Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Maciek.Z

Pasjonat - Nowicjusz
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Maciek.Z

  1. Maciek.Z odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Poprawiony 211KM na rynek amerykański w modelu na rok 2013, zmienione tłoki z pierścieniami, metalowy kolektor ssący, piąty pośredni wtrysk w kolektorze, nowa przepustnica i cała masa innych mniejszych/większych zmian w osprzęcie. Ogólnie najważniejsza zmiana w tym silniku to usunięcie problemu zużycia oleju. Od 2014 masz CPMB czyli wersję 224KM poza zwiekszoną mocą brak widocznych różnic względem CPMA, ale mogę się mylić nie zaglebialem się w temat roznic między A i B CNCD to TFSI generacja 3 CPMA to generacja 2 wersja 2 CPMB to generacja 2 wersja 3 występowała w A4 B8 na rynku amerykańskim, gdzie 3 generacja pojawiła się dopiero z A3 8V i A4 B9
  2. Temat stary, ale wtrącę swoje trzy grosze, w obecnej rzeczywistości prawnej sam wpis typu „kupujący zna stan techniczny........” można sobie darować. W jakoś chyba 2014 nasz kochany ustawodawca chcąc zrobić dobrze kupującym (głównie używanych aut) wprowadził rękojmie na wady ukryte także w przypadku sprzedaży tzw. prywatnej. Chcieli może i dobrze, a stworzyli nowy rodzaj oszusta, działającego dokładnie jak u kolegi w temacie. Należy w umowie dołączyć punkt o wspólnym wyłączeniu rękojmi za wady ukryte ze wskazaniem paragrafów, jak ktoś nie będzie chciał podpisać to wskazujemy mu drzwi, i śpimy zdecydowanie spokojniej.
  3. Maciek.Z odpowiedział(a) na Lewy44 temat w 2.0TFSI
    Zaraz mnie tu zapewne koledzy zjedzą, ale trudno. Kup sobie Mazdę 3 po 2013, najlepiej 2.0 165KM w automacie, w mieście spali 8-9 litrów a nie 12-13, za podobne pieniądze dostaniesz auto zdecydowanie młodsze i ekonomiczniejsze, do tego cóż mniej problematyczne od strony technicznej. Co do blach to fakt Mazda jak nie pilnujesz gnije zdecydowanie za szybko, ale z drugiej strony Audi tez rdzewieją a znajomy ma 3-ke z 2014 żony i swoją 6-ke chyba z 2015 i żadna nie gnije. Z własnego doświadczenia co do 2.0 TFSI, a miałem egzemplarze zarówno przed jak i po lifcie to tak: przed lift 48.000 przebiegu, spalanie oleju koło 1 litra na 800 km, plus wymiana sprzegla alternatora bo pluł smarem i robił syf pod maską. Ze względu na pobór oleju sprzedałem dość szybko bo mialem go chyba trzy miesiące więc cieżko coś więcej powiedzieć. po lift 102.000 przebiegu przy zakupie. Koło pasowe sprezarki rozleciało się przy 108.000 koszt około 1000 zł z wymiana, tłoczek popychacza pompy HFS wymiana przy okazji naprawy wycieku przy 106.000 koszt jakieś 130 zł, wyciek paliwa z pompy HFS przy 106.000 udało się naprawić koszt 0 zł, aczkolwiek nowa pompa koło 1000 zł, a czujnik z którego leciało paliwo nie występuje jako cześć zamienna, sprzęgło alternatora wymiana jak we wcześniejszym objaw ten sam plucie smarem po całej komorze silnika koszt około 600 zł z wymiana, ODMA padła gdzieś przy 111.000 coś koło 300zł. Rozlatywała się jeszcze pompa wody w układzie chłodzenia, ale została wymieniona w ramach akcji serwisowej wiec tego niema co liczyć. No i nadpalona wtyczka od nagrzewnicy elektrycznej, tez zrobione w ramach akcji serwisowej. A tak pozatym auto super, jazda sama przyjemność, no poza koniecznością tankowania tego pijaka ? Teraz mam A3 8V z 2016 1.8 TFSI przebieg 63000 i od trzech miesięcy leje paliwo (niestety dalej jest to benzynoholik i żłopie jak debil) i jeżdżę, odpukać nic się nie psuje oleju nie bierze 5000km zrobione.
  4. Listwy na progach są w oryginale mocowane na zatrzaski i chyba dodatkowo podklejane. Na progu po długości są metalowe uchwyty do mocowania listwy, których niema w autach bez zewnetrznego s-lina, więc jeżeli ktoś je zdemontował to na progu będą bolce i baranek dużo niżej niż w aucie bez s-line.
  5. Łukasz dawaj lepsze zdjęcia ?, teraz to nawet niema co oglądać.
  6. Witam serdecznie kolegów, Maciek z Gdańska obecnie właściciel A4 B8 2.0 TFSI quattro 2013 rok.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.