Treść opublikowana przez ori52
-
Poszedł olej
Zwal tą grubą rure co wchodzi do egr (widać ją na zdjęciu) zobacz czy nie ma tam oleju, jak nie ma to jedynie co przychodzi mi na mysl w tej okolicy to uszczelka pokrywy zaworów bądz pęknięta głowica.
-
[BRD] Brak mocy na wyższych obrotach.
Miałem teraz taki problem ze mi gruszke z nitów od turbo wyrwało, mozecie zobaczyc w moim temacie nizej. I pospawałem tą gruszke, dzisiaj zamontowałem jazda próbna zero przerywania już buzia zadowolona dopuki w lusterko nie spojrzalem. Za mną kupa czarnego dymu. Dojechałem do garażu a turbo całe olejem zachlapane aż kapało i czeka mnie regeneracja turbo :/
-
[BRD] Brak mocy na wyższych obrotach.
mam problem taki ze do 3 tys auto idzie pieknie a od 3 tys sie zadławi kilka razy i dalej ciągnie, a na luzie do 5 tys normalnie kreci. Mechanik stwierdził ze mam uszkodzony mechanicznie jakiś wtrysk bo komp pokazuje wszystko w normie.
-
[BRD] Brak mocy na wyższych obrotach.
ESP wyłącz to będzie kręcić do końca.
-
[BRD] Brak mocy na wyższych obrotach.
egr bardziej na dolnych obrotach czuć niż na wyższych. na luzie jezeli nie trzymasz sprzęgła bądz wyłączysz esp to lekko do 5 tys obrotów silnik pójdzie. A jak powyzej 3 tys obrotów ci nie idzie i nie wyłączysz silnika to przy ruszaniu od dołu ma moc?
-
[ALL TDI PD] Różne długości prowadnicy bagnetu?
To nie sprawdziłeś czy jest taka sama jak ta stara co pękła? Są różne długości ale po kodzie silnika powinni ci dać taką długość jaka powinna być.
-
Gruszka Turbiny
Tylko jestem ciekawy czemu te nity puściły.. pierwszy raz z taką sytuacją się spotkałem. Jutro bedę zakładał tą gruszkę i się okaże ile czasu wytrzymaja te spawy.
-
Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?
Ja moje BRD zalewam valvoline 5w40 synpower.
-
Gruszka Turbiny
Witam wyrwało mi gruszkę z nitów nie wiem jakim cudem tak się stało, poratowałem ją tak jak na zdjęciu. Teraz pytanie czy to polata czy lepiej szukać nowej? choć nie ukrywam ze cena nowej jest taka ze wolałbym dołożyć i kupić 2 turbo. 2 pytanie czy ktoś może wie czemu wyrwała się z oryginalnych nitów? sztanga na turbo chodzi leciutko.
-
Pisk spod maski przy dodawaniu gazu i przyspieszaniu
Ja zadnego pisku nie słysze. Turbo ładnie gwiżdże, a i cos tam Chrobota
-
Huczenie z filtra powietrza 2.0 TDI BRD B7
w moim BRD nic nie buczy jedynie słychać piekny dzwięk turbiny jak zwalnia po puszczeniu gazu tak jak na wyzej wstwaionym filmiku.
-
2.0 TDI 16V BRE po wymianie rozrządu - sychro
a wałka rozrządu nie ściągali Ci?
-
2.0 TDI 16V BRE po wymianie rozrządu - sychro
ustaw synchronizacje na -1 auto będzie żywsze bo -4,45 jest poza normą. norma jest do 3.00 - -3.00. Na 0 jest idealnie ale ja bym polecał na -1.
-
Delikatne szarpanie podczas ruszania BPW
poduszkę wymien , egr zaślep. Ja teraz też zostawiam auto mechanikowi zeby wymienił mi poduszke na skrzyni bo zerwana , wymienił przegób wewnętrzny bo trzęsie podczas przyspieszania i zamówiłem blaszke zeby zaślepić egr.
-
Dusi silnik, dymi,
co do pierwszego podepnij vaga i zobacz co za błąd wywaliło a co do dymienia wymien termostat.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
A orientujesz się ile take wywalenie z softu kosztuje? Zwykły mechanik to ogarnie czy do tunera trzeba by jechac?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
DPF został wywalony u mnie przez poprzedniego właściciela a co do EGR to wywaliłeś go całkiem i co w te miejsce wstawiłeś czy tylko zaślepiłeś?
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
1 blaszka wystarczy miałem tak w golfie i działało.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Witam mam silnik BRD i przy pedale w podlogę samochód szarpnie 2 czy 3 razy i dopiero idzie. Sprawdzone pompowtryski, szczelna głowica, wyczyszczony egr oraz kolektor ssący. Co jeszcze mogło sie popsuć ze taki objaw?
-
błąd 01616
Witam w module komfortu mam taki błąd 01616 - przewód sygnałowy dla wewnętrznego monitorowania. Kiedyś usunąłem ten błąd i nie sprawdzałem błedów potem. Dzisiaj podpiełem vaga i znowu miałem ten błąd da sie usunąć ale nie wiem po jakim czasie wraca. Jak to naprawić co to jest?
-
Poziomowanie reflektorów
problem rozwiązany. Poszło programem VCDS. Wiec mogę powiedzieć ze takim skanerem tych ustaw nie wykonamy. Wrazie jakby ktoś się kiedyś meczył też takim skanerem czy podobnym.
-
Poziomowanie reflektorów
Nie wiem już co z robić. Jechać do serwisu czy co? Może takim skanerem jak mam nie da sie zaprogramować lamp? Musi być do tego vcds czy tym też powinno pójść? Zdjęcie mojego skanera.
-
naprawa RNS-E
Witam czy jest ktoś na grupie kto mógłby naprawić radio RNS-E? Głównie nie wyświetla wyswietlacz i nie swieca klawisze. Poprzedni własciciel mówił ze prawdo podobnie taśma. Sam tego nie zrobie bo jestem zielony w tym.
-
Pasta do polerowania
Witam chciałbym abyście poleci mi jaką pastę najlepiej użyć do Ręcznego Polerowania auta? Co myślicie czy wosk koloryzujący bedzie lepszy czy tempo czy coś w tym stylu? Dodam ze kolor auta czarny. (Jak zły dział to proszę o przeniesienie do prawidłowego)
-
Poziomowanie reflektorów
Szukam szukam aż wkońcu znalazłem cos czego jeszcze nie próbowałem. Może ktoś podpowie jakie wartości powinny mieć czujniki przedni i tylny?