Treść opublikowana przez Damlok24
-
Odgłosy cykania
Niee, ciekaw byłem co z tym EGRem. Myślałem, że takie same będą ?
-
Odgłosy cykania
Heh, u mnie w 2.0 TDI PD BPW siedzi całkiem inny EGR u zupełnie innej zasadzie działania. Nie ma tam zębatek. Tak mniej więcej wygląda: https://allegro.pl/oferta/zawor-egr-vw-passat-2-0tdi-2003-11130423020
-
2.0 TDI BPW siwy dym
90% Para wodna. Jak się nagrzeje to jej nie widać i tyle.
- Odgłosy cykania
-
Szelest dobiegający z przodu auta
Dwa problemy powiązane zapewne i ich rozwiązanie może znajdować się w sterowaniu gruszką turbiny. Sprawdź czy pompa vacum robi odpowiednie podciśnienie, sprawdź przewody podciśnienia, wyczyść filterek w zaworze N75 lub wymień zawór na nowy. Warto też przyjrzeć się samej gruszce na turbinie czy jest sprawna.
-
Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem do Audi A4 B6/B7 1.9/2.0 TDI
Btw, próbował ktoś zamontować dwie poduszki z czujnikiem i dorobić drugą kostkę? Czy będzie lepsze tłumienie drgań z silnika?
-
Z jaka sila w Nm dokrecic sruby?
A jakie są te wzmocnione? ?
-
Z jaka sila w Nm dokrecic sruby?
Poważnie trzeba wymieniać śruby? Spotkałem się z opiniami, że ich nie trzeba zmieniać.
-
1BE amorki
W porównaniu co KYB na tył to ten Sachs sporo miększy jest. Te Bilstein, które podałeś ma przód są niestety niedostępne w Intercars, może chwilowo tylko. Zależy mi, żeby to wymienić na coś sensownego, a nie na byle co ?
-
1BE amorki
Wcisnęli mi Sachs 558301( przód), a jak szukam to to nie jest zamiennik do 1BE. Oddać im to?
-
1BE amorki
Już zamówiłem Sachs na przód i KYB na tył w Intercars. Zobaczymy jak się będą sprawować. Widzę, że te Bilstein na przód trochę droższe od Sachs. Ciekawe jak z jakością wypadają.
-
Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne
Nie do kupienia końca. Masz przecież dwie uszczelki, ale obie są m.in. po wewnętrznej stronie od otworów przepuszczających wodę w drzwi (te na dole drzwi). Druga sprawa, że jak Ci powietrze wejdzie w drzwi no okolicami szyby lub tymi otworami na dole to nic go wtedy nie powstrzymuje przed przejściem w stronę kabiny. U mnie był właśnie taki szum powietrza z drzwi od tego. Tak czy inaczej jak ktoś ma to poszarpane lub to warto naprawić lub wywalić i zakleić to np gąbka kauczukową do wyciszania.
-
Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne
Sprawdzone u siebie. Szumiało i jakby wiało mi z tego tylnego dolnego rogu szyby drzwi kierowcy. Zrobione i jest git.
-
Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne
Ogólnie komu szumi od drzwi to polecam zdjąć boczki w drzwi tj tapicerkę i zobaczyć czy ktoś już nie majstrował i ta ochrona przeciwwilgociowa/wygłuszenie nie jest pocięta lub odklejona.
-
1BE amorki
Są takie z końcówką w oryginalnym VAGowskim numerze DF i są bodajże DG, także ten.
-
1BE amorki
WAUZZZ8E26A137992
-
1BE amorki
Niestety nie masz racji. Sprawdziłem w ETKA i klasa wagowa ma znaczenie. Są dwa typy dla lżejszych i cięższych przednich osi dla 1BE.
-
1BE amorki
Ok, ale jakie modele będą pasować? Masz jakieś ich oznaczania? Poza tym czy klasa wagowa osi ma wpływ na amorki czy tylko na sprężyny?
-
1BE amorki
Hej wszystkim, Jakie polecacie amorki do a4 B7 1BE 0JG 0YJ na przód i na tył? W Intercars zaproponowali mi jedynie MONROE na przód i KYB na tył. Słyszałem o Sachs, ale na przód wgl im nie pokazuje jakiś pasujących, a na tył niedostępne.
-
Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne
Wpierw trzeba sprawdzić czy nie trzeba szklanek i wałka wymienić ? Ja dałem gąbkę pod tą osłonę z góry silnika, dookoła pokrywy rozrządu, trochę na tą ściankę za pompą tandemową oraz w okolice przekładni kierowniczej (jak głowica była zdjęta to był ok dostęp). Osobiście polecam zarzucić też ceratec, sporo ciszej jest.
-
[ALL B6] Krótkie przerwy (przerywanie) podczas słuchania radia i cd
Na każdej. Nawet na takim urządzeniu co imituje nadajnik (Xiaomi) też przerywa, więc raczej nie kwestia nadajnika. Trochę dziwi mnie, że wzmacniacz sygnału byłby odpowiedzialny za takie półsekundowe braki sygnału, no ale sam lepszej diagnozy nie mam ?. Btw, wzmacniacz sygnału to jest takie podłużne cudo pod bodajże lewym boczkiem w bagażniku?
-
[ALL B6] Krótkie przerwy (przerywanie) podczas słuchania radia i cd
Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Radio ori, reszta też. Coś trzeba kombinować ze wzmacniaczem anteny czy może coś zmienić w ustawieniach (odklikac ?) czy może coś innego?
-
Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne
Ciekawe jak duża jest różnica między tym StP, a bitmat. Ja kleiłem bitmat i jestem zadowolony, ale nie mam porównania jakiegoś. StP jednak sporo drożej wychodziło jak patrzyłem.
-
Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne
Rozumiem, że z dachu zdzierałeś całkiem stare wygłuszenie i w kosz?
-
Wyciszenie auta - miejsca newralgiczne
Właśnie najbardziej wkurza mnie to, że w tym aucie jest głośno przy prędkościach jakie podałeś (150+). Ile materiału Ci zeszło na dach i drzwi?