Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Heeerbi

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Heeerbi

  1. Heeerbi odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Mój Alt miał wymieniany olej co rok (raz 14 raz 12 tys) przez co nie ma u niego objawów servisu long life. Po otworzeniu pokrywy zaworpw kolor ścianek złoto bez nagaru, podstawa filtra taka sama. I pewnie z tego wynika znikomy pobór oleju. Ja zrobiłem plukanke bez strachu i będę ją robił co 2 wymiane
  2. Heeerbi odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    To czekamy na wyniki, bo po rozrzadzie będę zmieniał i właśnie myślę na jaki przejść.
  3. Heeerbi odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Czekam, najlepsza relacja będzie po jakimś przebiegu 1 lub 2 tys.
  4. Heeerbi odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Byłem w sklepie motoryzacyjnym i rozmawiałem z facetem od olejów i mówił że jeżeli problem dotyczy ubywania 300 czy 400 ml na 1000 Km Przy wkrecabiu ma wyższe obroty to można przejść na Valvoline 5w50 vr1 i odczujemy różnice. Czemu taki wybór? Twierdzi że będzie lepszy film olejowy i bardziej gesty w wyższej temperaturze. Oraz jest najlepszej jakości i nie przepracuje się za szybko. Cena za 5 litrów 120 zł
  5. Heeerbi odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    W trasie już sobie trochę spalił ale prędkości koło 120 140. A nawet 210 było i z zerowego spalania oleju zrobiło się 150 ml na 900 km. Będę wracał to będę starał się jechać normalnie bez wciskania na wysokie obroty i dam znac.
  6. Heeerbi odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Jak stan się utrzyma, w sensie kultury pracy silnika sam z chęcią przejdę na ten olej, bo zapowiada się dobrze. Także proszę o info
  7. Heeerbi odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    na świeżym oleju silnik zawsze ciszej chodzi ;p Najlepsze porownanie jest po dłuższym czasie ale nie to żebym się czepiał Może ktoś się wypowiedzieć o tym valvoline maxlife bo nawet występuję w wersji 5w40 ;D
  8. Heeerbi odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    A używał ktoś z was Valvoline 10w40 max life? Podobno jest dostosowany do większych przebiegów. Średnio wypada 2, 3 zł więcej za litr od zwyklego Valvolina.
  9. Tak się składa że w grudniu kupiłem swoej Alt. Była odma założona na egzektor scisnieta taśma i zaslepione wejście w kolektor dolotowy. Przed wymiana oleju zauważyłem że poziom spada trafiłem na ten wątek i postanowiłem zrobić parę rzeczy. Wymieniłem olej na Valvoline 5w40 i zrobiłem na nim 1000km. Oleju ubyło z 200 ml. Następnie postawiłem go na warsztat i zaczelem od plukabki LQ zlalem cały syf. Wymontowalem podstawę filtra bo był wyciek, wymieniłem po drodze wszystkie uszczelki i orginalna odma nowy egzekyor i węże podciśnienia. Przy składaniu uszczerbiła mi się podstawa filtra (kruciec odmy)... Kupiłem druga wyczyscilem z nagaru i nowa uszczelka. Po wszystkich zabiegach a było ich jeszcze kilka i powrocie do orginalnego stanu z ulepszonym egzektorem obecnie na 4 tys km nie dolałem ani grama.. Także myślę że jeżeli silnik ma zdrowe bebechy to przywracac orginał
  10. Heeerbi odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    To prawda, syntetyk jeden drugiemu nie równy. Jeździłem na castrolu po 2 tys. Wyglądał jak smar, okropnie przepracowany. Mechanik powiedział że castrol szybko się przepala i brudzi silnik. Zresztą w tym wątku jest zdjęcie silnika który jeździł na castrolu... Lepiej dołożyć te kilka złotych do wymiany i mieć św spokój i czyste sumienie. Tym bardziej że 5 litrów na wymiane i dolewki 135 zł za Valvoline 5w40
  11. Heeerbi odpowiedział(a) na decard86 temat w 2.0
    Widze ze masz silnik ALT ja do swojego valvoline syn power 5w40. Jak kupiłem zrobiłem płukankę odma itp i 3 tys od wymiany i ani grama nie ubyło Wczesniej miałem hyunday i30 i chodził jak klekot z lat 90 (castrol ega 5w30) po zmianie na valvoline i przejechaniu 300 km od wymiany wszystko ucichło.
  12. Witam wszystkich użytkowników forum. Jestem Rafał, z Brzegu Dolnego ( okolice Wrocławia) Niedawno kupilem Audi A4 B6 2.0 ALT z 2001r. Wczesniej jeździłem hyundai'em i30 ale sprzedałem go ponieważ jeszcze pół roku w tym samochodzie a bym zaczął nosić kiecki i malować sie xD Więc poostanowiłem sprzedać "papa mobile" i zakupić męski samochód. Z zawodu jestem informatykiem, pracuje jako operator turbiny w energetyce, i bardzo lubie mechanike pojazdów. Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich ;-)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.