Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie 2.0 TDI quattro


Kamzen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj świeżak, ale jakoś trzeba zacząć. Nurtuje mnie spalanie mojej Audi. Posiadam Audi a4b9 2.0 tdi quattro z 2018 roku. Czytałem na forach, auto centrum na temat spalania i za nic to się nie pokrywa z osiągami jakie są u mnie, a mianowicie trasa na tempomacie przy prędkości  150 km/h, spalanie 7,5 L/100km miasto około 9L/ 100 km, czy to nie za dużo? Kropkę nad „i” przybił fakt ze pare dni temu jechałem około 500 km audi takie jak moje, ale silnik 3.0 tdi quattro i tutaj przy prędkości 140- 150 km/h, spalanie wyszło 6,7L/100 km, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kamzen napisał:

Kropkę nad „i” przybił fakt ze pare dni temu jechałem około 500 km audi takie jak moje, ale silnik 3.0 tdi quattro i tutaj przy prędkości 140- 150 km/h, spalanie wyszło 6,7L/100 km

U mnie C6 polift 3,0 TDI tip Q pali podobnie w trasie przy takich prędkościach, natomiast same miasto to minimum 13-15 l/100 km.

Twoje 7,5 litra w trasie wydaje się normalne, tylko teraz paliwo coraz droższe i coraz częściej ludziom za dużo pali, gdzie wcześniej nie zwracali na to zbytnio uwagi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz stronkę na, której masz porównanie Twojego modelu, silnika i skrzyni kilkudziesięciu właścicieli. 

Nnajwięcej bo aż 57 mają średnie spalanie 5,9l.

Możesz na każdy pojazd z osobna kliknąć i tam jest wyszczególnione jakie trasy przebywał.

WWW.SPRITMONITOR.DE

Übersicht über Verbrauchswerte von: Audi, Alle Modelle

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar opon R18 240/40, dodam ze podpinałem pod komputer i błędów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inną konfiguracje, ale podam moje dane jako punkt odniesienia. Kiedyś skalkulowałem pewien przejazd Bielsko-Wrocław-Bielsko(~500km).

  • przelot z prędkościami 140-160.
  • styczeń, zimówki 245/40/18
  • ośka 150KM

Komputer pokazał średnią 6,0/100km, natomiast przeliczenie po tankowaniu dało 6,2l/100km. Dodam, że mam permanentnie wyłączony S/S i ówcześnie włączoną opcje wolnego koła.
Natomiast w trybie codziennym, czyli bujanie wokół komina w raportach Fuelio mam zazwyczaj 6,8-7,2l.

Kwestia czy quattro i 190koni może dać wynik o 1,5l większy.

Edytowane przez M4R1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kamzen napisał:

Witam, jestem tutaj świeżak, ale jakoś trzeba zacząć. Nurtuje mnie spalanie mojej Audi. Posiadam Audi a4b9 2.0 tdi quattro z 2018 roku. Czytałem na forach, auto centrum na temat spalania i za nic to się nie pokrywa z osiągami jakie są u mnie, a mianowicie trasa na tempomacie przy prędkości  150 km/h, spalanie 7,5 L/100km miasto około 9L/ 100 km, czy to nie za dużo? Kropkę nad „i” przybił fakt ze pare dni temu jechałem około 500 km audi takie jak moje, ale silnik 3.0 tdi quattro i tutaj przy prędkości 140- 150 km/h, spalanie wyszło 6,7L/100 km, co o tym sądzicie?

Jaki masz kod silnika i jaką moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy to jest kod silnika: 8W5CFY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kamzen napisał:

Nie jestem pewien czy to jest kod silnika: 8W5CFY

Masz kod silnita DETA. Ustaw sobie w profilu:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kamzen napisał:

I moc 190 KM

W takim razie ta statystyka jest dla Twojego pojazdu.

30 posiadaczy ma średnią spalania 6,3 l

17 ma średnią 6,9 l

 

WWW.SPRITMONITOR.DE

Übersicht über Verbrauchswerte von: Audi, A4

 

Screenshot_20220605-120858_Opera.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stylu jazdy, obciążenia, ogumienia itp. W poniższym linku jest statystyka użytkownika, który ma także spalanie 7,49l (średnie spalanie z 50 tankowań w cyklu mieszanym czyli miasto, autostrada i drogi krajowe). Nie kieruj się wskazaniem komputera pokładowego tylko ilością tankowanego paliwa i przebytymi odcinkami.

WWW.SPRITMONITOR.DE

Audi, A4, A4 B9

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 190KM 2.0 quattro w B8 2015 rok (clean diesel z adblue), przy standardowych 17 calowych felgach miałem na dystansie 170 tys. średnią 7,7 l/100 km (nigdy nie kasowany drugi licznik :D )

Przy totalnie dziadowatej jeździe dało się zejść poniżej 6l bez problemu.

Po zamianie na 255/35 R19 + mod na 230 KM spalanie urosło conajmniej o 1l/100km jak nie nawet 1,5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz moje spalanie 3.0 TDI. W ostanim roku robiłem dużo odcinków w trybie miejskim dlatego średnie spalanie wyższe.

 

WWW.SPRITMONITOR.DE

Audi, A4, A4 B9 Avant 3.0 TDI Quattro

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie spalania z innymi jest jak porówywanie długości członków z kolegami, każdy ma inne.
9 litrów przy quattro w mieście to i mi pali a mam 1.9 i troszkę mniej koników.... I po co się tym przejmować? Lepiej spalić 9 i mieć spokój z turbo i dwumasą, niż żyłować 7l i dwumase zmieniać za 100 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitoruję spalanie nie dlatego aby zejść jak najniżej. Gdyby tak było kupiłbym auto z innym silnikiem. Jest to czysto informacyjnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej poruszyłem temat, bo miałem w życiu kilka samochodów i pierwszy raz spotykam się z rozbieżnością miedzy tym co piszą na forach a stanem faktycznym.

Edytowane przez Kamzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czystość paliwa i stan wtryskiwaczy też ma swoje w temacie. Jak któryś minimalnie leje to przez jakiś tam odcinek czasu nazbiera się różnica, to samo z DPF, czy często go wypala itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj w załączniku wysyłam wycinek naklejki wklejonej przez serwis do instrukcji obsługi gdzie deklarują jakie spalanie jest ( od lewej patrząc) w mieście, na trasie, w cyklu mieszanym, to ostanie to emisja spalin. Zdaje sobie sprawę ze to są wartości podane przy jeździe bardzo ekonomicznej. Wydaje mi się jednak ze jest zbyt duża rozbieżność miedzy stanem faktycznym a tym co deklaruje producent. Czyli co jechać na serwis sprawdzenia wtrysków? Czy sam mogę to sprawdzić vcds?

0F3E0495-455A-4276-B4B4-693F83765F2D.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...