Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Koalakm

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Koalakm

  1. o nie nie Jak auto jest zamkniete (nie odpalone) otwieram drzwi i zapala sie tylko lampka od strony drzwi ktore otworzylem
  2. Jeszcze jedno bardzo wazne info. Jezeli ktos ma jakies problemy ze mu czasem nie laczy, zrywa i nie pojawia sie Android Auto. Ja mialem taki przypadek dlatego opisuje. Szczegolnie jak bylo zimniej (temperatura ujemna) to musialem czasem kilka razy podlaczac kabel do telefonu aby "zaskoczylo", zaczelo nawet jak juz zaskoczyl zrywac polaczenie i AA sie rozlaczal... juz sie balem ze cos nie tak mi podlaczyli (mialem dokladany Smatphone Interface w niezaleznym serwisie). No i problemem okazal sie kabel - zeby nie bylo myslalem ze mam naprawde dobry kabel bo baseus: Baseus Cafule | Kabel nylonowy USB - Type-C USB-C Quick Charge 3.0 50cm 0.5m \ Czarny | Kable \ Type-C Back2school Drugi produkt 20% taniej | E-BASEUS.COM Obsługuje szybkie ładowanie w technologi Quick Charge 3.0 oraz transmisję danych 480Mbs. Został zaprojektowany, aby przetrwać długie i intensywne użytkowanie. Zastosowany specjalny oplot... oraz inny model Baseus - ktory de facto robi dobre kable, no ale te ktore mialem maja transfer do "Transmisja danych 480 Mbps" i chyba tu byl problem. Nie ma tu znaczenia "deklarowana szybkosc ladowania" - w sensie z jaka predkoscia mozna tym kablem naladowac telefon. W kazdym razie poczytalem na forach zagranicznych, poszperalem i wszedzie pisano ze musi byc dobry kabel, polecali Anker z serii Powerline. No coz, tani nie byl (46 zl). Dokladnie kupilem ten: Anker Przewód zasilający + II USB-A USB-C 0,9 M NOIR : Amazon.pl: Elektronika WWW.AMAZON.PL Anker Przewód zasilający + II USB-A USB-C 0,9 M NOIR : Amazon.pl: Elektronika Polaczenie extra, jak reka odjal. Cena spora naprawde, co ciekawe w zestawie jest bardzo ladne male etui na kabel... heh. W kazdym razie ten kabel ma deklarowana transmisje do 10Gbps - i chyba to jest wlasnie najwazniejsze. Polaczenie dziala za kazdym razem, nie musze wyjmowac kabla podlaczac ponownie, nie zrywa - no naprawde jest super. Dlatego jezeli macie podobne perypetie czasem, to najczesciej problem jest wlasnie kabel USB. Nie musicie kupowac pewnie Anker, ale zwroccie uwage aby mial deklarowana transmisje danych min. 5Gbps.
  3. Z tego co pamietam to jest tak, ze otwieram drzwi kierowcy to zapala sie tylko lampka od strony kierowcy, jak pasazera to od pasazera (bardzo fajny system ). Jednak oczywiscie tam jest z tego co pamietam przycisk - jak od zawsze w autach zeby sie nie zapalaly chyba - jak wcisniesz to sie nie beda zapalac, jeszcze raz wcisniesz to beda przy otiweraniu drzwi.
  4. ooo daj prosze znac jak sie uda
  5. Helo, witamy
  6. Muskel bardzo dziekuje jak zwykle Tez mam 24
  7. PO jaka pozycja? Ja mowie o wykazie wyposazenia tutaj z forum gdzie mozna poprosic o zdekodowanie po nr VIN i otrzymujemy plik PDF z wykazem.
  8. W wykazie wyposazenia chyba nie da sie tego sprawdzic? Przynajmniej ja nie widze pozycji Adblue zadnej.
  9. Czesc. Fajne auto kupiles - bardzo podobaja mi sie te wersje allroad.
  10. Czesc Chjcialem Was podpytac o wrazenia . U mnie skrzynia dziala ok. Nie widze zadnych opozniej przy przelaczaniu z R na D itp. Natomiast ogladajac rozne testy (youtube) bardzo czesto narzekaja na predkosc dzialania skrzyni s tronic - wlasnie szczegolnie przy przelaczaniu z R na D. Co ciekawe zauwazylem ze taka przypadlosc zauwazana jest przy napedzie quattro. Dlatego zalozylem temat z prosba o Wasze doswiadczenia. Ja ze swojej strony przy napedzie tylko na przod nie mam takich "problemow".
  11. Na pewno slyszalne dzwieki w kabinie nie sa normalne. Skrzynia s tronic faktycznie moze sie czasem zdarzyc delikatne szarpniecie ale nie ma mowy o jakis wielkich szarpnieciach itp.
  12. Koalakm odpowiedział(a) na vico temat w Audi A4 B9
    eee troche przesadziles. Ja uwazam ze wiele rzeczy mozna i powinno sie dokladac - jak jest czas lub gotowka Jednakze zmiana akurat klimatyzacji z 1 na 3 strefowa moim zdaniem jest bardzo skomplikowana i wiaze sie z wieloma zmianami w aucie... dlatego tylko obawiam sie ze jest to mega ciezkie do wykonania - sam widziales ze na zagranicznym forum tez chyba nikt tego nie zrobil jeszcze poprawnie - to chyba o czyms swiadczy.
  13. dziekuje. Jaka mamy pojemnosc zbiornika adblue?
  14. Koalakm odpowiedział(a) na vico temat w Audi A4 B9
    dzieki. To juz wiem ze tego nigdy nie doloze
  15. Koalakm odpowiedział(a) na vico temat w Audi A4 B9
    ahh to sry, myslalem ze dolozenie matrixow nie jest az tak drogie.... Co do dokladania czegokolwiek - to zawsze cena juz kupionego auta z danym wyposazeniem bedzie nizsza niz pozniej dokladanie tego wyposazenia - jednak caly czas chodzi o kase P.S. Ile trzeba liczyc na dolozenie matrixow?
  16. Koalakm odpowiedział(a) na vico temat w Audi A4 B9
    Niestety ale mom zdaniem to spora zmiana i zawsze w takim ukladzie beda cyrki. Jezeli juz ktos koniecznie chce bawic sie w zmiane 1 strefowej na 3 - to radze faktycznie dac to do zrobienia firmie, koniecznie z faktura i potem w razie problemow reklamowac na gwarancji. Slyszalem juz wiele takich prob, zmiany z manuala na klimatronic - niby dzialalo z podklresleniem na NIBY Tu nie do konca sie zgodze. Jak kupujesz nowe auto to spoko. Jak kupujesz uzywane i zwyczajnie Cie na etapie kupna nie stac np. aby miec matrixy, to odpuszczasz. Jak bardzo kiedys bedziesz chcial to zpalacisz sporo i sobie zalozysz za rok czy dwa. To zawsze zalezy od kasy. Trezba postawic sobie najpierw jasno wymagania co MUSI MIEC AUTO a co "fajnie jakby mialo". Dla przykladu: Chce miec radary, fajnie jak beda matrixy. Trafia sie fajny egzemplarz z radarami ale bez matrix - decyduje ze biore. W pozniejszym okresie moze zaloze... Natomiast sa tez faktycznie elementy w ktore kompletnie nie warto sie bawic w dokladanie jak np. zmiana klimatyzacji na 3 strefowa, dolozenie napedu quatrro itp.
  17. hmm Czyli co Adblue ponizej -11 siekrystalizuje i nie jest pobierany?
  18. no tak ale to zadne miarodajne porownanie, bo w tym przykladzie niewazne wlasciwie ktory kierowca wazne ze na zielonym przeleci. Rozpatrujemy tu taki sam odcinek (tak sie robi miarodajne porownania) z takimi samymi zmiennymi (10 przystankow stop / start na odcinku 20km) wtedy zawsze Kierowca jadacy ekonomicznie wygeneruje mniej sadzy. Podsumowujac temat DPF: 1. Jezeli masz zamiar jezdzic male odcinki i to w miescie np 5km lepiej kup benzyne bo diesel wtedy relatywnie szybciej zapcha DPF. 2. Jezeli jednak kupiles Diesla i jezdzisz te 5KM to jezdzac ekonomnicznie zawsze wygenerujesz MNIEJ sadzy niz jezdzac agresywnie. 3. Podsumowanie całkowite jest takie, ze jazda ekonomiczna bedzie jak nazwa wskazuje EKONOMICZNA = mniej zuzytego paliwa + mniej sadzy w stosunku do jazdy agresywnej (prosze nie robic porownan ze kierowca agresywny ma same zielone swiatla a drugi co chwila czerwone rownie dobrze mozna wtedy wziac tego kierowce agresywnego ze ma ciagle czerwone swiatla a kierowce ekonomicznego ze akurat trafia ciagle na zielone... - to dopiero bedzie roznica w sadzy na korzysc ekonomicznego).
  19. ehh Muskel zakreciles zeby wynik byl chyba Ci na reke Przyklad jest zupelnie nieobiektywny. Dlaczego Kierowca 1 ma przyspieszac i hamowac a Kierowca 2 nie??? To zadne porownanie. Kierowca 1 i Kierowca 2 maja ten sam odcinek do przebycia 20km. Na odcinku jest 10 swiatel drogowych gdzie sie zatrzymuja i startuja. Jeden jedzie agresywnie, drugi bardzo spokojnie No chyba jasne jest ze w tym przypadku Kierowca jadacy agresywnie zawsze wygeneruje wiecej sadzy.
  20. no wlasnie. Idac dalej rozpatrujac zimny silnik bedzie przeciez podobnie. Jadac agresywnie na zimnym silniku nadal bedzie wiecej sadzy anizel jadac delikatnie
  21. a no to rozumiem, temat temperatury ok. Jednak przy zalozeniu ze mamy rozgrzany silnik to jazda delikatna bedzie przeciez powodowala mniejsza sadzę niż jazda agresywna.
  22. dziekuje za wyjasnienia. Nie rozumiem jednak jednej tezy. Przy spokojnej jezdzie przeciez powinno mniej sadzy sie produkowac itp, dlaczego jest odwortnie? Przeciez przy palowaniu jest sila rzeczy wiecej spalin.
  23. o i prosze, kolejna cenna informacja w tym zakresie aby czesciej wymieniac olej Dzieki
  24. dzieki za odpowiedz. Ja rozumiem rady " jazda dieslem 5km i gaszenie jest bez sensu wówczas brać benzynę" jednak uwazam ze nie moze producent mowic mi jak mam jezdzic autem ktore kupilem. Jezeli bede chcial jezdzic te 5km to auto powinno dzialac poprawnie, a glowa producenta jest zadbac o to aby tak bylo w roznych okolicznosciach - zwyczajnie tak uwazam. Przeciez jak ktos kupi nowe auto diesla i bedzie jezdzil te 5km to co chwile bedzie siedzial w ASO na gwarancji i przeciez nikt NIE MOZE odmowic mu naprawy z uzasadnienie "bo jezdzi Pan 5km".
  25. Dzieki za info - to dobra wiadomosc Podsumowujac DPF. 1. Czy jezeli dpf sie cyklicznie wypala tak jak powinien itp, to i tak sie on "zapelnia" i "zużywa"? W sensie, nie wazne od stylu jazdy tak czy tak przyjdzie pora ze bedzie zapchany lub zuzyty? Dążę do tego ze nalezy przyjac ze DPF jest zwykla czescia eksploatacyjna jak klocki hamulcowe? 2. Jezeli w aucie ktore ma dajmy 70k przebiegu zapycha sie dpf i zapala sie kontrolka - oznacza to ze cos dziala zle? No nie wyobrazam sobie ze dziala poprawnie a producent czy mechanik powie - "no zapchal sie bo malo Pan jezdzi" lub " no zapchal sie bo za wolno Pan jezdzi" lub "no przerwal Pan proces dopalania" itp. No sry ale zrobicie tak aby sie dopalal nawet jak zgasze w trakcie (mam wrazenie ze tak jest skoro wentylator potrafi i dobre 15 - 20 min dzialac po zgaszeniu) Auto powinno byc dosc uniwersalne.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.