Treść opublikowana przez Heeerbi
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Mój Alt miał wymieniany olej co rok (raz 14 raz 12 tys) przez co nie ma u niego objawów servisu long life. Po otworzeniu pokrywy zaworpw kolor ścianek złoto bez nagaru, podstawa filtra taka sama. I pewnie z tego wynika znikomy pobór oleju. Ja zrobiłem plukanke bez strachu i będę ją robił co 2 wymiane
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
To czekamy na wyniki, bo po rozrzadzie będę zmieniał i właśnie myślę na jaki przejść.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Czekam, najlepsza relacja będzie po jakimś przebiegu 1 lub 2 tys.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Byłem w sklepie motoryzacyjnym i rozmawiałem z facetem od olejów i mówił że jeżeli problem dotyczy ubywania 300 czy 400 ml na 1000 Km Przy wkrecabiu ma wyższe obroty to można przejść na Valvoline 5w50 vr1 i odczujemy różnice. Czemu taki wybór? Twierdzi że będzie lepszy film olejowy i bardziej gesty w wyższej temperaturze. Oraz jest najlepszej jakości i nie przepracuje się za szybko. Cena za 5 litrów 120 zł
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
W trasie już sobie trochę spalił ale prędkości koło 120 140. A nawet 210 było i z zerowego spalania oleju zrobiło się 150 ml na 900 km. Będę wracał to będę starał się jechać normalnie bez wciskania na wysokie obroty i dam znac.
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Jak stan się utrzyma, w sensie kultury pracy silnika sam z chęcią przejdę na ten olej, bo zapowiada się dobrze. Także proszę o info
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
na świeżym oleju silnik zawsze ciszej chodzi ;p Najlepsze porownanie jest po dłuższym czasie ale nie to żebym się czepiał Może ktoś się wypowiedzieć o tym valvoline maxlife bo nawet występuję w wersji 5w40 ;D
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
A używał ktoś z was Valvoline 10w40 max life? Podobno jest dostosowany do większych przebiegów. Średnio wypada 2, 3 zł więcej za litr od zwyklego Valvolina.
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Tak się składa że w grudniu kupiłem swoej Alt. Była odma założona na egzektor scisnieta taśma i zaslepione wejście w kolektor dolotowy. Przed wymiana oleju zauważyłem że poziom spada trafiłem na ten wątek i postanowiłem zrobić parę rzeczy. Wymieniłem olej na Valvoline 5w40 i zrobiłem na nim 1000km. Oleju ubyło z 200 ml. Następnie postawiłem go na warsztat i zaczelem od plukabki LQ zlalem cały syf. Wymontowalem podstawę filtra bo był wyciek, wymieniłem po drodze wszystkie uszczelki i orginalna odma nowy egzekyor i węże podciśnienia. Przy składaniu uszczerbiła mi się podstawa filtra (kruciec odmy)... Kupiłem druga wyczyscilem z nagaru i nowa uszczelka. Po wszystkich zabiegach a było ich jeszcze kilka i powrocie do orginalnego stanu z ulepszonym egzektorem obecnie na 4 tys km nie dolałem ani grama.. Także myślę że jeżeli silnik ma zdrowe bebechy to przywracac orginał
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
To prawda, syntetyk jeden drugiemu nie równy. Jeździłem na castrolu po 2 tys. Wyglądał jak smar, okropnie przepracowany. Mechanik powiedział że castrol szybko się przepala i brudzi silnik. Zresztą w tym wątku jest zdjęcie silnika który jeździł na castrolu... Lepiej dołożyć te kilka złotych do wymiany i mieć św spokój i czyste sumienie. Tym bardziej że 5 litrów na wymiane i dolewki 135 zł za Valvoline 5w40
-
Jaki olej do 2.0 ALT?
Widze ze masz silnik ALT ja do swojego valvoline syn power 5w40. Jak kupiłem zrobiłem płukankę odma itp i 3 tys od wymiany i ani grama nie ubyło Wczesniej miałem hyunday i30 i chodził jak klekot z lat 90 (castrol ega 5w30) po zmianie na valvoline i przejechaniu 300 km od wymiany wszystko ucichło.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich użytkowników forum. Jestem Rafał, z Brzegu Dolnego ( okolice Wrocławia) Niedawno kupilem Audi A4 B6 2.0 ALT z 2001r. Wczesniej jeździłem hyundai'em i30 ale sprzedałem go ponieważ jeszcze pół roku w tym samochodzie a bym zaczął nosić kiecki i malować sie xD Więc poostanowiłem sprzedać "papa mobile" i zakupić męski samochód. Z zawodu jestem informatykiem, pracuje jako operator turbiny w energetyce, i bardzo lubie mechanike pojazdów. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich ;-)