Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

BartekS4

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. Olej był, wlałem nowy - nie pomogło ;/ Zalecany 75 w 90 jak by ktos szukał
  2. Witam Czy jest ktoś kto miał podobny przypadek do mojego? Mam S4 B6 Tiptronic Podczas jazdy gdy odpuszcze gaz powyzej okolo 60 km/h słychać wycie jakby z tylnego mostu. Patrzac na ceny to wydaje mi sie ze nie powinno sie to zbytnio psuć. Czy mozliwe ze wycie przenosi sie z przodu na tył i bedzie to raczej skrzynia (olej w skrzyni OK) Dzieki za podpowiedź
  3. Witam! Po wymianie rozrządu w moim BBK zazwyczaj na ciepłym silniku bylo nadal grzechotanie. Krew mnie zalewała bo wiadomo robimy te rozrządy bo mieli przy odpalaniu. Tyle pieniędzy ale brak 100% satysfakcji. Zacząłem wertować forum. Trafiłem na zaworki. Poczytałem jak działaja i do czego są... o duzym układzie olejowym itp. Wiec zacząlem dedukować... że skoro nie trzymaja to faktycznie olej spływa na dól i zanim sie napompuje wszystko to chwile pomieli, tymbardziej jak olej jest goracy i rzadki. Dodatkowo przestraszyło mnie to że inni koledzy uprzedzali ze przez nieszczelności w układzie cierpią napinacze itp.... ASO - 2x 079103175c (zaworki, szybko dostępne) no i do garażu bo nie mialem zamiaru juz wiecej inwestować w mechaników którzy maja terminy, mam troche pojecia o mechanice to mowie że spróbuje sam. Robimy wszystko przede wszystkim na spokojnie... Co demontujemy: **************klema* 1 Osłony silnika górne 2 rura z przepływomierza - do przepustnicy 3 węże paliwowe 4 delikatnie odłączamy wtyczki wtrysków 5 Rozkręcamy wszystkie śruby od góry na Torxa T30 i imbusa 5 od kolektora 6 wyjmujemy wszystkie śrubki na bok żeby nigdzie nie wpadły 7 Kolektor robi sie luźny, wypinamy wtyczki z uchwytów od czujników stukowych niebieskie i czarne, oraz reszte z czoła kolektora ssącego 8 odkrecamy śruby od podstawy filtra oleju 9 odkrecamy milion śrubek od dekla który ukarze sie po zdjęciu kolektora - jest duzo płaskich srubek na T30 trzeba najpierw dobrze oczyscic zeby je dojrzec i nie obrobić! 10 Delikatnie wyjmujemy dekiel i uszczelke 11 wyjmujemy zaworki - troche mocno siedza ale powoli puszcza z oringu 12 wkładamy zaworki i wiskamy az bedzie "klik" 13 myjemy wszystko co sie da ale tak zeby nie nabrudzic do silnika 14 składamy dodam ze u siebie mialem jakis syf \ sylikon w zaworku dlatego był cały czas otwarty i olej leciał w dół aż huczało. Jak sprawdzic zaworki na oko czy sa dobre pozdjeciu dekla? dobry zaworek bedzie cały zanużony w oleju - będzie go "do pełna" w kanale gdzie jest zaworek - u mnie jeden był pełny a drugi pusty kompletnie. Jak sprawdzic czy mamy dobre zaworki? bez rozmontowania? Odkrecamy filter oleju - jak wyglada ze jest mokry to mamy zaworki ok - jak jest suchy - tak jak w moim przypadku to cos jest cały czas otwarte i olej nie zostaje w komorze filtra. Wymiana zaworków nie jest trudna, jesli macie troche pojecia i czasu to mozna spokojnie to samemu zrobic. warto odrazu kupic uszczelke 079103161D (na foto widac jak od starości odkleja sie farba) żeby zrobic wszystko za jednym zamachem - wtedy nie zapomnimy gdzie co było ******kupcie też z 3-5 zmywaczy do hamulców aby wykąpać wszystkie brudy Lubie miec auto TOP no ale od silnika trzeba zacząć Mam nadzieje ze komus jakos pomogłem Podsumując co należy mieć: - dwa zaworki 079103175c -uszczelka metalowa 079103161D - 2x uszczelka kolektora ssącego dostepna np w Inter Carsie - 5 x zmywacz do hamulcy -magnes do wyjecia śrubek i pozostałe narzedzia - ale żadnych dziwolągów Pozdrawiam
  4. BartekS4 odpowiedział(a) na ziomallekk temat w Audi A4 B5
    Jeśli byś potrzebował wózek albo poduszki to pisz Poduszki mam używane ale jak nowe czasami nawet po 30 zł
  5. Wg mnie dokładnie jak Kolega wyżej pisze, zobacz sprężyny, może być napęknięta kawałek i juz bedzie skakać. Czasami nawet nie widac że coś niżej stoi
  6. Hej! Bardzo uporządkowane forum! Od niedawna stałem sie posiadaczem S4 i juz dzięki Wam jestem o wiele mądrzejszy jak to eksploatować

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.