Treść opublikowana przez casperii
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Czyli podsumowując , do obecnej swojej instalacji ( 4 x el. szyby ) w każdych drzwiach należy się podpiąć pod sterownik drzwi: * przód drzwi kierowca / pasażer - kostka 32 pinowa , wpinam: " + " do PIN'u 13, masę ( potocznie " - " ) do PIN'u 21 * tył drzwi pasażer / pasażer - kostka 16 pinowa (brązowa), wpinam: " + " do PIN'u 3, masę ( potocznie " - " ) do PIN'u 6 Z drugiej strony kostki " + " idzie na PIN 1, " - " na PIN 2 - tak ? Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić, gdzieś czytałem w tym wątku o 3 przewodach ? Ponadto potrzebuje: spinki tapicerki ( bo się urywają, nr części 8E0868243 ) : link 4 x kostka dwu pinowa ( nr części 893971632 ) : link 8 x pin do w/w kostki ( nr części 000979021 ): link 8 x pin do wtyczki 16 pinowej ( nr części 000979018 ) : link 4 x czerwone światełko ( nr części 8D0947411 ) : link 4 x białe światełko ( nr części nie wiem) : brak linku Rozumiem, że w moim przypadku wiązka ( nr części 8D1971807BH ) się nie zda , bo muszę się wpiąć pinami w kostkę 32 / 16 pin.
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Panowie na wstępie przepraszam , że odgrzewam kotleta , niestety nie wszystkie zdjęcia działają. Pierwszym moim pytaniem jest czy przycisk blokowania okien jest " klikalny " - tzn klik (blokada) wchodzi przycisk głębiej , klik (odblokowuje) wychodzi przycisk. Ponieważ , żeby u mnie blokada działała / zmienił się kolor - muszę ten przycisk trzymać Nie wiem jak powinno być - w takim stanie nabyłem auto. Czy warto wymienić ten cały moduł i czy warto kupić zamiennik ? Czy może wystarczy tam odgiąć jakąś blaszkę ? Kolejny moim pytaniem jest kwestia związana z dołożeniem oświetlenia drzwi , czy w drzwiach jest jakaś wolna kostka do której dokupię oryginalną wiązkę do której następnie wepnę światełka ? Czy muszę niestety modyfikować coś ? Z góry dzięki za odpowiedź.
-
Działa tylko automatyczne podnoszenie szyby
Napisałem to wyżej - "opcje uczenia" - może błędem było to , że tylko raz tak zrobiłem. Jutro przetestuje. A jak wygląda sytuacja z domykaniem / otwieraniem szyb z pilota? Szyba porusza się tylko na czas trzymania przycisku na pilocie ? Czy powinna trybić do samego końca jej otwarcia / zamknięcia ?
-
Działa tylko automatyczne podnoszenie szyby
Panowie to ja mam zatem trochę odmienny problem. Otóż po kliknięciu w przycisk opuszczania / podnoszenia szyby działa to dla : - pasażer przód - pasażer tył - pasażer tył za kierowcą Natomiast nie działa automatyczne opuszczanie / podnoszenie szyby od strony kierowcy. Żeby opuścić do samego końca szybę, muszę trzymać cały czas przycisk - czy coś się rozkodowało czy tak nasze A4 B7 ma ? Ewentualnie jak to zakodować? Gdzieś czytałem ,że należy trzymać przycisk opuszczania / podnoszenia szyby przez 10 sekund po opuszczeniu / podniesieniu szyby. Aha - zamykanie szyb z pilota działa bez problemu - tzn. podnosi szyby tak długo jak długo trzymam przycisk zamykania szyb - nie wiem czy tak działa moduł ? Ale moim zdaniem chyba moduł zamykania / otwierania szyb powinien działać na zasadzie trzymam dłużej przycisk zamykania szyb i auto do samego końca zamyka szyby - przecież bezsensu stać przy aucie i czekać , aż się szyby domkną
-
Montaż oryginalnej kamery cofania oraz blendy Audi
Panowie odgrzeje kotleta. Mam u siebie RNS-E ( 8E0 035 192 D ) w raz modułem bluetooth. Auto dodatkowo wyposażone w parktronic (nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Chciałbym teraz dorobić kamerę cofania. Z tego co udało mi się wyczytać, że najlepiej montować na ori częściach - zatem potrzebował bym: kamera + blenda Co później do czego miałbym podłączyć te wtyczki z kamery ? Trzeba je bezpośrednio ciągnąć do przodu auta pod nawigację? Nie da rady tego jakoś skomunikować z jakimś modułem czy parktroniciem ? Czy dobrze rozumiem, że tą kostkę z tego linku należy podpiąć z tyłu nawigacji a do zółtego chincha kamerę?
-
Czujniki parkowania tył - parktronic
Czy ktoś może się wypowiedzieć jaki jest numer katalogowy czujników parkowania tył oryginalne ? Audi A4 B7 2006 Avant 2.0 S-line. Czy tam jest kostka [zdj 1] : czy może kostka ze [ zdj 2 ] :
-
Przekładnia kierownicza - maglownica.
Mechanik stwierdził, że moja maglownica miała już bardzo mocne wżery podłóżnicy (nie pamiętam dokładnie jak to nazwał) Jak coś to mechanik oddał mi starą (moją) maglownice.
-
Przekładnia kierownicza - maglownica.
Panowie po 3 tygodniach stania w warsztacie - udało się znaleźć i wymienić używaną w dobrym stanie przekładnie. Niestety trochę poleciało po kieszeni ( 1000 przekładnia + 500 wymiana ) - czy to normalna cena za wymianę ? Po odbiorze auta wracając do domu zauważyłem , że się świeci na FISie kontrolka czujnika hamulców - czy jest sens wracać z reklamacją by to sprawdzili ? Czy może jestem wstanie w przyblokowych warunkach samemu sprawdzić co schrzanili w warsztacie. Bo pewnie zaczną mi ściemniać, że klocki się kończą. Przed wymianą przekładni ani razu nie zaświeciła mi się ta kontrolka.
-
Przekładnia kierownicza - maglownica.
Super wielkie dzięki, ja mam według wlepki 1N1 czyli numer części - 8E1422054E
-
Przekładnia kierownicza - maglownica.
Dzięki za udzielenie odpowiedzi w temacie. A czy jesteś w stanie mi powiedzieć czy po numerze VIN jestem określić numer części tego magla ? Mechanik twierdzi, że pompa nie dostała po d*pie. Póki co auto stoi u mechanika tydzień czasu bo ten nie może znaleźć odpowiedniego magla.
-
Przekładnia kierownicza - maglownica.
Panowie , podczas wolnego ruszania na skręconych kołach - pojawia się metaliczny dźwięk szurania. Dodatkowo auto ściąga do prawej strony. Oddałem auto do mechanika, który stwierdził, że uszkodzona maglownica a dźwięk pojawił się gdyż wyciekł płyn ze zbiorniczka. Stwierdził najpierw , że koszt samej maglownicy to wydatek 1.400 zł + 600 zł robocizna - czy ktoś może się wypowiedzieć w tej kwestii ? Niestety wczoraj mechanik powiedział, że nie może znaleźć do mojego modelu maglownicy a koszt z serwisu to cena 5.000 zł - czy ktoś może podpowie gdzie można zakupić maglownicę w rozsądnej cenie ? Czy warto kupić używkę czy mogę regenerowaną ? W mojej maglownicy podobno jest zgnita prowadnica (?) Z góry dziękuje za udzielone porady.
-
Dekoder VIN Audi, grupy VAG oraz innych marek - dane techniczne oraz wyposażenie
Witam, to i ja poproszę o rozkodowanie VIN WAUZZZ8E26A199912 Z góry dziękuje.
-
Czujniki parkowania tył - parktronic
-
Czujniki parkowania tył - parktronic
Panowie na wstępie witam wszystkich i pędzę ze swoim pierwszym napotkanym problemem. Jeżeli zamieściłem temat w nieodpowiednim miejscu to z góry przepraszam i proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu. Otóż w moim autku nie działają czujniki parkowania - podobno działający czujnik cyka - udało mi się zdiagnozować, że 1 z 4 cyka. W związku z powyższym mam pytanie czy jeżeli jakikolwiek czujnik padnie to całość przestaje działać - działa to jako obieg zamknięty ? Po wrzuceniu wstecznego słyszę przez dłuższą chwilę piszczenie (podobno tak sygnalizuje system o niedziałającym czujniku) - po czym nastaje cisza i brak reakcji dojeżdżając do przeszkody. Reasumując moje pytanie brzmi czy jeżeli którykolwiek z czujników psuje się to wyłącza się całość działania parktronica ? Z góry dzięki za odpowiedzi, ale nigdzie nie wyszukałem informacji odnośnie takiego pytania. Aha no i czy kupować NOWY ale zamiennik (przynajmniej takie znalazłem na all.. ) czy używkę ale oryginalny i pod kolor LY9B. Nigdzie nie mogę znaleźć na oryginalny nowy i pod kolor