Treść opublikowana przez Domino98
-
Brak mocy
Witam, Na początku zaznaczę, że autem jeździ się dobrze, nie wykazuje żadnych oznak zużycia. Ostatnio wjeżdżając na parking, strzeliło coś z przodu auta wyskoczył błąd i auto na żadnym wbitym biegu nie chciało jechać (wzrastały tylko obroty) po dostarczeniu auta do mechanika okazało się, że wszystko jest sprawne, skrzynia, dwumas, poloski itd zostało sprawdzone, wszystko wyglądało w porządku, więc mechanik złożył wszystko do kupy rozkładając ręce, po złożeniu auto normalnie jeździ i nic się nie dzieje. Co to może być? Żeby znowu się taka sytuacja nie zdarzyła To chciałbym znaleźć jakieś rozwiązanie tej dziwnej sytuacji.
-
Przepływomierz
Na jałowych spada poniżej 2, błąd wyskakuje jako stały, zbyt wysoki
-
Przepływomierz
A jakie powinny być poprawne wartości na tych logach?
-
Przepływomierz
Cześć, Pojawił mi się problem z przepływomierzem po jego wymianie (przed wymianą wyskakiwał błąd przepływomierza nie pamiętam jaki dokładnie) wymieniony na Magneti Marelli, po jego założeniu usunąłem błędy, przejechałem trochę kilometrów, zgasiłem silnik i odpaliłem znowu z świecącym "czekiem" najpierw wyskoczył sam błąd G42, po usunięciu znowu to samo, ale teraz wyskakują dwa błędy G70 i G42 i tak w kółko, po usunięciu wydaje mi się, że auto dużo lepiej pracuje, ktoś może wie w czym leży problem? sprawdziłem również napięcie, występuję o ile dobrze pamiętam na "1" - 13,5V, a na "3" - ok. 4v
-
[B5 ADR] Błąd czujnika G42
Miałem problem z przepływomierzem, wymieniłem na MM, pojawił się problem z błędem G42 zbyt wysoki operator, ale samochód zachowuje się normalnie
-
ALZ szarpie, brak mocy, bledy....
Pomogła wymiana cewki, co ciekawe przed wymianą mrugalo mi podświetlenie podnoszenia szyb, po wymianie świecą normalnie, ale dziś zauważyłem, że na chwilkę znowu wróciło mruganie i trząsł się pedał gazu pod butem, ale znowu jest git tak jak od razu po wymianie
-
Jaki olej silnikowy do A4 B6 1.6
Pod jakim względem bije go na głowę?
-
Jaki olej silnikowy do A4 B6 1.6
Motul 8100 x-cess 5w40
-
Bierze olej po remoncie
Dobre pytanie, dałem mu dzisiaj do zrozumienia, że chce mieć sprawne auto jak będę go odbierał. Może niekoniecznie sprawne, świece za pierwszym razem były już zdatne do wymiany, za drugim razem przewody do wtryskiwaczy, ale mogli się bardziej postarać, 3 raz wyskakuje ten sam błąd o niereguralnym spalaniu na 1 i 4 cylindrze
-
A4 B6 1.6 zimny silnik problem z obrotami
Przepływomierz sprawdź, częsty problem
-
Bierze olej po remoncie
Przecież w tym silniku to normalne, że bierze olej, walka z tym to jak walka z wiatrakami, ale mam teraz ten sam problem co Ty, brak mocy i szarpanie plus meugajacy "czek" oddałem już 3 raz do mechanika z tym samym problemem, wymiana przewodów i świec nie pomogła, mam nadzieję, że teraz znajdzie problem. najgorszy silnik z jakim miałem do czynienia, dramat.
-
Głuche pukanie na nierównościach.
Tak, szukałem przyczyny wszędzie, aż w końcu pojechałem do polecanego mechanika który od razu powiedział, że poduszki są już wylane i trzeba wymienić, teraz jest spokój, denerwuje tylko to trzepanie budy przez nieoryginalne poduchy
-
Głuche pukanie na nierównościach.
Ja dodam od siebie, że musiałem wymienić wszystkie poduszki, silnika i skrzyni, ale polecam tylko oryginały na zamiennikach strasznie trzęsie budą
-
Moduł Bluetooth/aktywacja AUX Śląsk
Ma ktoś kogoś w okolicach Żywca? Do 100km
-
Falowanie obrotów A4 B6 1.6 ALZ
U mnie uspokoiło się po wymianie sondy lambda (bank 1), ale wymieniłem na jakąś "firmy krzak" i widzę, że pomału problem wraca
-
1.6alz czy tak powinien pracować ten silnik?
Moim zdaniem tak ma być, jeżdżę tak od roku, od kiedy go kupiłem tak było
-
1.6alz czy tak powinien pracować ten silnik?
U mnie jest to samo, tak cyka coś w dolocie, ale wyleciało mi jak się nazywa to urządzenie
-
Adapter AUX, BT
Cześć, Może głupie pytanie, ale będzie to śmigało u mnie? Radio Chorus 3 (2din) ADAPTER MODUŁ BLUETOOTH AUX DO AUDI VW SEAT SKODA Poznań - Allegro.pl ALLEGRO.PL Kup teraz z Poznań - ADAPTER MODUŁ BLUETOOTH AUX DO AUDI VW SEAT SKODA, na Allegro.pl, za 239 zł w kategorii... Naklejka z radia:
-
ALZ szarpie, brak mocy, bledy....
Bierze, 1l na 3000km, ale świece wymieniłem z jakieś 2 miesiące temu
-
ALZ szarpie, brak mocy, bledy....
Również spotkał mnie ten problem, wczoraj wracając z trasy zaczęło mi dość konkretnie przerywać pracę silnika, dodawanie gazu nic nie dawało i zaczął mrugać chceck, po wyłączeniu silnika wszystko się uspokoiło, dodam, że po jeździe drogami szybkiego ruchu, zjeżdżając z drogi i redukując na 4 bieg, jak dodam gazu to czuć takie lekkie szarpnięcie, błędy jakie mi wyskoczyły: zbyt niska wydajność katalizatora, cylinder 1 i 4 nieregularne cykle spalania, problem z sondą, cewką czy może to być jeszcze co innego?
-
Swap 1.6 ALZ -> 1.8T BFB?
Każdy odsyła do tematów które są już wałkowane - spoko, ale nigdzie nie ma odpowiedzi na to co kto pyta... Pytanie jest proste, co trzeba wymienić prócz silnika 1.6 na 1.8T, z tego co się orientowałem większość części pasuje, więc w czym jest problem? Nikt nie odpowiedział tak na żadnym temacie, większość odpowiedzi to: "Nie opłaca się" "lepiej sprzedać" jak nie macie konkretnej odpowiedzi na konkretne pytanie to po co odpowiadać? Czy gdzieś jest odpowiedź na pytanie: "Czy komponenty podejdą?" Nie, a jak się mylę to przeprosze i przyznam rację.
-
Elementy wnętrza z EXEO
Rozumiem, że fotele z Exeo do B7 podejdą bez problemu? Są jeszcze jakieś ciekawe części które by można było dorzucić? ?
-
Swap silnika
Dobra, ale pytanie nadal pozostaje, jeżeli zdecyduję się na 2.0 lub 1.8T, to czy wiąże się to z wymianą tylko silnika czy całego osprzętu wraz z zawieszeniem itp.
-
Swap silnika
Cześć wszystkim, Nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego tematu więc zacznę nowy, Otóż na zaistniałe okoliczności muszę kupić nowy silnik (posiadam teraz motor 1.6) zastanawiam się nad włożeniem czegoś innego, ze względu na braki w mocy w tym silniku, zastanawiałem się nad 1.8T, lecz ta zabawa mija się z celem ze względów ekonomicznych. Czy np. Włożenie silnika 2.0 również wiąże się z dużymi kosztami? Czy większość podzespołów z 1.6 będzie pasowała? Wiem, że 2.0 lubi brać olej, ale nie przeszkadza mi to
-
Głuche pukanie na nierównościach.
Udało się? Bo mam ten sam problem, już mnie bardzo irytuje