Treść opublikowana przez jok21
-
Ciśnienie na listwie cr w Audi A4 B8 2.0 TDI
Sprzedałem to g****o 🙂
-
Drgania i wibracje podczas przyspieszania w Audi A4 B9 2.0 TDI S-tronic
Też wymieniłem dwumas na sachs bo miałem drgania z nogą na hamulcu na D. Minęło sporo czasu ale też mam wibracje największe na koło 1400obr i dziwne buczenie i uczucie jakby coś się cyklicznie obcierało przy jeździe na 6 biegu przy około 80kmh. Myślicie ze w ciemno iść w nowy dwumas? Półosie sprawdzone,poduszki juz wymienione.
-
Drgania na niskich obrotach w A4 B8 2.0TDI
Tak,najpierw kupiłem nowy bosch na allegro niestety wywalał błąd niskiego ciśnienia na szynie,zmieniłem też cała szynę na taką z 19 roku z deklarowanym przez sprzedającego niskim przebiegiem.
-
Drgania na niskich obrotach w A4 B8 2.0TDI
Zawor też już wymieniony?
-
Drgania na niskich obrotach w A4 B8 2.0TDI
Znalazłeś rozwiązanie? Mam podobnie i brak pomysłów,dwumasa nowa,poduszki też.
-
Drgania i mało kulturalna praca skrzyni biegów w A4 B9 2.0TDI
Panowie niech mnie ktoś oświeci bo już mam po dziurki tego samochodu. Od dłuższego czasu podczas jazdy mam drgania pochodzące jakby z silnika i stronic nie pracuje zbyt kulturalnie, wtryski korekty do max 0.2,ciśnienie paliwa trzyma,dwumas wymieniony,poduszki też 20tkm temu w aso błędów w sterowniku silnika brak. Ale ostatnio wyczytałem że wyłączenie stop/start w panelu klimatyzacji może powodować dziwne rzeczy a tak właśnie miałem do wczoraj wyłączony bo zrobiłem to prawilnie w sterowniku silnika. Myślę sobie wyłączę klimatyzację i zrobię trasę. Więc klima na off przejechane 100km i szok. Inny samochód! Skrzynia zmienia biegi w górę i dół płynnie i drgawki/wibracje mało wyczuwalne. Jak myślicie co może powodować taki stan rzeczy? Kompresor,koło pasowe wału,sprzegielko na alternatorze? Trochę chaotycznie napisane sorka?
-
Drgania na postoju przy skrzyni S-tronic w pozycji D oraz R w Audi A4 B9
Ja wymieniałem dwumas przez te drgania w 150km. Założyłem sachs i jest znaczna poprawa choć do ideału brakuje,podniosłem też obroty biegu jałowego do 900.
-
Wymiana zaworu regulacji ciśnienia paliwa na listwie CR w Audi A4 B9 2.0 TDI DEUA
Ja stary zawór który wydawał się czysty namoczyłem w jakimś specyfiku na noc i tak to wyglądało na pompie czyściutko
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Tak wiem że występuje razem ze zbiornikiem,kładę się pod auto zobaczę jak wygląda wtyczka i wiazka przy sterowniku. Dziś jedyny błąd jaki się zapisał od czasu skasowania to niskie ciśnienie czynnika nic poza tym,to mnie skłania do wniosku że pompa ma dość. Edit. Ożyło,przeczyściłem kostki spryskalem kontaktem,zrobiłem reset ilości w zbiorniku i reset blokady scr w vcds I działa. Pytanie jak długo.
-
Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
- Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Sprawy się mają następująco,robię test dawki zawór cyka ale jak widać na zdjęciu pompa nie pracuje choć jest wysterowana na 70%. Chyba pompa umarła i trzeba szukać- Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Kiedyś gdzieś widziałem stronkę ze schematami elektrycznymi ale niestety nie pamiętam jej nazwy,podłączyłbym pompę na krótko w kostce żeby sprawdzić czy działa Edit. Znalazłem ale który to plus i minus? zielony i brązowy?- Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Jutro porobię testy i napisze co ustaliłem,dzięki za pomoc? ale zwróć muskel uwagę że przy błędzie o za niskim ciśnieniu w zamrożonej ramce prędkość pompy jest 0 obr- Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
Jutro podłącze vcds i spróbuję włączyć pompę i wyjąć wtryskiwacz,zobaczę jak to wygląda. Ten błąd o zwarciu może świadczyć o sterowniku? Carscanner pokazał błędy na drugim zdjęciu- Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI
- Dziwne dźwięk podczas pracy silnika 2.0TDI w A4 B9
Ona jest zintegrowana z vacum i to chyba przez vacum słychać te dźwięki. Podobno nie wpływa to na jej pracę.- Dziwne dźwięk podczas pracy silnika 2.0TDI w A4 B9
Tak,uxmnie też ja delikatnie słychać,poprzednim autem było c7 2.0tdi i tam chodziła bardzo głośno.- Dziwne dźwięk podczas pracy silnika 2.0TDI w A4 B9
Na 99% pompa oleju w misce,znana przypadłość 2.0 tdi. W skodach,vw jest to samo.- Ciśnienie na listwie cr w Audi A4 B8 2.0 TDI
Niestety wibracje na kierownice i fotel wróciły. Kupiłem na podmianę całą szynę cr niby z auta potestowego ale nic to nie wniosło.Ciśnienie caly czas faluje w granicach 50bar.Co zwróciło moją to w vcds temperatura w układzie chłodzenia -273 choć błędów żadnych nie ma a na zegarach pokazuje jak trzeba. A drugie to przepływ powietrza na przepływce który również cały czas się zmienia od około 7 do okolic 8.5 g/s. To normalne że cały czas się zmienia na jałowym? Nie mam porównania a nie pamiętam jak w przeszłości podłączałem inne swoje auta jak to wyglądało.- Wypalanie DPF a zapach spalnizny
Pewnie chodzi o to że leci pod pod osłonę rozrządu.- Ciśnienie na listwie cr w Audi A4 B8 2.0 TDI
Myślę że masz racje,podmieniłem zawór na stary tylko porządnie go wyczyscilem razem z czujnikiem i szyną cr. Dodałem na zbiornik ropy archoil d6400 i muszę powiedzieć że jest dużo lepiej samochód nawet zimny pracuje ciszej i łagodniej na ciepłym jest jeszcze lepiej choć poniżej 1500 jeszcze na kierownicy czuje drżenie choć nie mam porównania z innymi 2.0tdi. Na tą chwilę jest naprawdę przyzwoicie po spaleniu tego zbiornika porównam korekty i te punkty wtrysku z ciekawości a jeżeli znów się pogorszy wyciągam wtryski i zawiozę do sprawdzenia na maszynie.- Dziwne piszczenie / świst przy 120km/h w A4 B9 2.0TDI
Moim zdaniem to ciche wycie jest ze skrzyni,mam 2 auto z 0ck I oba zachowywały się tak samo. Na grupie c7 podobno chłopaki pisali ze pomagała wymiana dźwigni biegów razem z linkami ale w b9 nie ma już linek więc ciężko powiedzieć.- Ciśnienie na listwie cr w Audi A4 B8 2.0 TDI
Też mi wtryski przeszły przez myśl bo strasznie klekocze zimny(choć to już moje 3 2.0tdi i poprzednie też były głośne) i wtedy ma największe drgawki. Ale korekty nie wskazują na wtryski.Nie wiem jak odczywywac te punkty kalibracji bo wygladaja dziwnie.Ciekawi mnie dlaczego na nowym zaworze po mocniejszym wdepnięciu ma za niskie ciśnienie na starym tego nie było.- Ciśnienie na listwie cr w Audi A4 B8 2.0 TDI
Wymieniłem zawór regulacji ciśnienia na szynie na nowy bosch z takimi samymi numerami,auto chodziło jak powinno minimalne drgawki na niskich obrotach ja jałowym idealna praca. Niestety po nocniejszym wciśnięciu gazu wywala błąd za niskiego ciśnienia na szynie cr. Czyżby nowy zawór był uszkodzony? Oczywiście adaptacja przez vcds zrobiona.- Ciśnienie na listwie cr w Audi A4 B8 2.0 TDI
Jeszcze nie. Aż się boję tam zaglądać? jak nie będzie opilków chyba w ciemno wymienię ten zawór. Na próbę odłączyłem czujnik ciśnienia z listwy,samochód jechał w trybie awaryjnym bez pełnej mocy ale mam wrażenie że było lepiej. - Padnięta pompa AdBlue w Audi A4 B9 2.0 TDI