Treść opublikowana przez manuelos
-
Bilstein B6 vs B8 vs gwint
Zastanawiam się nad gwintem, żeby w razie potrzeby wyjazdu gdzieś w 4 osoby móc po prostu podnieść zawias i cieszyć się komfortową opcją. Co myślicie o takim rozwiązaniu ? Czy jest jakaś ciekawa alternatywa dla Eibacha w niższych pieniądzach ? Czy zawias ustawiony na -20 nadal będzie dobrze działał ? Jak ogólnie wypadnie w porównaniu do takiego B6/B8 ?
-
jakie zawieszenie gwintowane A4 B8
Pobiję wątek. Aktualnie mam tylko sprężyny Eibach Pro-Kit na standardowym amorku. Docelowo zamierzałem wymienić amorki na Bilstein B6 albo B8, ale wydaje mi się że gwint sprawdzi się lepiej z uwagi na możliwość zmiany wysokości zawieszenia - czasami jednak fajnie by było zapakować 4 osoby i gdzieś pojechać, aktualnie auto jest 2 osobowe Czy są jakieś tańsze alternatywy dla tego zestawu za 5K od eibacha ? Na tą chwilę auto wygląda jak poniżej:
-
Bilstein B6 vs B8 vs gwint
Tak, nic nie było tu zmieniane. No nie da się ukryć że gdyby były bardziej schowane to byłoby więcej miejsca, ale teraz już nic z tym nie zrobię. ET jest takie jak TUV do tej felgi zaleca w katalogu BBS, aczkolwiek szerokość opony jest maksymalna jaka może być (255/35/19) i pewnie to też robi swoje.
-
Bilstein B6 vs B8 vs gwint
Nikt nic ?
-
Bilstein B6 vs B8 vs gwint
Cześć, Na seryjne amorki mam założone sprężyny Eiibach Pro-Kit. Wyglądają świetnie, jednak samochód można użytkować tylko bez pasażerów na tylnej kanapie (no dobra, jechałem w 4 osoby + bagażnik ale obcierałem nawet na lekkich uskokach na autostradzie, jazda po mieście to masakra). Zakładam że wymiana amortyzatorów może poprawić tą sytuację jeśli wybiorę B8 czyli amortyzator z krótszym skokiem. Ktoś ma jakieś zdanie na ten temat ? Poniżej link do auta:
-
A4 B8 2.0 190@230 KM by manuelos
A jeździłeś kiedyś samochodem bez tylnych szyb ? Takim to dopiero niebezpiecznie
-
A4 B8 2.0 190@230 KM by manuelos
No dobra, to jeszcze jedna fotka uwidaczniająca zmiany od zakupu:
-
A4 B8 2.0 190@230 KM by manuelos
Jest w planach Ktoś się orientuję co można jeszcze zrobić żeby zwiększyć moc ?
-
A4 B8 2.0 190@230 KM by manuelos
No cóż, na akebono mnie na razie nie stać żeby się szarpnąć (ponad 5k PLN), więc póki co wjechał dechrom folią
-
Spalanie 2.0 TDI quattro
Jadąc max 90 km/h sobotnim popołudniem przez jakieś wsie bez żadnego ruchu na drodze udało mi się zejśc na tym setupie do 5,4l/100 na dystansie 50 km
-
A4 B8 2.0 190@230 KM by manuelos
No właśnie jestem mega zdziwiony bo przesiadłem się z balonów 17 cali i ... nie ma tragedii. Tyle tylko, ze ja jeżdżę głównie po ekspresówkach wokół Warszawy i jedyne z czym mogę mieć do czynienia to progi zwalniające pod domem - tu zero problemów, nawet 35km/h można przeskakiwać Czasami żałuję że nie poszedłem w 20tki
-
A4 B8 2.0 190@230 KM by manuelos
Siema, trochę zmian już wprowadzone, to można się pochwalić W tym temacie pytałem jaki wrzucić zawias: https://a4-klub.pl/topic/486847-eibach-pro-kit-przy-85x19-et-32/ ostatecznie wjechały same sprężyny Eibach Pro-Kit na standardowe amorki 1BA i potwierdzam to co często ludzie pisali - działa to bezproblemowo. Sztywność w zakrętach uległa zdecydowanej poprawie, komfort nie ucierpiał zupełnie. Oczywiście docelowo wjadą też amorki od tego zestawu ale póki co są ważniejsze wydatki, czyli 6 tłokowe czerwone piękności z przodu i standardowo 330mm od S4 na tył. Auto: A4 B8 2.0 TDI Quattro S-tronic 2015/2016 rok Felgi: BBS SR Grau 19 ET 32 Opony: Michelin Pilot Sport 4 255/35 R19 Chip robiony w R-Performance - na 230KM i 477 Nm, jednak ostatecznie zmniejszone zostało ciśnienie paliwa bo pojawił się jakiś problem (ale mam podejrzenie że zalałem gówniane paliwo) więc jest troszkę mniej. Na aucie powłoka ceramiczna (aczkolwiek przydałoby się odświeżyć bo zdjęcia to tylko po moim myciu ciśnieniowym), lakier w 100% oryginał. Zdjęcia środka (a to mniej przekonało do zakupu 3 lata temu) wrzucę jak będzie wyczyszczony
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
No nie wiem, w pierwszym moim pytaniu linkuję tył 330m , w kolejnym poście piszę że " tył wjeżdża obligatoryjnie" , więc chyba wyraziłem się dość jasno
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Ale ja nigdzie nie piszę, że chce zmienić tylko przód, tył jest oczywisty więc po prostu o niego nie pytamm. ET nie można zmienić w moim przypadku, koło jest już wysunięte na ile może być.
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Nie no, tył to obligatoryjnie wjeżdża 330, tu za bardzo nie ma wyboru więc nawet nie pytam Ale z przodem mam duży problem, bo nie ukrywam że (przy założeniu że każda zmiana jest na lepsze) zależy mi głównie na wyglądzie , na felgi trochę wydałem, więc teraz trzeba je czymś uzupełnić
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
A kto napisał że ma nie działać, pytanie było jaki ma to sens ekonomiczny względem pozostałych opcji.
-
Spalanie 2.0 TDI quattro
Mam 190KM 2.0 quattro w B8 2015 rok (clean diesel z adblue), przy standardowych 17 calowych felgach miałem na dystansie 170 tys. średnią 7,7 l/100 km (nigdy nie kasowany drugi licznik ) Przy totalnie dziadowatej jeździe dało się zejść poniżej 6l bez problemu. Po zamianie na 255/35 R19 + mod na 230 KM spalanie urosło conajmniej o 1l/100km jak nie nawet 1,5
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Ponowię pytanie, przeczytałem wszystkie strony tego tematu i nadal nie wiem którą opcję wybrać. A4 b8 2015 2.0 TDI quattro z modem na 230KM, aktualnie wygląda to tak na feldze 8,5 ET 32 19 cali BBS Grau: Opcje które rozważam od najtańszej jeśli się nie mylę: 1. 345mm od S4/S5 ? 2. 345mm Brembo 4 tłokowe (te mi się podobają, ale czytam że cenowo niewspółmierne do jakości ? 3. 356mm od A6 C7 - te podobają mi się najmniej, słyszałem tez opinię że są największe i się nie zmieszczą. 4. 6 tłokowe Akebono - te są największe sztosy, tylko czy do tej felgi podejdą (wiem, że trzeba sprawdzić, ale może na oko ktoś już wstępnie powie). Jaką wtedy założyć tarczę ? A najważniejsze trapiące mnie teraz pytanie - czy ta najtańsza opcja, tj. 345mm od S4/S5 jest w ogóle warta zabawy?
-
Eibach Pro-Kit przy 8,5X19 ET 32 ?
Przód siadł pięknie a i felgi są już idealnie schowane Na policjantach bez problemu nic nie obciera. Na tył brakło czasu, będzie wymieniony w poniedziałek. W zakrętach jest o wiele lepiej, nic się auto nie ugina (amorki oryginalne 1BA, 80% sprawności na ścieżce)
-
SWAP hamulców w Audi A4 B8
Cześć, Planuję swapa, zastanawiam się nad zakupem poniższych: allegro.pl ALLEGRO.PL allegro.pl ALLEGRO.PL Moje autko znajdziecie tutaj: https://a4-klub.pl/topic/486847-eibach-pro-kit-przy-85x19-et-32/ Czy coś jeszcze potrzeba wymienić przy takim swapie ? Jakieś opinie na temat tego pomysłu ?
-
Eibach Pro-Kit przy 8,5X19 ET 32 ?
Dzisiaj przyszły same sprężyny bo chciałbym jeszcze sprawdzić czy na pewno wysokość będzie ok zanim kupię amortyzatory za znacznie większą kwotę. Ale kolejki na serwisach w opór...
-
Eibach Pro-Kit przy 8,5X19 ET 32 ?
Cześć wszystkim, Pierwszy post od razu z pytaniem, długo wertowałem tematy i zdania są podzielone, niektórzy są zachwyceni a niektórym coś obciera, więc chciałem zapytać o mój przypadek Auto to A4 B8 z 2015 roku, 2.0 TDI Quattro 190KM (domyślnie, teraz 230KM). Zakupiłem felgi BBS SR GRAU 8.5 19cali ET 46 , jednak oponeo twierdzi, że BBS po sprawdzeniu w swoich tabelkach zmienił zamówienie na ET32 (tak faktycznie mają, ale ET46 aktualnie nie oferują i podejrzewam, ze dlatego. Tak samo było z kolorem - oponeo nadal sprzedaje kolor niedostępny u producenta). Jako, że wcześniej próbowałem włożyć tam Borbety Y szerokie na 9 cali to zgodnie z rozpiską oponeo zakupiłem do nich opony (Pilot 4 255/35/R19). Opony więc zostały, jednak zmieniły się felgi , reasumując aktualne połącznie to BBS SR GRAU 19 8,5 ET32 + Pilot 4 255/35/19 . Samochód stoi jak na szczudłach więc wiadomo co trzeba zrobić, jednak zastanawiam się czy z zestawem Eibach Pro-Kit wszystko się zgra bez problemu. Przesyłam poniżej zdjęcia auta, zawieszenie seryjne 1BA: Zawieszenie na ścieżce ma 85% przód 75% tył, więc może nawet same sprężyny na początek ? Aczkolwiek luźna propozycja.