Treść opublikowana przez mix99
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
już raz je rozbierałem, a teraz mając dostosowane do tego szczypce do ściągania segerów to żaden problem, dzięki za pomoc.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
będę miał na uwadze, a póki co poczekam na jakąś konkretną odpowiedź
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Witam, Z racji tego że nie ma w okolicy zaufanych fachowców mam pytania odnośnie piaskowania i malowania proszkowego zacisków: -czy można włożyć do pieca zacisk z gumkami? Chodzi o to, że chciałbym zostawić założone gumki żeby mi czasem nie wypiaskowali i nie prysnęli farbą tam gdzie nie trzeba, oczywiście potem pójdą nowe gumki, ale czy te się nie rozleją albo nie przykleją do zacisku? Jeśli można tak zrobić to wyciągnąć tłoczek czy może iść razem z nim? -jeśli chodzi o aluminiową cześć przedniego zacisku 320 czy ją też można dać do malowania proszkowego?
-
Brązowy płyn chłodniczy
Na ciepłym silniku zawsze wywali płyn przy odkręceniu korka.
-
Brązowy płyn chłodniczy
1.8t tylko olej 5w i to jakiś porządny, nie żadne 10w!
-
Szum, buczenie przy szybszym cofaniu
buczenie na wstecznym to raczej normalne... chyba że to jakieś ocieranie blachy czy coś...
-
Głowica AGU do BFB
głowica kupiona, poszła na sprawdzenie, układ SAI do wywalenia i napinacz łańcucha jest inny także trzeba będzie przełożyć z mojej głowicy. pęknięta raczej nie była, w każdym bądź razie nie była sprawdzana ale wizualnie było widać że kilka zaworów będzie do zrobienia, a ta od AGU trafiła się w dobrym stanie i dobrych pieniądzach
-
dokładka zderzaka tyl sline do a4 b6
podejdzie, tylko do sedana musi być od sedana, od avanta nie podejdzie
-
[Chip Tuning] Odszkodowanie/Pozew ktoś coś?
Nie słyszałem o taki przypadku, ale jeśli się z nimi nie dogadasz i będziesz chciał walczyć dalej to chyba będzie potrzebny jakiś dowód wykonania programu (paragon/faktura) i opinia jakiegoś rzeczoznawcy że ewidentnie to było przyczyną. Ciekaw jestem jak to się rozwinie...
-
Regulacja LPG
strojenie 1.8t na mapy to słaby pomysł, lepiej by było na wskazania sondy z vaga.
-
A4 b7 1.8t żywotność
Generalnie te silniki nie mają jakiś większych bolączek, o ile nie był pałowany na zimnym i był lany porządnym olej 5w40 max co 10k km to powinno być ok. Wiadomo turbina do obejrzenia i właśnie napinacz łańcucha z tyłu głowicy czy nie grzechocze, bo to koszt ok 2.5k
-
A4 b7 1.8t żywotność
Rozrząd jest na pasku ale jest jeszcze łańcuch na wałkach ale jego się wymienia dopiero jak zaczyna hałasować. Co do przebiegu to nigdy nie masz pewności czy jest on oryginalny a poza tym jest jeszcze kwestia jak kto dbał, lepiej kupić z większym przbiegiem jak auto było zadbane niż z mniejszym jak ktoś np. jeździł na loglife, ale co do tego też nie masz pewności. Także nie patrzymy na przebieg tylko na ogólny stan auta.
-
Wymiana/odpięcie akumulatora - pytanie
nic nie trzeba robić, pewnie się pojawi kontrola od ESP ale po przejechaniu kilkudziesięciu metrów sama zgaśnie no i pilot się rozkoduje ale po pierwszym przekręceniu stacyjki wszystko wróci do normy.
-
Regulacja LPG
dobrze jest, nie ma barracud w opcjach a hana zielona jest do nich najbardziej zbliżona i tak się to ustawia.
-
EGR vs SAI
No właśnie mam na oku głowicę od agu, on tego nie ma, mam nadzieje że mechanik to ogarnie.
-
EGR vs SAI
Witam, Pewnie głupi pytanie ale muszę je zadać. Jestem na etapie poszukiwań głowicy do 1.8t bfb i już mam mętlik w głowie. Jedni piszą że w niektóre głowice nie mają wyjścia na SAI inni że na EGR... To jest jedno i to samo, prawda? Po prostu ludzie używają tych nazw zamiennie? W 1.8t jest SAI?
-
Głowica AGU do BFB
Witam, Panowie czy głowica z A3 8L o kodzie AGU będzie pasowała bez żadnych problemów do BFB? Czytałem że dużo głowic z 1.8t można stosować zamiennie ale mogą pojawić się problem z zaworkiem kombinowanym (co to w ogóle jest?) i wyjściem na EGR? I co z napinaczem łańcucha na wałkach? Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Wszystkich Użytkowników forum