Treść opublikowana przez Janosik A4
-
Brak płynnego przyśpieszenia przy wysokich obrotach oraz szarpanie przy ruszaniu
Witam, pacjent 1.8tfsi 2008 DSG przebieg 145tys Problem z przyśpieszaniem z gazem w podłodze Auto między 2,5-3tys lekko traci moc oraz do okolo 5500 obrotow idzie bez problemów, gładko itd ale powyzej pojawia się muł, nie ma szarpania ale tjb traci moc po czym za chwile ją odzyskuje i powiedzmy od 5900 do końca idzie tak jak powinno. Dodam że auto raz jedzie normalnie a raz ma muła ( niezależnie od temp itd ) Komp pokazał 2 błędy: p1250 oraz p0299 czyli blędy od : poziomu paliwa oraz regulacja cisnienia doladowania Wymieniony zawor dv oraz n75 niestety nadal to samo. Co może byc powodem takiego zachowania? Ew czy ktoś w okolicy Warszawy ( najlepiej od strony Wyszkowa ) posiada vaga zeby zrobic logi i popatrzec na cisnienie paliwa i doladowania? Kolejnym problemem jest szarpniecie przy ruszaniu ze świateł które zanika po dłuższej jeżdzie ( powiedzmy 15km, i problem znika lub jest bardzo slabo zauważalny ) Możliwe ze mechatronika w DSG ma dość? Olej w DSG wymieniany przy 100tys Nowa poduszka skrzyni ( ta która jest montowana nad skrzynią biegów ) Brak błędów na kompie
-
Brak biegów po wymianie sprzegla
Witam, w piatek mialem zmieniane sprzęgło w moim 1.9tdi avf na mocniejsze czyli od 170km ( caly komplet czyli docisk tarcza i łożysko ) po poskladaniu ciezko wchodzą biegi i kompletnie nie da rady wbić wstecznego. Ktos domysla sie o co chodzi? Dodam ze nie jest zapowietrzone
-
Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3/R8/S6/TT/A4 B7/B8 w A4 B6
Witam, w dniu dzisiajszym dotarla do mnie kierownica od b8 ktora planuje zamontować do b6. Pytanie brzmi następująco. Co muszę zrobic zeby podłączyc poduszkę? Dodam ze do starej kiery poducha była podłączana przez jedną wtyczkę na środku poduszki a w tej z b8 są 2 sloty ( rozumiem ze jest to poduszka 2 ladunkowa ) jest jakas możliwośc przerowbic stara kostke tak aby podlaczyc te poduszke?
-
Strata mocy AWX
A ja stawiam ze wtrysk ktorys szwankuje komp nie pokazuje a w rzeczywistości np leje. Wiem po swoim przypadku
-
[B6 AWX] Pracuje jak traktor - nie pracuje jeden cylinder.
Sprawdz wtryski, nie duzy koszt a raczej cos wyjdzie bo u mnie tez pokazywalo ok a sie okazalo ze jeden leje konkretnie ...
-
Zwiększenie mocy w 1.9 TDI 116KM (BRB)
A ze tak zapytam jakie tam jest turbo? Nie sluchajcie gadania ze 140 to max. W przypadku przykladowo a3 8p 1.9tdi 105km wszyscy robia okolo 140km bo wiecej podobno nie daje rady. Powiem tak, troche w tym siedze i wiem ze to gowmo prawda ... Wszystko zalezy od mapy. Na wlasnym przykładzie wiem. Ze 105 na 200 mozna podniesc bez niczego tylko trzeba myslec ... goscie ktorzy wgrywaja programy moga zrobic duzo wiecej ale po co? Jak sie cos posypie to w pierwszej kolejnosci bys poszedl do niego z pretensjami. A rzeczywiście jest tak ze jesli nie dajesz 3barow na serię to nic sie nke stanie. Ja u siebie mam turbo vnt15 i doladowanie 1.7bara oraz 70mg dawke co jest troche za malo i autu nic od tego sie nie dzieje. Na tym turbo i wyryskach oryginalnych mozna smialo zrobic 200-220km. Dodam ze vnt 15 to mniejsze turbo niz seryjne ponieważ powinno byc gt17
-
Zwiększenie mocy w 1.9 TDI 116KM (BRB)
Jak chcesz sie nastawic na moc to i 170-180 wyciagniesz ale raczej "tjunerzy" wgraja cos na kolo 140-150KM
-
Spadek mocy 1.9tdi 130km
Auto wczoraj zaczelo szarpac, drgac itp podczac przyspieszania oraz osłabło jeszcze bardziej. Wizyta u niechanika nie wykazala nic. Wszystko okej. Autko prawdopodobnie cierpi na rozjebany program wgrany w szopie u wujka Jurka :/ rano wstawilem a4 do kreatoramocy i czekam na jakies informacje. Plan jest taki ze najpierw wgraja seryjna mape, jesli to pomoze zaczna modyfikacje Autko odebrane i nic z programem sie nie stało, kreator stwierdzil ze moga byc to wtyski.
-
Spadek mocy 1.9tdi 130km
Jutro powinienem miec czas to wstawie logi
-
Spadek mocy 1.9tdi 130km
Srednio z czasem stoje we wtorek lub srode wstawie logi i może wam uda sie trochę wiecej wnioskow wyciągnąć
-
Spadek mocy 1.9tdi 130km
Ale parametry sa sprawdzone wszystkie o to chodzi mam dostep do VAS-a, zwyklego Delphi i podrecznego kompa więc tu nic to nie da. Kwestia typu ze wszystko jest ok a mocy brak
-
Spadek mocy 1.9tdi 130km
Sprawdzalem, wszystko 100% szczelne
-
Brak mocy, nie pracuje turbo? AVF
I co wyszlo? Problem rozwiazany?
-
Spadek mocy 1.9tdi 130km
Filtr nowy, przeplywka tez jest ok bo sprawdzalem na innej i jest to samo
-
Spadek mocy 1.9tdi 130km
Czy jest ktos kto moglby mi zrobic logi? Oczywiście okoloce Marek, Warszawy. Tak bedzie najlepiej bo wstawie je tutaj i ktos ogarnie o co chodzi Niestety zaden mechanik na chwile obecna nie jest w stanie mi pomóc ... Auto po depnieciu w gaz ma moc na jakies ulamki sekundy i slabnie. Przeplywka pokazuje 1200 a potem wartosc spada do 600 wiec brakuje mu powietrza tylko pytanie DLACZEGO?! Ma ktos pomysl?
-
AVF - Brak mocy
Teoretycznie powinien jechac a to seria czy cos robione?
-
AVF - Brak mocy
Z tego względu ze nie ogarniam logów powiedz mi jakie wartosci Ci wyszly na wtryskach. Mieszcza sie w normie?
-
Dymienie na czarno na podczas ostrego przyspieszania 1.9 TDI 131KM
Na wezach zawsze cos tam bedzie cieklo i tym bym sie nie przejmowal. Wtryski tez sa jeszcze w normie. Sprawdz dawke paliwa, mieszanke z powietrzem bo moze byc przeplywka, egr i w chuuuj innych dupereli Prawdopodobnie przelewa tylko trzeba zlokalizowac czemu
-
AVF - Brak mocy
O jakich pompkach mowicie? Bo jestem.gotow robic to zaraz
-
AVF - Brak mocy
Wczoraj odebralem samochod z warsztatu, wszystko w normie, żadnych uszkodzen, ewentualnie 2 wtryski sa slabe ale nie az tak zeby cos z nimi robic. Odeslali mnie do elektryka ktory zsjmuje sie vagiem i robi mapki ponieważ prawdopodobnie program który byl wgrany poprostu sie zj***l. Autko bedac w warsztacie podobno przy testowaniu, trzymanie 2tys obrotów strasznie dymilo i w koncu zgaslo czyli jest przelane lub brak powietrza z tym ze komp pokazuje idealne parametry. Jutro mam dzwonic do tego goscia i moze cos ds rade zrobić
-
AVF - Brak mocy
Polecam wstawic do dobrego warsztatu bo Ci z ASO to wiedza tyle co nic
-
AVF - Brak mocy
Podepne sie do tematu Mam ten sam problem i kombinuje na wszystkie strony. Wczoraj zdałem n18 i nie wiem czy tak powinno byc ale ida od niego 2 wężyki. Jeden z nich który leci do egr jest jakby zatkany. Dmuchalem w n18 od gory ale powietrze wylatywalo tylko z tej 2 rurki a po jej zatkaniu nic nie lecialo. Tjb ten od egr byl zatkany. Tak powinno byc? A moze cos tam jest zjebane
-
AVF - Brak mocy
Widzę ze dokładnie ten sam problem co u mnie ... wszystko sprawne a jechac nie chce
-
Spadek mocy 1.9tdi 130km
Wczoraj podpinalem kompa, wszystko w normie poza mieszanka ... za malo powietrza, do 3,700 ma okolo 400nm a potem spada do 230nm. Wymienie jutro filtr powietrza i zobacze czy cos pomoglo bo jest w slabym stanie Dzisiaj wymieniony filtr paliwa, powietrza i zalane paliwo na innej stacji. Wynik : dalej 0 osiągów
-
Filtr o wiekszej przepustowości
Siemanko, z racji tego ze moj filtr powietrza jest totalnym smietnikiem pora go wymienic. Myslalem nad czyms bardziej przepustowym typu kn lecz on kosztuje jakies 220zl Co byscie proponowali zamiast zwyklego filtra powietrza? Silnik 1.9tdi 130km po programie, przelot, wieksze wtryski