Treść opublikowana przez andre44
-
[A4 B5] Zamiana subwoofera nokia na bose?
Ogolnie chodzi o to że ja montuje Nokię ale juz widzę że czeka mnie zamiana pinów:( dzięki Pozdrawiam Jeszcze pytanko. Wiazka polozona wszystko działa ale "zgubiłem" zasilanie radia z kluczyka. Ktoś podpowie kolor kabla ewentualnie z kąd wziąć zasilanie?
-
[A4 B5] Zamiana subwoofera nokia na bose?
Macie może zdjęcia kostek subwoofera NOKIA? Bo mam zagwozdke, mianowicie kostka w instacji auta jest porowadzona z godnie z rozpiską pinów podanych wyżej lecz w kostce wychodzącej z subwoofera brązowy kabel jest na pinie 1 czerwony na pinie 4 (czyli odwrotnie). Czy tak ma być? Boję się że jak podłączę zasilanie to uśmiercę wzmak/glosnik. Proszę o zdjęcia. Pozdrawiam
-
Rozpiska pinów iso nokia
Witam, potrzebuję zdjęcia kostki iso przy radiu z auta z nagłośnieniem nokii. Mam wiązkę odcięta akurat przy radiu i mam 4 nie zidentyfikowane kable (tzn wiem gdzie idą ale nie mogę wykombinować podłączenia). O ile dobrze pamiętam to brakuje mi odnalezienia kabli brązowego, niebiesko czerwonego, bialego z czarnym paskiem i całego bialego. Pozdrawiam
-
Wymiana uszczelniacza półosi mostu
Witam, Mam do wymiany uszczelniacze półosi w tylnym dyfrze ale za nic w świecie nie mogę wytargać półośki. Mam odkręcony przegub zewnętrzny jak również 6 śrub (spline) od strony przegubu wew. I szarpie, rzucam epitetami i nie chce wyjść skubana. Ktoś może podrzuci jakiś pomysł może zdjęcia filmik cokolwiek bo już więcej przekleństw nie znam. Zapomniałem dodać audi a4 b5 quattro 1.8t 97r. Manual Pozdrawiam Andre
-
Pęknięta membrana subwoofera (naprawa)
Znalazłem w piwnicy subwoofer kenwood jak sie mu przyjrzałem to ma pękniętą membranę (zdjęcia w załączniku). Jest wykonana z plastiku lub czegoś podobnego (na pewno nie papierowa). Jest opcja to jakoś naprawić sklecić?
-
Diagnostyka i kodowanie VCDS
Witam, ponawiam prośbę o pomoc w zrobieniu logów u mnie w samochodzie. Na pewno się dogadamy? Pozdrawiam
-
Radio concert II do a4 b5
Czytałem o tym że się wyłącza co godzinę i że do podświetlenia trzeba dołożyć kabelek (to chyba ogarnę) Nie wiedziałem tylko dlaczego nie pasuje. Teraz już wiem wszystko (chyba) Dzięki
-
Radio concert II do a4 b5
Pytanie z serii głupich. Niech mi ktoś wytłumaczy dlaczego do a4b5 nie pasują radia concert II z: a3 8p a4 b6/b7 Czy to jest kwestia wymiarów przedniej ramki (za wąskie lub za szerokie) czy wymiaru kieszeni? Szukam do siebie oryginalnego radia z audi i concert II mi przypadł mi do gustu (wygląd).
-
Lusterko pasażera samo się składa
Przekaźniki sprawdzone chwilowo wyciągnąłem sie zrobi cieplej to sprawdzę instalację czy to jej wina czy samego przekaźnika (nr na przekaźniku 361). Dziękuję za naprowadzenie na trop
-
Lusterko pasażera samo się składa
Sprawdzę przy okazji jutro te przekaźniki może któryś z nich zwiera. Z tego co się orientuję to było to fabrycznie zamontowane
-
Lusterko pasażera samo się składa
Dopiero jutro będę miał możliwość podłączenia komputera i dam znać.
-
Lusterko pasażera samo się składa
Witam, Od kilku dni trapi mnie problem samoistnego składania się lusterka zewnętrznego prawego (strona pasażera) podczas jazdy. Ktoś z forumowiczów mial może podobny problem? Jakiś osobny bezpiecznik jest od tego? Ewentualnie gdzie mozna szukac przyczyny? Zauważyłem też że jak ustawiam lewe lusterko to "jeździ" również prawe dodatkowo sie otwiera
-
Łożysko tylnego koła nr części
Dziękuję serdecznie?
-
Łożysko tylnego koła nr części
Witam, Mam nadzieję że w dobrym dziale piszę. Potrzebuję nr części łożyska tylnego kola audi a4 b5 quattro a ETKA ze mną nie chce współpracować (albo ja nie umiem) VIN WAUZZZ8DZWA064431 Z góry dzięki za pomoc
-
Zmiana głośników w drzwiach
To chyba się na te głośniki zdecyduję bo wygląda na to że warto? Dzięki za rady co do montażu?
-
Zmiana głośników w drzwiach
A jak głębokość montażowa? Nie wadzi o szybę? (chodzi o przednie bo jak kupie zestaw to wymienie hurtem)
-
Zmiana głośników w drzwiach
Witam, posiadam subwoofer nokia w moin avancie a tylne głośniki odmówiły posłuszeństwa. Z tego co wiem tylne głośniki są aktywne ze wzmacniaczem od suba czy mogę je zmienić na dowolne (zachowując wymiary montażowe) czy muszę szukać jakiś "specjalnych"? Gdzieś czytalem że wzmacniacz ma rezystancję 2*3 Ohm a większość głośników jest 4 Ohm. Z góry dzięki za odpowiedź
-
Diagnostyka i kodowanie VCDS
Witam, znalazł by się ktoś chętny na odczyt błędów i zrobienie logów statycznych i dynamicznych w moim Audi a4 b5 1.8t AEB 150KM 97r.? Proszę chętnych o kontakt na Pw w celu ustalenia szczegółów. Pozdrawiam
-
Płukanie silnika
Czyli nie wiele się pomyliłem bo myślałem o liqui moly albo ravenol. Będę działał? tylko jak wiedzieć że to oryginał?
-
Płukanie silnika
Czyli coś już wiem. Z racji braku manometru do pomiaru ciśnienia umówię się na jakiś warsztat i zdam relację co do wyników. Przy okazji czy marka oleju ma jakieś znaczenie? Czy tylko patrzeć na klasę vw502 (na pewno nie kupię castrola - złe doświadczenia mam z olejami tej firmy). Wiem że to temat rzeka?
-
Płukanie silnika
Czyli tak czy siak dobrze by było zrobić pomiar ciśnienia przed płukaniem. Płukanka, zwalenie michy (czyszczenie smoka), zmiana oleju na 5w40 (mam obawy nie wiem czemu chyba przez przebieg), kolejny pomiar ciśnienia. Trudno jak trzeba będzie ściągać miche po raz kolejny to ściągnę (mimo że coraz zimniej). Ps: zmienić filtr przed płukaniem? Po wiadomo że tak
-
Płukanie silnika
Witam, Przeszukałem forum i nie znalazłem informacji (albo jeszcze nie umiem szukać). Od niedawna posiadam a4 b5 1.8t AEB. Z racji tego że olej i tak trzeba zmienić zastanawiam się nad płukaniem silnika. Obecnie jest zalany olej nie znanego producenta 10w40 prócz tego że konsystencja oleju mi sie osobiscie nie podoba (wydaje mi się że jest strasznie rzadki) to w dodatku czarny. Proszę o poradę czy zalewac płukankę i ściągać miskę (wyczyścić smok) czy najpierw wyczyścić smok i potem plukanka. Wiem że nie ma jednoznacznie odpowiedzi czy jest sens i czy warto. Przebieg 345 tyś jesli to ma jakieś znaczenie.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem (mam taka nadzieje) audi a4 b5 1.8t quattro. Mam nadzieję że znajdę tu trochę pomocy i wyrozumiałości w ewentualnych głupich pytaniach☺️