Treść opublikowana przez jok21
-
Ciśnienie na listwie cr w Audi A4 B8 2.0 TDI
Mam problem z wibracjami/ mrowieniem na kierownicy podłodze i fotelu. Powoli rozkładam ręce i mam dość tego samochodu. Ale do sedna,2.0tdi 150km deua,ciśnienie na szynie cr wymagane 300bar u mnie skacze od teoche ponad 300 do poniżej 250 barów,wyrównuje sie i ładnie pokrywa w okolicach 2tyś obr. Na yt jest film gościa z b8 2.0tdi z identycznymi objawami i pomogła wymiana zaworu regulajacego na szynie. Może ktoś kiedyś zwrócił uwagę i powie czy też ma takie wachania? Czuć że te drgawki pochodzą z silnika,nawet widać że się teoche trzęsie. Poduszki wymieniane na ori jakieś 20tkm temu a dwumasa nowa sachs jakieś 3tkm temu,na vcds korekcje wtryskiwaczy wzorowe.
-
Demontaż/montaż skrzyni stronic A4 B9
Witam,posiada któryś z forumowiczów instrukcje serwisowa demontażu i montażu skrzyni stronic,napęd przód?
-
Synchronizacja wałka
Naszło mnie dziś żeby sprawdzić synchronizacje wałka ponieważ jakiś czas temu robili mi rozrząd i nie mogę w vcds znaleźć takiego parametru. W silniku deua nie da się tego sprawdzić? Jedyne co znalazłem związane z walkami widać na zdjęciu,druga rzecz to ciśnienie paliwa które również widać na foto, co mnie zaniepokoiło to pierwszy parametr czyli ciśnienie paliwa które skacze o około 50 bar,dwa ostatnie związane z czujnikiem ciśnienia się pokrywają.
-
Blad czujniki parkowania przód.
Tak wiem że ten klon jest średni? co do czujnika to trzeba kupić i zrzucić zderzak jak będzie ładna pogoda. Dzięki?
-
Blad czujniki parkowania przód.
Proszę bardzo skan. Są tam jeszcze inne błędy m.in sprawdzanie softu po wgraniu mib,muszę to w końcu usunąć? Log-XXX-WAUZZZF47JA017172-158460km.txt
-
Blad czujniki parkowania przód.
Podpowiesz jak to się robi?? Jak będę miał chwilę to ogarnę.
-
Blad czujniki parkowania przód.
Mam takie błędy z czujników parkowania,zaczęło się w zimę sporadycznie jak było morko,teraz błąd jest cały czas. Jak myślicie problem z wtyczką/wiązka,czy sam czujnik uszkodzony?
-
Drżenie Audi A4 B9 przy większych prędkościach
Podsumowując to półoś była temu winna? Co do ruszania z jedynki na mocno rozgrzanym miałem identycznie w b8 i tam winne było sprzęgło/docisk. Jak będziesz miał te objawy na rozgrzanym aucie przypal sprzęgło i zobacz czy coś to pomoże,jeżeli tak to masz winnego.
-
A4 B8 luz na prawej półosi
Kurcze to u mnie też jest tak że raz kręci od strzała a raz dłużej,korekty mam wzorowe ale te wibracje na zimno mnie dobijają później na 6 i 7 biegu na niskich obrotach też. Chyba zapodam dwie płukanki liqiud moly bezpośrednio pod pompę i zobaczę czy będzie jakiś rezultat.
-
A4 B8 luz na prawej półosi
Patrzyłeś na korekty przed wymiana? Jestem ciekawy jak wyglądały. Też mnie terapią wibracje jak jest zimny i podczas jazdy najbardziej na wysokich biegach Edit. Doczytałem że były sprawdzane i niby Ok. A miałeś tak? Pierwsze odpalenie z rana,jednostajne przyspieszanie do około 100 kmh i do tej prędkości mocne drgania. Po przejechaniu kilometra wszystko wracało do "normy".
-
Android Auto w Audi A4 B9
W tym temacie znajdziesz odpowiedź,oczko to masa pod wykładziną fioletowy bezp. Nr5 po stronie kierowcy. One są do podświetlenia portu, https://www.audiworld.com/forums/a4-b9-platform-discussion-212/usb-port-retrofit-3014382/page8/
-
Android Auto w Audi A4 B9
Specjalistą nie jestestem,robiłem to raz u siebie ale kolejność wygląda ok. Jednak dopóki nie masz nowych kodów fec w czerwonym menu jednostka nie jest spatchowana. Ja dalej uważam że coś nie tak jest skopiowane do folderu parchtes
-
Android Auto w Audi A4 B9
Ten komunikat świadczy o tym że mib nie widzi patcha na karcie,kody fec masz jakie miałeś więc jednostka nie jest spatchowana tylko zainstalowany mib dlatego widzisz ikonkę android auto,zrobiłeś po tym reset jednostki?
-
Drgania i wibracje podczas przyspieszania w Audi A4 B9 2.0 TDI S-tronic
Doszukałeś się przyczyny tych wibracji? Też mam podobnie tylko w trochę niższym zakresie obrotów,najbardziej wyczuwalne na 6 biegu,mam wibracje na D więc też myślę o wymianie dwumasy.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Dokladnienjak pisze muskel,ze strony mibsolution.one ściągasz plik z tego co pamiętam około 500mega,w tym pliku są patche pod wszystkie możliwe softy wybierasz ten który masz aktualnie w jednostce i kopiujesz go do folderu patches jak pisał muskel.
-
Android Auto w Audi A4 B9
W trybie developerskim zmieniłem na maxa,bez zmian.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Mam podobnie,galaxy s10. Zamówiłem nowy kabelek na allegro i zobaczę. Dodatkowo wydaje mi się że rozdzielczość aa w porównaniu do menu które jest fabryczne w mmi nie powala.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Mam i ja. Android auto działa zrobiłem koniec końców na porcie usb z golfa,Passata itd 5Q0035726E. Nie podnosiłem wersji softu,wgrałem samego miba 3.5.0 trochę rzeźby i jest jak z fabryki. Zaadaptowałem ten port w miejsce fabrycznego. Krótka instrukcja Pobieramy plik z patchami że strony MIB Solution :: Login MIBSOLUTION.ONE mib pobrałem że strony github Kopiujemy miba na sformatowana kartę fat32 Do folderu patches na naszej karcie pamięci wrzucamy patch z odpowiednim numerem softu Instalujemy przez czerwone menu Pozniej wchodzimy w zielone menu robimy backup,przechodzimy do patch ifs root aio i patc**jemy. Na koniec usuwamy błąd,jak to zrobić pisał autor tematu i muskel.
-
Drżenie Audi A4 B9 przy większych prędkościach
W a4 b8 za szarpanie podczas ruszania odpowiadało zazwyczaj sprzęgło a konkretnie docisk. Banany dają o sobie znać dopiero przy prędkościach powyżej 100kmh. Poczytaj bo jest temat na forum jakie są objawy.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Sprawdziłem,jest ikonka pendrive ale go nie wykrywa. Ten port to jednak tylko hub z głównego i nie istotne że mmi podaję mu 5v i transmisję danych. W tym z golfa który był na którejś z pierwszych stron posta są dwa dodatkowe kabelki które się wpina w zielona wtykę w mmi bez tego nie ruszy. Ja wpiąłem w port z kolorem żółtym jest jeszcze wolny beżowy myślę że ten żółty jest ok
-
Android Auto w Audi A4 B9
Tak muskel ja głupi zapomniałem,już to zrobiłem i wgrałem, mmi żyje ikonka aa jest kody fec też ale niestety aa nie działa myślę że to przez port,zamówię na ali odpowiedni i podłącze
-
Android Auto w Audi A4 B9
Nie mam jeszcze nowych kodów fec więc jednostka nie jest spatchowana jeszcze nic straconego.
-
Android Auto w Audi A4 B9
Zrobiłem najpierw backup potem klikanalem zaznaczne na pierwszym zdjęciu A może powinienem wejść w aio patch details i tam przejść te dwa kroki?
-
Android Auto w Audi A4 B9
Dziś próbowałem swoich sił i lipa pojawiła się ikonka audi smartfon interface ale kody fec się nie zmieniły aa też nie działa ale myślę że jednak na porcie i przewodzie który mam to nie zadziała podmienię wiązkę port i sprawdzę. Bardziej zastanawia mnie dlaczego kody fec zostały takie jak były kliknąłem aio wiec poszło wszystko
-
Android Auto w Audi A4 B9
Na niemieckim forum czytałem że jeżeli mamy AA/Carplay nie widać kto dzwoni na virtualu i inne funkcje telefonu są niewdoczne z poziomu mmi np. Książka telefoniczna może ktoś potwierdzić, a jeżeli tak jest to tylko przy podłączonym telefonie pod port usb?