Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spalanie 2.0 TDI quattro


Kamzen

Rekomendowane odpowiedzi

Dane produceta odnośnie spalania to bardzo optymistycznie zmierzone wartości. W koncernie VAG musisz na nie wźiąć sporą poprawkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą samą wersje koła 245/40 -18cali. Średnie długodystansowe mam 6,2l Ogólnie jestem zadowolony ze spalania  punto 1.4 na tej samej trasie palił mi 7l i wolniej jechałem. Duże znaczenie mają odcinki jaki przejeżdżasz i styl jazdy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze po zatankowaniu auta do pełna pokazuje mi dystans do przejechania 950 km,  przejeżdżam na tym około 580 km. Co do stylu jazdy nie szaleje,  staram się jeździć płynnie bez gwałtownych przyspieszeń i hamowań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź ile ci pali przy 90km/h i  140km/h to i ja sprawdzę. Na pewno przy  65 pali mi gdzieś 4,5l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycjusz, to przy najbliższej okazji tak zrobie i porównamy. A na jakim trybie  jeździsz?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na efficiency, zmienię na auto i na s. Może coś to zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również jestem tego samego zdania ze co trasa to i inne spalanie. Mam 2.0 w quattro i ostatnio przy trasie 950 km (trasa Białystok - Rzeszów gdzie o drogach ekspresowych mozna zapomniec) spalił mi 5,1 l według dystrybutora. Z racji ze trasa czesto uczeszczana przez TIRy i jednopasmowka to srednia predkosc  była 90-110. Miesiac wczesniej trasa Białystok - Świnoujscie (tylko ekspresówka albo autostrada) - predkosci 160-180 i spalanie w granicach 7,5-8 l. W miescie pali w granicach 8-8,5 litra. Srednie spalanie po 18 tys to 6,3 litra 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od stylu jazdy, można średnio zejść w okolice 5l/100km , a można zrobić ponad 8l/100km. U mnie w ośce na oponach R18 245/40 średnią długodystansową mam 6l/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2022 o 12:40, manuelos napisał:

Mam 190KM 2.0 quattro w B8 2015 rok (clean diesel z adblue), przy standardowych 17 calowych felgach miałem na dystansie 170 tys. średnią 7,7 l/100 km (nigdy nie kasowany drugi licznik :D )

Przy totalnie dziadowatej jeździe dało się zejść poniżej 6l bez problemu.

Po zamianie na 255/35 R19 + mod na 230 KM spalanie urosło conajmniej o 1l/100km jak nie nawet 1,5

 

Jadąc max 90 km/h sobotnim popołudniem przez jakieś wsie bez żadnego ruchu na drodze udało mi się zejśc na tym setupie do 5,4l/100 :) na dystansie 50 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wczorajszy powrót z Chorwacji. Przelot 130-140 na tempomacie. W tym 200km wioskami chorwackimi i węgierskimi(80-100km/h). Początkowy przelot 85km w Chorwacji i wskazanie było na poziomie 4,3.
IMG_20220623_201830.thumb.jpg.a6278f90d99390f8863cd70872f213b7.jpg

Edytowane przez M4R1O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ivanek napisał:

Jakie obroty silnika przy tej prędkości? 

Coś w granicach 1600-1700. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po trasie około 300 km, specjalnie jechałem całą drogę około 90-100 km/h. No i spalanie wyszło 4,5 l. Czyli moja pali tyle ile powinna, wszystko właśnie zależy od stylu jazdy. Gwałtowne przyspieszenia znacznie zwiększają spalanie. A że auto dość dynamicznie zachowuje się podczas dodawania gazu, trudno się powstrzymać, a wtedy wypić musi i kółko się zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prędkości 140 km/h, spalanie wychodzi 6,3l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2022 o 21:28, Kamzen napisał:

Właśnie jestem po trasie około 300 km, specjalnie jechałem całą drogę około 90-100 km/h. No i spalanie wyszło 4,5 l. Czyli moja pali tyle ile powinna, wszystko właśnie zależy od stylu jazdy. Gwałtowne przyspieszenia znacznie zwiększają spalanie. A że auto dość dynamicznie zachowuje się podczas dodawania gazu, trudno się powstrzymać, a wtedy wypić musi i kółko się zamyka.

 

4 godziny temu, Kamzen napisał:

Przy prędkości 140 km/h, spalanie wychodzi 6,3l/100km.

Widzisz, za ciężkie buty nosiłeś :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2022 o 14:46, Kamzen napisał:

Przy prędkości 140 km/h, spalanie wychodzi 6,3l/100km.

U mnie jest podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto załadowane pod sufit plus 4 osoby na pokładzie. Trasa na Chorwacje.

293513735_5244887958922483_5632227227425499882_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż wykrzyknik się zaświecił:grin:

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...