Treść opublikowana przez pit116
-
1.8 BFB błędy 16705 i 17796
Mozesz podpowiedziec o jaka wiazke chodzi jakies zdj czy cos ,mam dokladnie taki sam problem Z gory dziekuje
-
[B6 ALT] Czy błąd 17947 może być związany z czujnikiem umieszczonym pod pedałem sprzęgła ?
Witam mam jedno pytanie czy niesprawny czujnik pedału sprzęgła może powodować szarpania pojazdem podczas przyspieszania ? Ponieważ od wczoraj borykam się z problemem szarpania pojazdu i po podłączeniu vaga wyskoczył ten błąd 17947. Dodam że na jałowym biegu gdy powoli dodaje gazu to płynnie obroty rosną lecz gdy gwałtownie wcisne gaz zaszarpie karoserią tak jakby nie pracował na wszystkich cylindrach lecz wypadania zapłonu nie ma w ogóle .
-
Gaśnie po długiej jeździe.
Czy jest to możliwe ze vag nie pokaże żadnego błędu zaraz po tym jak auto samo zgaśnie ? Ponieważ wracaliśmy z wakacji miałem vaga przy sobie od razu skan i nic zero błędów.
-
Gaśnie po długiej jeździe.
Witam wszystkich . Problem jaki występuje w moim aucie to nagłe gaśnięcie po długiej jeździe. Ostatnio wymieniony został czujnik cieczy G83 ponieważ wywalało błąd wskazujący na jego usterkę lecz to nic nie dało , a odnośnie tego czujnika błędy już się nie pojawiają. Na vagu brak jakichkolwiek błędów oraz gdy auto postoi jakąś chwilę odpala normalnie.
-
Sonda Lambda
Witam Czy to normalne ze korekty dlugo i krotkoterminowe stoja caly czas na zero ??? VID_20200315_161335.mp4
-
Trzęsie silnikiem tylko na ssaniu i czuc strasznie benzyne
Ktos cos podpowie ?
-
Trzęsie silnikiem tylko na ssaniu i czuc strasznie benzyne
Witam Jak w temacie mam problem tylko i wyłącznie na zimnym silniku i tylko wtedy kiedy silnik jest na ssaniu potem jest juz wszystko dobrze , błędów brak dodaje fotke z grup 32,33,2. Jest to praca silnika na biegu jałowym. Korekty w grupie 32 na zimnym silniku stoja na "0" nic sie zmienia gdy silnik sie rozgrzeje w pierwszej kratce wskoczy na 2.4 i tak stoi kratka nr.2 stale zero. Regulator sondy na zimnym pokazuje grubo ponad 20% gdy sie rozgrzeje zaczyna skakac +,- 5% . Ogolnie silnik pracuje równo obroty nie skacza nie faluja ,nawet te drgania na ssaniu sa rownomierne. Swiece wymienione 8 miesiecy temu cewki sprawne. Jestem laikiem w tych sprawach za wszelaka pomoc dziekuje.
-
Wariator czy nastawnik ???
Witam , jestem świeżo po wymianie wałków rozrządu oraz szklanek (jedna z nich była dziurawa) po tym zabiegu auto terkocze .Terkot ten kiedy dodamy gazu jakby cichnie. Dodam że podczas uruchamiania silnika nie ma tego charakterystycznego zgrzytu kojarzącego się z wariatorem. Auto przyspiesza według mnie bardzo dobrze, obroty na biegu jałowym stoją w miejscu. Podczas jazdy auto sprawuje się normalnie nie szarpie ciągnie równo nie to co przed wymianą szklanek i wałków. Auto także szarpie nie równomiernie na biegu jałowym . Dodam jeszcze że ten terkot silnika słychać jakby z kolektora ssącego , klapy sprawdzane są ok ,gruszka uruchamia dźwignie , cewki sprawne . Nie mam więcej pomysłów za wszelaką pomoc bardzo dziękuję .
-
Terkot silnika
Witam , jestem świeżo po wymianie wałków rozrządu oraz szklanek (jedna z nich była dziurawa) po tym zabiegu auto terkocze .Terkot ten kiedy dodamy gazu jakby cichnie. Dodam że podczas uruchamiania silnika nie ma tego charakterystycznego zgrzytu kojarzącego się z wariatorem. Auto przyspiesza według mnie bardzo dobrze, obroty na biegu jałowym stoją w miejscu. Podczas jazdy auto sprawuje się normalnie nie szarpie ciągnie równo nie to co przed wymianą szklanek i wałków. Auto także szarpie nie równomiernie na biegu jałowym . Dodam jeszcze że ten terkot silnika słychać jakby z kolektora ssącego , klapy sprawdzane są ok ,gruszka uruchamia dźwignie , cewki sprawne . Nie mam więcej pomysłów za wszelaką pomoc bardzo dziękuję .
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
stał na rownym podlozu
-
Rozwiązanie problemu poboru oleju w Audi A4 B6 2.0 ALT
Panowie a u mnie sytuacja z tym olejem wyglada tak . Jade do pracy na 12h wychodze o 18 sprawdzam olej ponad polowa na miarce jest fajnie i tak sobie sprawdzalem 4 dni z rzedu w ten sam sposob i olej za kazdym razem taki sam stan sprawdzany po 12 godzinnym postoju zaznaczam. Nastepnego dnia sprawdzam stan o godzinie 12 w poludnie samochod stał dobre 16 h temperatura +3 patrze na bagnet a tam ponad stan i to spoooro ponad stan plyn chlodniczy w normie bez przybytkow i ubytkow . Niech mnie ktos oswieci o co tu chodzi z gory dziekuje.
-
Napinacz łańcucha rozrządu
to jest przyczyną tego stukanie wałki do wymiany czy szklanki też jeżeli walki są już tak wytarte ???
-
Napinacz łańcucha rozrządu
Panowie ja was rozumiem i wiem że na pewno macie rację w tym co piszecie przed audi miałeś Seata cordobę 1.9 90 km 2000r żadnych dokumentów nic przy zakupie zalałem pierw jakiegoś lotosa pełny synt żeby zobaczyć jak się spisze auto było bardzo dobrze więc po roku zmieniłem na castrola edge do dizlow ,5 lat przez tyle czasu co go miałem zjadł może ze 400 gramów oliwy. Teraz ten alt. Mam zamiar zmienić tylko boję się, bo teraz łyka mi litr na tys a po zmianie na pełny synt czy nie będzie to 0,5 na tys
-
Napinacz łańcucha rozrządu
Samochód posiadam od lutego poprzedni właściciel lał tego mobila być może tak sądził ze zmniejszy się pobór tej oliwy. Mam tylko pytanie czy jeżeli zmienię olej na któryś z tych co podajecie, to zwiększy się pobór czy będzie tak jak było do tej pory???
- Napinacz łańcucha rozrządu
-
Napinacz łańcucha rozrządu
Witam czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy występujący w moim aucie problem może być spowodowany zużyciem napinacza. Dodam że podczas rozruchu samochodu nie słychać żadnego zgrzytu który jest powodowany uszkodzeniem wariatora auto odpala normalnie obroty stoją w miejscu jest tylko jedno co mnie niepokoi . Zaraz po odpaleniu słychać takie cykanie głos dochodzi z miejsca w którym znajduje się ten łańcuch w momencie kiedy dodam gazu cykanie się nasila mechanik na 99% stawia na napinacz. VID_20191208_182300.mp4
-
Cykanie/Stukanie w A4 B6 2.0 ALT NIE WARIATOR
Mam identyczne objawy mój mechanik twierdzi że to napinacz łańcuszka ale widzę że ty wymieniałes a problem jest nadal jak ogarniesz daj znać co było przyczyną z góry dzieki
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
daj znac jak cos
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
tamuje ten.olej troche ???
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
na zdj widac ze czesc z b6 wchodzaca w pokrywe jest dluzsza od tej z b7
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Witam panowie powiedzcie mi czy ten czwornik odpowietrzenia skrzyni pasuje z B7 do B6 jezeli nie to czy jest jakis sposob na poprawne zamontowanie tego ustrojstwa
-
zgasł podczas jazdy
nikt nic nie podpowie szkoda
-
zgasł podczas jazdy
Witam Dzis podczas powrotu do domu auto nagle zgaslo poczym wykonalem chyba ze 6 prob odpalenia , rozrusznik kreci ladnie lecz bez efektu.Po podpieciu kompa wyskoczyly takie bledy jak na zdj.Nastepnie bledy wykasowal odpalil samochod chodzil jakby mial sie udlawic gdybym nie trzymal gazu w podloge zaraz by zgasl , obroty mocno falowaly , max predkosc jaka udalo mi sie uzyskac w celu dojazdu do mechanika to 20 dodam ze przed tym calym zdazeniem samochod chodzil elegancko az nagle cyk .Prosze o jakies podpowiedzi dzieki.
-
Wciśnięty przycisk volume audi concert
a ja mam to pokretlo od volume wcisniete i powiem ze teraz chodzi o niebo lepiej normalnie moge podglaszac nic nie wariuje
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
???