Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Grzyb01

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Grzyb01

  1. Grzyb01 odpowiedział(a) na Falcone temat w Audi A4 B6/B7
    Mierzylem rowek w który wchodzi oringi. Oringi musi miec wewnątrz 16 lub 15mm na 2-2,5mm grubość dokładna nieznana bo oring jest splaszczony.
  2. Wymiary oringu dla potomnych. Termostat made in nie wiem. Szerokość wewnętrzna na fotce grubość oringu 2-2,5mm. Raczej typowy oringi. Mierzylem rowek w który wchodzi oringi. Oring musi miec wewnątrz 16 lub 15mm na 2-2,5mm grubość dokładna nieznana bo oring jest splaszczony.
  3. Grzyb01 odpowiedział(a) na Falcone temat w Audi A4 B6/B7
    Przypominam że to Termostat made in nie wiem. Szerokość na zdjęciu. Grubość 2-2,5mm. Myślę że to typowy oringi. Dobrze mieć w domu zestaw oringow wtedy nie ma problemu z doborem. Koszty takiego zestawu śmieszne.
  4. Grzyb01 odpowiedział(a) na Falcone temat w Audi A4 B6/B7
    Jeszcze go chyba nie wrzuciłem więc mogę sprawdzić ?
  5. Grzyb01 odpowiedział(a) na Falcone temat w Audi A4 B6/B7
    W moim przypadku 1.8 bfb zabawa z termostatem skończyła się tak. Wkład idzie wymienić gorzej będzie z grzałka. Ja przy próbie rozebrania Termostatu urwalem grzałke. Druga sprawa to może Termostat jest ok a grzałka już nie działa. Mój w środku wyglądał tak i był już błąd grzałki. Po wyczepieniu zaczepow wnętrze Termostatu (grzalka) powinna zostać moje niestety nie. Ta biała część powinna wyjść z termostatu. Widać urwanie przewody. Moja naprawa skończyła się wymianą na nowy Mahle. Bylo założone coś made in nie wem.
  6. Coś tam pewnie będę dlubal ?? Przerobilem kawałeczek dolotu który mnie trochę demerwowal Będzie jeszcze minimalna poprawka krocca od zaworu dv. Wąż sie delikatnie zagina ?
  7. Regeneracja kosztowała mnie 1000zl. Jest to można powiedzieć turbo od bex-a z wymienioną nową muszla strony gorącej. Co do wtryskow są to wtryski od saaba 9-5 2.3t będą czekały na program bo raczej teraz komp nie zrobi takiej korekty żeby nie zalewalo silnika. Niestety to są nasze jeżdżące skarbonki. Kto dba ten musi wkładać kasę.
  8. Dziś dotarł kolejny klocek do układanki. 370ccm ? Nie chcialem kombinowac. Pojechałem osobiście po zgube ?
  9. Nowy Termostat już w autku Zrobiłem tak dla spokojnosci i przy okazji kołnierz na jednym łączeniu silikonow w ciężko dostepnym miejscu. Suszarka również już w autku ? Przez nieuwagę oddałem gościowi turbo z kroccem podciśnienia (zaznaczone na fotce). Przy odbiorze nie zwróciłem uwagi że nie ma tego ustrojstwa. Da się to gdzieś kupić i jak to się nazywa. Moze nie tyle co Niemiec nie dbał tylko miał ujowego mechanika że robił taką popeline. Suszarke oddałem do regeneracji u siebie w okolicy. Co oni tam wlozyli hmmmm musze luknac w papiery.
  10. Dziś przy okazji czyszczenia przewodu doprowadzajacego olej do turbo wywalilem Termostat. Trochę przeciekal i wywala błąd grzałki. Arggagamedon ? jakie to zarosniete. Wzystko było wklejone na silikon ?? Niestety trochę zepsuła się grzałka ??? Termostat był firmy "no name" czas założyć cus firmowego.
  11. Ja korzystałem z kanału. Od spodu trzeba odkręcić wspornik, przewod chłodzenia turbo, odprowadzenie oleju, i wąż od icka. Turbo wychodzi górą. Tragedii nie ma. Ok 1h roboty. U mnie wszystko na bieżąco ruszane więc z odkreceniem żadnych problemów ?
  12. Dzinks. Turbo już pojechalo do regeneracji. Czuje taką pustke ??? Niestety strona gorąca była już w 3 miejscach peknieta. Będzie turbo k03s. Nowa muszla strony gorącej dla pełnej 2 letniej gwaramcja bez limitu kilometrów ????
  13. Zawsze będzie mało ??? Głowica jest ok. Turbo puszcza na bank zauważyłem przy montażu drugiego icka że znow pojawil się olej w dolocie. Cały dolot był czyszczony. Czy z zewnat bede cos robił nie wiem. Głównie chodzi mi o zdrową pokręcone serię. To ma być niepozorny czarnuch ???
  14. Dzięki. Po wywaleniu kata autko zaczęło dymic na biało czego się spodziewałem. Regeneracja turbosprezarki przyszła szybciej niz myślałem ??. Plan jest na turbo od bex-a lub hybryda. Jutro obdzwonie warsztaty jeśli będzie ktoś pracował. Zostanie powoli myśleć o jakimś delikatnym programie i wtryskach od bex-a.
  15. Rura z nierdzewki a flansze z czarnej.
  16. Dawno nic nie pisałem ? dziś ulepilem dp. Flansza wycinane z uszczelek Gniazda sondy z nakrętek tylnej piasty od malucha ?? +emulator Mój ulep ?
  17. Ja niedawno malowaniem i wygląda bajer.
  18. Ja nie wstawiałem rezystorów bo one się jednak grzeją i czasem mogło by się cos stać. Pompa tez nie chodzi cały czas ale dla swiętego spokoju dałem przekaźnik. Wygląda estetycznie i jest bezpieczne.
  19. Dziś wystrugalem sobie tip-a ? Czekam jeszcze na gumowe łączniki i montaż. Tip już w aucie :-) Mordę pomalowałem trochę na czarno Zaciski również zmieniły kolor
  20. Trochę z innej beczki ale może ktoś pomoże. Jaka średnicę wewnętrzna ma or przewód od filtra powietrza do turbiny. Interesuje mnie strona turbiny zaznaczona na fotce?
  21. Dodam swoje 3grosze. Ja po zmianie oleju na LM 5w-40 zaczęło być słychać napinacz. Ale to tylko na starcie. Za terakota i spokój (napinacz nowy smok i miska czysta cisnienie wzór). Co do drugiego auta po zmianie oleju na LM strasznie długo słychać popychacze. Na motulu nie było tych objawów. Niestety z przykrością zawiodłem się na tym oleju. Nie długo będę zmieniał znów na motul.
  22. keczu dobra robota. Mamy kolejna opcje na podpięcie icka od 2.0tdi. Ja dziś zrobiłem 200km. Na trasie czuć różnice. Autko nie puchnie tak jak na jednym icku przy palowaniu gdy temp. na dworze 30st. Węże na swoim miejscu nic na chwilę obecną nie spadło a nie powiem auta dziś nie żałowałem. Nie wiem jak u innych ale u mnie czuć małego laga.
  23. Ja wyciagalem ta rurę bez demontazu kata. Masakra. Też mi zeszło ok 7h w garażu. Najważniejsze że sytuacja opanowana nowe śruby z kwasiaka założone i nie powinno być problemów z odkreceniem przy zakładaniu DP.
  24. Oby się tak nie stało.
  25. Klawisz-84 U mnie to szczerze mówiąc robiłem tak żeby było maksymalnie jak najwięcej rury. Tak że guma jest praktycznie na samym kolanie gumowym. Jeśli przytrafi się że pęknie guma to też będę spawal z kwasiaka. Kolana z 4 warstwowym oplocie powinny wytrzymać na chwilę obecną standardowe doładowanie. Niby wytrzyma 5 bar. Nie długo przerobie dolny wąż bo to co teraz mam jest tymczasowe i mi się nie podoba. Klawisz-84 fotki twojej rury z pewnością się przydadzą dla potomnych.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.