2 http://www.fotosik.pl/zdjecie/a51fd28687732a91 Tak to ogólnie audi jeździ dobrze, na dniach będę wymieniać uszczelki kolektora ssącego, bo w trasie było słychać świst tak jakby turbina się załączała.
- audi 1.6
-
Sprzęgło klimatyzacji 1.6 ahl
Witam, podczas jazdy odpadła mi tarcza sprzęgła klimatyzacji. W tym tygodniu chce dać to do naprawy/regeneracji . I moje pytanie, czy da się jeździć bez sprężarki klimy? Audi a4 1.6 ahl. Czy mogę wymontowac sprężarke i jeździć?
-
Brak reakcji na pedał gazu
Nagraj filmik wrzuć na YouTube i podaj link. Może przepustnica coś nie teges. Zobacz też ciśnienie na cylindrach. Zobacz czy masz dobrze zamocowana linkę od gazu, może jest za luźna.
-
Audi nie odpala po wymianie licznika
Zobaczę czy da się przełożyć wskaźnik od temperatury wody, bo przeklamuje o 8c. A jak nie da się przełożyć, to próbuje na vag-u to zrobić.
-
Audi nie odpala po wymianie licznika
Czyli ten licznik co mam teraz nie da się zrobić. Bo ten nie jest vdo, stary też nie. Chyba całkiem odczepie immobilizer, bo same problemy z tym, do tego jeszcze może dużo kasy pochłonąć
-
Audi nie odpala po wymianie licznika
Vag-iem da się to zrobić?
-
Audi nie odpala po wymianie licznika
Gdzie można znaleźć ten pin?
-
Wymiana manetki 1.6 AHL
Manetka wymieniona i problem rozwiązany jak komuś będzie leciał dym zza kierownicy, to niech ma pewność że manetki do wymiany, tak jak to u mnie było.
-
Audi nie odpala po wymianie licznika
O Jakie piny chodzi? Bo nie bardzo rozumiem.
-
Audi nie odpala po wymianie licznika
Masz na mysli adoptować Vag-iem ? Masz na mysli adoptować Vag-iem ? na szczęście mam Vag
-
Audi nie odpala po wymianie licznika
Na starym liczniku odpala , a na kupionym nie odpala. Licznik jest identyczny tak jak stary.
-
Audi nie odpala po wymianie licznika
Witam, tak jak w temacie. Wymieniłem w aucie licznik, bo na stary źle pokazywał temperaturę cieczy. Teraz po wymianie licznika temperatura równo pokazuje 90c. Ale pojawił się problem z odpaleniem auta. Świeci się żółta kontrolka, tzn mruga. Czy możliwe że to coś z immobiliserem?
-
Wymiana manetki 1.6 AHL
Witam, dzisiaj po powrocie z pracy , zauważyłem dziwny siwy dymek z okolic manetki przy samej kierownicy. Czy obejdzie się bez wymiany, czy tylko wymiana? Zauważyłem też gdy lekko ruszam przełącznikiem od świateł lub kierunków, słychac dość intensywne i nierówne cykanie przerywnika kierunków. Czy dużo pracy jest przy wymianie manetki ???
-
Sonda do wymiany? Błędy sondy lambda 1.6 AHL, prośba o sprawdzenie kodów błędów
Witam, skanowałem Vag-iem autko i wyskoczyły takie błędy - 00525- oxygen sensor (G39) 05-10 Input Open- Intermittent - 00537-Lambda (Oxygen Sensor) Regulation 19-10 Lower limit - Intermittent - 00525- Oxygen Sensor (G39) 27-00 Implausible Signal - 00516- Closed Throttle (Idle) Position switch (F60) 30-00 Open or Short to B+ Jak myślicie , sonda lambda do wymiany??? 9.06.2016 Sonda odczepiona i auto lepiej przyspiesza niż z sondą . Wygląda na to że sonda do wymiany. 11.06. Sonda wymieniona, błędy zniknęły.
-
Stuaknie po dłuższym postoju
Znajdź mechanika i niech sprawdzi czy dobre masz popychacze. A po drugie to wymiana na nowe nie jest droga. A sprawdzales pompę oleju, czy daje dobre ciśnienie?
-
Stuaknie po dłuższym postoju
Sprawdź popychacze, jak na ciepłym też tak klepie , to mozliwe że popychacze powiedziały papa
-
Szarpie dławi sie 1.6 AHL
jak dla mnie to silnik chodzi całkiem fajnie, chciałbym żeby mój tak chodził, . Sonda wydaje mi się że działa poprawnie. Zobacz może gdzieś lewe powietrze ciągnie.
-
A4 1.6 AHL robertk86
Witam wszystkich, Robert z okolic Zielonej Góry. Chciałbym pokazać wam moje audi a4 które kupiłem pod koniec stycznia tego roku. A więc: -rok produkcji 98' -silnik 1.6 AHL (dobrze znany każdemu z forumowiczów) -kolor srebrny -wyposażenie 2x el.szyby, klimatronik, abs, wspomaganie, radio oryginał od nowosci, głosniki również. -licznik bez fisu, Na pakiet startowy audi dostało rozrząd i pompę wody firmy SKF, olej 10w 40 Valvoline max life. Autko było sprowadzone z Niemiec, raczej przez handlarza, na niemieckich tablicach, z pełną dokumentacją( np.przeglądy, pierwsza rejestracja w Niemczech maj 98r, oraz serwis) Jak wiadomo nie jest to auto nowe i nie obyło się bez problemów. Pierwszy problem to temperatura silnika, temat poruszałem na tym forum ale z posta mojego brata (MisiekA80), 4 razy wymieniałem termostat, chłodnica była sprawdzana i jest ok, a na zegarze dalej wskazuje 96C dalej się nie podnosi, obieg jest , ciśnienie jest, po lekkim dodaniu gazu widać jak leci płyn w zbiorniczku, płyn G12 się nie gotuje, nie ma czarnego osadu oleju, nie wywala płynu. Ostatecznie podjąłem decyzję o wymianie licznika, gdyż prędkościomierz podczas postoju potrafi skoczyć na 65km/h i tak stać, a wskaźnik temperatury po wyłączeniu silnika opada na 60C i dosłownie po 2sekundach opada na sam dół. Drugi problem i chyba najważniejszy, to czarny nagar, lub osad pod pokrywą zaworów. Tydzień temu wymieniałem uszczelkę pod klawiaturą i powiem wam że nie ma tragedii, ale i tak byłem troche rozczarowany widokiem. Pokrywa została dokładnie umyta z syfu oraz ta plastikowa osłona wałka rozrządu też umyta. Co mnie ciekawi? Że na zimnym silniku nic nie klepie po odpaleniu, co bardzo mnie cieszy , silnik pracuje dość równo. W tym tygodniu druga wymiana oleju i filtra, (pierwsza wymianę robiłem 30 stycznia). teraz zaleję olej 10w 40 Liqui Moly Mos2, filtr oczywiście Mann. Zastanawiam się też czy ryzykować płukankę Liqui moly? Niżej dodaję parę fotek, Setup zimowy setup letni A tutaj jak wygląda pod pokrywą, jeżeli ktoś się z czymś takim spotkał i wie co zrobić z tym , proszę o pomoc. Siemka Płukanka zrobiona, zalałem nowy olej 10w 40 Liqui Moly Mos2, silnik chodzi bez zastrzeżeń Audi dostało też nowe tylne amorki, bo zaczęło tyłem rzucać na nierównościach i dziurach, okazało się że jeden amor się wylał. Na wypłatę planuję zakup/wymianę licznika,wymienić też rurę od dolotu. Potem mam w planach wymienić przednie klosze na polift. Nie planuję robić wypasionych modów takich jak gleba, itp. chcę utrzymać autko w serii.
-
Jaki licznik do 1.6 ahl, rok 98.
Mógłbyś dodać zdjecie tego licznika ??? bo u mnie nie działa ani ustawianie godziny, ani resetowanie przejechanego dystansu, no i tą temperaturę przekłamuje.
-
Ile oleju wchodzi do miski a4 1.6 AHL?
Dzieki za info, olej wymieniony, zalałem olej Liqui Moly 10w 40 Mos 2 razem z płukanką Liqui Moly, silnik chodzi bez zarzutów.
-
Drugi wentylator chłodnicy, kedy się uruchamia? 1.6 ahl
Witam koledzy, pytanie jak w temacie, kiedy i przy jakiej temperaturze powinien załączyć się drugi wiatrak chłodnicy???
-
Problemy z odpalaniem odpalaniem, brak mocy - prośba o sprawdzenie logów
Wymieniles filtry od instalacji gazowej? Przewody od świec też? Sprawdź czy masz dobrze ustawioną instalacje LPG. Wymieniles filtry od instalacji gazowej? Przewody od świec też? Sprawdź czy masz dobrze ustawioną instalacje LPG. Sprawdź czy cewka dalej iskre na każdym cylindrze
-
Jaki licznik do 1.6 ahl, rok 98.
Witam, czy licznik z pół FIS będzie pasować do audi 1.6 ahl? Rok produkcji 98". Chcę wymienić ponieważ zrobiłem testy vagiem i wskazówka od temperatury swiruje, zamiast stać na 90c podczas testów, to wychodzi na 98c. pół FIS czy dobry będzie vdo?