Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mugolina

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mugolina

  1. Raczej nie powinny, wcześniej miałem taki zestaw i cisza.
  2. Od czego zacząć ?
  3. Witam, zauważyłem pewien problem u mnie w aucie. Gdy odpale auto i na postoju skręcam koła ( tylko w lewo gdy skręcam) słychać takie stukniecie. Gdy wracam kierownicą żeby wyprostować koła już tego nie ma. Tak samo podczas jazdy nic nie słychać. Tylko na postoju gdy kręcę w lewo i słychać to też w lewym kole. Dodam że mam skrzynię automat i dzisiaj stawialem auto na parkingu tyłem i pod górkę. I gdy chciałem później jechać do przodu i przełączyć z pozycji p na pozycję d też wystąpiło takie pukniecie. Tylko auto dosyć mocno stało pod górkę i ciężko w ogóle było zmienić z pozycji p na D bo auto pchalo do przodu.
  4. Nie potrzeba żadnej plukanki robic przy zmianie z 10 na 5 ? Co byście polecili za olej ? Motul dalej ?
  5. Witam, od niedawna jestem nowym posiadaczem audi a4 b7 1.8t bfb 2007 rok. Auto było zalane olejem castrol 10w40. Od razu po kupnie zmieniłem na motul 10w40 bo miałem wcześniej motula 5w40 w b5 1.8t i bardzo go chwalilem. I czytam teraz na forum że w bfb też jest zalecany 5w40. Co teraz mam zrobić ? Mogę przejść z 10w na 5w ? I co teraz za olej polecacie ? Auto ma 190 tyś przebiegu. Pozdrawiam
  6. Motul 10w40
  7. I wszystko jasne Czyli lepiej nie przelewać za zakropkowane pole chociaż tak zawsze robiłem i nic się nie stało Jutro jeszcze tylko sprawdze czy na zimnym silniku a na ciepłym jest podobny stan na bagnecie.
  8. Dzisiaj sprawdzałem na zimnym to jutro z ciekawości sprawdzę po odczekaniu 5 min jak będzie I prawidłowy stan mówisz że zakropkowane pole ? Bo zawsze lałem za te kropki
  9. Właśnie jest wiele tematów sprzecznych ale nie mogłem znaleźć konkretnie do modelu bfb. Wiele osób piszę że zgasić rozgrzane auto, odczekać 5 min i wtedy sprawdzać.
  10. Witam serdecznie, mam do was pytanie jak sprawdzić dokładnie stan oleju w silniku 1.8t bfb w audi a4 b7 ? Bo jedni piszą że na zimnym inni że na ciepłym. I jaki powinien być jego stan ? Zakropkowane miejsce to jest nasza miarka czy patrzeć do wygięcia bagnetu które się znajduję tuż nad tymi kropkami ? Przyjmijmy, że stan oleju sprawdzamy na ciepłym to żeby był prawidłowy jego stan to ile oleju musi być na zimnym silniku ? Mógłby mi ktoś podać jak ma u siebie tzn na ciepłym ma ok tyle ile powinno być i ile wtedy musi być na zimnym. Pozdrawiam.
  11. Witam, posiadam audi a4 b7 1.8t bfb 163 km avant 2007 rok w automacie. Instalacja gazowa założona od roku czasu. Auto kupione niedawno więc za bardzo jego stanu nie znam. I niepokoi mnie zbyt duże spalanie. Droga do pracy l to jest głównie teren zabudowany to prędkość 60-80 km ale co koniec wioski jest przerwa do następnej i zazwyczaj rozpędzam się te kilka km do jakiś 130-140. Spalanie gazu wynosi jakieś 15 litrów :/ Wydaje mi się to za dużo bo wcześniej miałem b5 1.8t i paliła 11 przy tej samej trasie. Teraz droga z Polski do Niemiec. Średnia prędkość 150km na tempomacie spalanie 13.5-14 litrów. B5 takie trasy jak robiłem to do 10 litrów. Brat ma b6 też bfb i pali mu mniej. Czy to normalne spalanie ? Na trasie przy równej prędkości 150 km/h odległość która zawsze przejeżdżam to 300 km do tankowania i wychodzi 14 litrów średnio. Rozmiar opon to 245/40/18. Wcześniej były 16 nie widzialem różnicy w spalaniu.
  12. Odświeżam.
  13. Autem trochę pojezdzilem i wygląda to tak. Gdy rano po przestanej nocy jadę auto zagrzeje się do 90 stopni po jakimś czasie ( minuta, dwie) spadnie na jakieś 75 stopni. Później gdy jadę normalnie nic nie spada ale załóżmy jak jadę jakieś 130km/h znowu potrafi opasc ale np na 80 stopni. Jechałem później trasę 650 km i nic nie spadało. Mogę to jakos sprawdzić sam co to może być ? Bo nie mam możliwości jazdy do mechanika. A jakby bylo coś do wymiany to chciałbym już zamówić żeby w Polsce wymienić
  14. Witam, założyłem tydzień temu tarcze ate i klocki trw. Nic się nie działo a od wczoraj zaczęły piszczec hamulce można powiedzieć że gorzej niż przed wymiana. Przejechane około 1000 km. Nie hamowalem gwałtownie ani razu. Czy to jest możliwe że jeszcze się nie ułożyły ? Co robic w takim przypadku ?
  15. Teraz dopiero za dwa miesiące będę w Polsce :/ Ale nic chyba nie powinno się stać ? Najważniejsze że się nie gotuje. Tylko przeważnie rano jak pierwszy raz się zagrzeje to odpadnie a później rzadko kiedy spadnie a jeśli spadnie to znacznie mniej niż pierwszym razem.
  16. Witam, od kilku dni mam problem z autem a mianowicie gdy np jadę rano i jest zimny silnik i pierwsze nagrzanie do 90 stopni to wskazówka mi opada na jakieś 70 stopni i za chwilę momentalnie znowu jest na 90 stopni. Gdy już trochę jeżdżę to wskazówka rzadko kiedy opadnie ale też się tak czasami zdarzy. Auto się nie grzeje. Co robic ?
  17. Właśnie nie wiadomo jakie po nr vin :/
  18. Witam, posiadam audi a4 b7 1.8t bfb s-line. Byłem na przeglądzie i wiem, że mam amorki do wymiany. Jak sprawdzić jakie w ogóle mam tam amortyzatory ? Bo gościu mówił że mam obniżone a jest kilka rodzaji i nie chciałbym kupić złych.
  19. Teraz ciepła idą to nie potrzebne 3 tysiące km musi wytrzymać Chodziło mi o to czy nie wytwarza się tam jakieś duże ciśnienie które mogłoby to nieszczelność powiększyć ? Bo ubytek jest niewielki dosłownie poci się. A w Niemczech za takie coś skasuja z 200 euro więc wolałbym to zrobić w Polsce.
  20. Witam, zauważyłem u siebie delikatny wyciek płynu z tylu silnika tam gdzie czujnik temperatury. Obstawiam że jest to uszkodzony króciec wody. I teraz do was pytanie czy może coś się stać jeżdżąc na delikatnym wycieku ? Ubywa dosłownie niewiele bo od ostatniej dolewki przejechalem jakieś 4 tyś km i ubyło z maks na połowę. Problem jest w tym że jeżdżę za granicę i następny raz kiedy będę w Polsce to muszę przejechać jakieś kolejne 3 tyś km.
  21. Zamówione zobaczymy co to jest
  22. Co myślicie o tych ? https://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-presto-uhp-2-235-40-r18-95-y-xl-fp
  23. Witam, co polecicie do b7 ? Chodzi mi o rozmiar 235/40 r18 ? Bo nie wiem co zamówić

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.