Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

NelsonPL

Pasjonat

Treść opublikowana przez NelsonPL

  1. Na trasie.... Leśny postój...
  2. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Od lat śmigam na oleju silnikowym: VW LongLife III FE SAE 0W/30 VW 50400/507/00 Zmieniam olej co 13-15 tys km Moje pytanie: Czy zostać nadal przy tym oleju czy zmienic może na coś innego np CASTROL 5W/30 Silnik mam dopiero co po remoncie z przebiegiem 207tys km Jaki olej proponujecie? Czy zostać przy obecnym?
  3. ULTRA w serwisie Robione: Remont kapitalny silnika 1. Naprawa glowicy 2.Wymiana rozrządu 3.Wymiana pompy oleju 4.Wymiana pompy wody 5.Nowe świece, cewki itd 6. Nowa tylna osłona grodzi silnika itd Na sam koniec oczywiście nowiutka ORI oslona silnika ULTRA już od długiego czasu znowu śmiga. Co zostało zrobione: Jest tego bardzo dużo więc wypiszę tylko jedne z najważniejszych. Naprawa głowicy (nowe zawory itd) Nowa pompa wody Nowy rozrząd (KPL) Nowa miska olejowa Nowe elementy wtrysku itp Dolna obudowa rozrządu Swiece zapłonowe Pompa cieczy chłodzącej Nowe wytłumienie rynny podszybia Nowy skraplacz klimatyzacji Wtryskiwacze Nowa tylna osłona grodziowa silnika i wiele innych rzeczy Oczywiście nowe płyny, olej , filtry Przy okazji nowe łożysko z przodu. Samodzielna wymiana lampy tylnej prawej (tej w klapie bagażnika-foto poniżej). Padła jedna dioda LED
  4. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Miałem na myśli klocki ceramiczne..
  5. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Lepiej zobacz na rocznik swojego auta. Mam porobione zawieszenie, klocki ceramiczne i wiele doposażeń za prawie 7-8 tys zł Sprzedaż nie bardzo się opłaca. Tym bardziej, że pod spodem wygląda bardzo dobrze. Kupując nowy na starcie musiałbym już włożyć kilka tysięcy (zawieszenie, hamulce itp) drugie tyle w doposażenie by mieć to co mam obecnie. Więc grubo ponad 10 tys zł na starcie. Dlatego po przemyśleniu stwierdziłem, że warto zrobić remont. Tym bardziej , że uwielbiam ten samochód.
  6. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Do 15.000 + kilka kosmetycznych małych rzeczy dodatkowo. Sam kolektor to koszt 3500 Tłoki sprawdzone i wyglądają ładnie...
  7. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Opis uszkodzeń: Kolektor do wymiany. Uwalony zapieczony zawór,, nawet kawałczek go odłamało. Zlecony remont silnika wraz z wymianą rozrządu. Dają na to 2 lata gwarancji. Autko będzie gotowe w pierwszej połowie marca. Pacjent do uratowania
  8. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Grubo się mylisz ULTRA zostaje... Remont rozpoczęty.
  9. Jest MOC.. Wrzuć zdjęcia środka (kokpitu )
  10. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    I to jest najważniejsze. Sprawdzą glowice , cylindry, zawory. Jest całkowity brak kompresji na 4 cylindrze więc coś się wydarzyło albo z głowica albo z zaworami. Klapka została zmielona w pył ( nalot plastiku na świecy) Nie ma sensu wymieniac silnika skoro do tej pory chdzil doskonale. Bez oceny strat i kosztorysu narazie nie mogę nic zdecydować.. W poniedziałek będę wszystko wiedział...
  11. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Najpierw musze wiedzieć jakie są szkody...W poniedziałek będzie kosztorys naprawy... Bedzie silnik dokladnie sprawdzany kamerką endoskopową... Mysle , że naprawa wyjdzie mniej niż kupno i montaz nowego używanego silnika. Można też trafić nie zawsze dobrze przy zakupie gotowego silnika (uzywany) Narazie bez oceny strat i kosztorysu naprawy trudno podjąć decyzje.... Jeśli nie będą duże straty to przy okazji naprawy pewne jest , że zrobię tez rozrząd.
  12. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    10-12 to jeszcze by było spoko za całość ( rozrząd i naprawa)...Jeśli będzie np 15-18 to nie warto tego robić. Przygotowany jestem już na taki scenariusz. Wtedy sprzedaję i sprowadzam następną z Niemiec.? Będzie przynajmniej wtedy młodsza z mniejszym przebiegiem i bez wady olejowej.
  13. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jeśli będzie to tylko uszkodzenie lekkie głowicy i uszczelki to myślę, że jak nie będą kosmiczne koszta to zdecyduje się to naprawić przy okazji robiąc rozrząd... Jeszcze kilka lat wtedy nim pośmigam.. Gorzej będzie jak ta plastikowa klapka narobiła dziadostwa z tłokiem,zaworami lub cylindrem... Dobrze, że jest to chociaż plastik to jakaś szansa , że tak nie jest zawsze istnieje. Mam racje?
  14. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ciebie nie pytałem...?
  15. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Langista co ty byś zrobił jakby to było Twoje auto? Ładował kase w naprawe czy sprzedal?
  16. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Rozumiem... Czy takie sprawdzenie kamerka endoskopową które będę miał robione w piątek wszystko pokaże? Czyli przy odrobinie szczęścia, mogą nie być koszta tak wysokie jak pisałem powyżej? Zaznaczam tez ,że .moje auto jest z tą slynną wadą olejową... .Ma przebieg 208 tys km Dziekuje , że mi to dokładnie opisałeś.. Na czym polega to sprawdzanie kamerką endeskopową? Bardziej mi chodzi ile muszą rozebrać by się tam dostać? Czy sam kolektor czy jeszcze coś? Proszę o dokładny opis co muszą zdemontować...
  17. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ciekawi mnie tylko czy plastikowa klapa kolektora przy tak dużym ciśnieniu i prędkości auta ile wyrządziła szkody w cylinrze.. Plastik przy takich temperaturach raczej chyba rozsypał się w pył i stopił.. Mam rację? To nie metal by coś porządnie porysował itd Jednak skoro podobno nie ma kompresji to na bank jest coś uszkodzone? Zgadza się? Czy może tak być , że głowica będzie ok i wystarczy tylko coś przepłukać itp i bedzie kompresja? Nie znam sie na mechanice za bardzo...Jak możecie oświećcie mnie o co tam dokładnie biega. Co taki plastik mógł zrobić ?
  18. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Dobre żarty Za 2000 to moge mu sprzedać ale choinke zapachową z ULTRY
  19. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Cylinder 4 nie ma kompresji... Zmieliło klapę z kolektora. Ślady opiłków plastiku na świecy.
  20. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Nie zgadzam się , że wartość 5 tys jeśli jest uszkodzone to raczej wartość większa, połowa ceny auta... Tym bardziej , że jest trochę doposażone.. Ten rocznik jest wyceniany obecnie na 20-22 tys zł Wrzucam oferty na neta.. Moja cena 10 000
  21. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Nie pytam czy kupic nowe tylko czy warto ladowa w auto 10-15 tys w naprawę silnika gdy wartość rynkowa auta to 20tys 11 Jakbyś chciał...
  22. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Czyli jak uwa,asz? Warto robić czy lepiej sprzedać? Co byś zrobił?
  23. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Nie robiie naprawy w ASO W serwisie właśnie powiedzieli -że były drobinki plastiku na świecy...Więc plastikowa klapka z kolektora została przy dużej prędkości zmielona... Pytanie czy taki plastik przy tak dużym ciśnieniu mógł narobić dużo szkocy w cylindrz? Wyceniają, że naprawa może wynieść 10-15 tys zł... Czy warto ?
  24. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Przypuśćmy że klapa kolektora wpadła do cylindra. W serwisie mówili , ze nie ma kompresji na cylinrze 4 Moje pytanie: Ile wynosiłaby naprawa i czy jest sens w to inwestować czy lepiej sprzedać uszkodzone auto? Czy mogła też się jakoś ta klapa zaciąć i przez to nie ma kompresji i do wymiany byłby tylko kolektor ssący?
  25. NelsonPL odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Taki wycinek mi przesłali z serwisu.... Jest tam widoczny błąd...problem... Maja sprawdzać kamerkaą endoskopową czy przypadkiem klapka z kolektora na cylindrze 4 nie wpadła do środka i poczyniła szkody bo nie ma kompresji na tym cylindrze. Rozumiem gdyby wpadła to byłoby słychać stuki i trzaski których nie słyszałem.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.