Treść opublikowana przez NelsonPL
-
B8 TrOOOOp
Czy jeśli to nie amortyzator a np wyciek płynu hamulcowego to zauważyłbym coś podczas hamowania itp? Możliwe jest uszkodzenie czegoś przy wymianie koła? (przewód itp) Może to być skroplona woda? Zauważyłem to po nocnej trasie we mgle...
-
B8 TrOOOOp
W razie czego można zamontować inne czy tylko dostępne z ASO? Jeśli to nie amortyzatory to co to może być innego? Dotykałem tą wylaną substancje i nie była ona oleista ani nie posiadała zapachu. Bardziej bym powiedział, że było to coś jakby woda. Zaznaczam , że wymieniałem koła... Czy mogłem coś uszkodzić? Na co zwrócić uwagę po zdjęciu koła?
-
B8 TrOOOOp
Nie jest to pewne jeszcze , że wylał.. Po pierwsze; Jeśli jest drive select i magnetic ride to jest od tego kontrolka. Po drugie: Jeśli by było coś nie tak powinna się zapalać kontrolka od trakcji czyli ABS ESP itp Tutaj nie ma żadnych niepokojących objawów podczas jazdy. Na nierównościać nic nie stuka i na zakrętach auto prowadzi się idealnie. W poniedziałek ściągnę koło i zobaczę. W razie czego sam wymienie na nowe. Z tyłu nie jest to skomplikowane.
-
B8 TrOOOOp
Rozumiem , że gdyby faktycznie wylał to nie powinien odbijać i powinienem odczuc jakieś drgania, stuki ?? Podczas jazdy jest wszystko OK. Jakie wybrać do zawieszenia 1BL (magnetic ride)?
-
B8 TrOOOOp
Podczas jazdy nie ma żadnych oznak. Prowadzi się dobrze zero drgań, stuków, kołysania itp Możliwe , że to przewód hamulcowy lub coś z hamulców? Muszę ściągnąć koło i osłone i to dokładniej obejrzeć. Zaznaczam , że mam system drive select i kontrolka informująca o uszkodzeniu się nie zapaliła.
-
B8 TrOOOOp
Po wymianie kół na zimowe zauważyłem teraz wyciek po lewej tylnej stronie auta..Przy kole (zdjecie)Jakieś pomysły co sprawdzić? Co do wymiany?
-
B8 TrOOOOp
Mam kilka pytań. Robie dalej porządki pod maską Ultry 1.Jeśli chcę pomalować gril auta jest wymagane ściąganie zderzaka? Czy jest jakaś możliwośc inna żeby go wymontować? Muszę go dać do malowania i chciałbym go sam wymontować i zawieść do malowania i potem zamontować. 2. Czy w tym miejscu co zaznaczenie powinna być jakaś osłona? Czy nic tam nie powinno być? (zdjęcie 2 - 3) Jaki jest numer nazwa tego kabla? Mam już osłonę lekko przyniszczoną . (zdjęcie 4) 3. Jaki jest numer ORI tej części? Jest tam uszkodzenie i chcę wymienić.... (zdjęcie 5) 4. Jaka nazwa tego podłączenia? Proszę też o dokładny opis jak każdą z tych części wymontować i zamontować. Dzięki
-
Wymiana osłony tarczy hamulcowej w Audi A4 B8
Czyli jak z przodu tak i z tyłu należy ściągnąć najpierw zacisk hamulcowy i potem tarcze by wymienic osłone...Prosta sprawa..
-
Wymiana osłony tarczy hamulcowej w Audi A4 B8
Dokładnie 4 Nie pali się.. Nie są uszkodzone poważnie.. Spokojnie można jeżdzić... Przy wymianie kół na letnie ogarnę osłony.
-
Wymiana osłony tarczy hamulcowej w Audi A4 B8
Dzieki Juz wszystko wiem. Jak zrobi się cieplej to sam wymienię.
-
Wymiana osłony tarczy hamulcowej w Audi A4 B8
Co muszę zdemontować by je wymienić? (przód i tył) Jak sa mocowane? I jaka cena ORI? Mam możliwość tylko z standardowym lewarkiem co jest na wyposażeniu auta.
-
Wymiana osłony tarczy hamulcowej w Audi A4 B8
Tylko nowe Jaka cena ?
-
Wymiana osłony tarczy hamulcowej w Audi A4 B8
Dokladnie takie mam jak na zdjęciu... Z przodu nawiercane.... Mile widziany dokładny opis jak te osłony wymienić z przodu i z tyłu. Nie mam kanału i czy to jest do ogarnięcia w warunkach garażowych?
-
Wymiana osłony tarczy hamulcowej w Audi A4 B8
Jak to sprawdzić?
-
Wymiana osłony tarczy hamulcowej w Audi A4 B8
Rozumiem.Zlece w warssztacie bo samemu za ciężko w garażu by było chyba. Jaki to numer części? Chce wymienić od razu wszystkie bo już są w nienajlepszym stanie. Jaki koszt ORI lub dobrego zamiennika?
-
Wymiana osłony tarczy hamulcowej w Audi A4 B8
Przy samodzielnej zmianie kół z zimowych na letnie zauważyłem uszkodzoną osłonę (zaznaczona na zdjęciu) Mam kilka pytań: 1.Jaki to numer części? 2. Czy należy zdejmować zaciski i tarcze, by ją wymienić? 3Jak ta osłona jest zamontowana i przykręcona itp? 4.Czy ślady po odpadnięciu skorodowanego kawałka pozostałe na osłonie mogą jakoś uszkodzić oponę itp (na zdjęciu zaznaczone na czerwono) Dzieki za odpowiedź.
-
Koło zapasowe czy dojazdówka do Audi A4 B8?
Dokładnie. Dlatego myślę czy wejdzie tam w takim rozmiarze jak mam. Kupie taką samą oponę i felgę i będzie git... W razie gumy zmiana jak w formule 1 ( 3sekundy) i pędze dalej.....🚘 Trasy robię spore i na autostradach..
-
Koło zapasowe czy dojazdówka do Audi A4 B8?
Mam letnie 225/50 R17 Myślałem o kupnie nowej takiej samej felgi aluminiowej i takie samo ogumienie.. W razie złapania gumy, by można spokojnie jechac dalej... Jaki jest numer cześci zestawu mocującego w wnęce bagażnika, tam gdzie teraz mam zestaw naprawczy?
-
Koło zapasowe czy dojazdówka do Audi A4 B8?
Mam zamiar wyrzucić z auta zestaw naprawczy a zamiast niego dać koło zapasowe. Pytania: 1 Czy lepiej kupić dojazdowke czy lepiej wrzucić tam koło takie samo jak na aucie..Czyli opona i alu felga taka sama. 2.Czy musze coś dokupić by tam zamontowac kolo zapasowe?
-
A4 Avant | 2009 r. | 2.0TDi 120 km CAGC |
Gratuluje zakupu Audi A4 B8 Jeśli chodzi o zamki w drzwiach to przerabiałem ten temat u siebie. Miałem problemy z zamkiem od strony pasażera z tyłu i z przodu i z zamkiem od strony kierowcy. Wymieniłem sam zamki na nowe i problem od kilku lat z głowy. Też jestem z Jaworzna. Pozdrawiam.
-
Polecane opony letnie
Jeśli opony to tylko i wyłącznie na zime Michelin Alpin 7 Na lato Michelin Pilot Sport 5 Nie warto oszczędzać na oponach. Takie jest Moje zdanie. Michelin mają ranty ochronne. Śmigam na Primacy od lat i to super opony.
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
-
Audi A4 B8 1.8 TFSI (160KM) Moja Piękność
-
B8 TrOOOOp
Ja wymieniałem. W używki bym się nie bawił. Jak już to tylko nowa z gwarancją. Polecam firmy BOSCH
-
B8 TrOOOOp
Nie ma takiej możliwości.....