Treść opublikowana przez Alduric
-
Regeneracja panelu środkowego - Poszukiwana usługa
Mamy kogoś na forum kto zajmuje się regeneracją klimatronika, esp, uchwytów etc?
-
Pomoc w identyfikacji błędów.w A4 B6 1.9TDI
To by wyjaśniało czemu wibruje i głosno pracuje. Umiesz mi "mniej więcej" ocenić koszta regeneracji i robocizny wymiany plus ustawienie tego? Nie chce żeby ktoś mnie naciągnął , co raz mi się już przytrafiło.
-
Pomoc w identyfikacji błędów.w A4 B6 1.9TDI
Dziękuję Ci za odpowiedź. Do pytam jeszcze, czy błąd z wyskakującym ESP który też tu widać, może być spowodowany błędem wtrysku? Jeśli tak, to dlaczego? Nie rozumiem co ma esp do wtrysku? (Jeśli ma?)
-
Pomoc w identyfikacji błędów.w A4 B6 1.9TDI
Zakładam że mowa o wtrysku na drugim cylindrze? Czy wymiana jednego jest akceptowalna? Czy powinno się komplet? Czy wstawienie używanego wtrysku jest możliwe? Czy trzeba go 'przypisac' do auta?
-
Pomoc w identyfikacji błędów.w A4 B6 1.9TDI
Pompka?
-
Szarpanie po wymianie sprzęgła w A4 B5 1.8
Źle wycentrowana tarcza? Nie odtłuszczone prawidłowo? Nierównomiernie dokręcony docisk? Stawiał bym na źle wykonany montaż.
-
Pomoc w identyfikacji błędów.w A4 B6 1.9TDI
Dodam iż jest to 1.9 tdi AWX, jeśli ma to znaczenie.
-
Pomoc w identyfikacji błędów.w A4 B6 1.9TDI
Cześć, zakupiłem kolejne w moim życiu Audi i pierwsze auto z silnikiem na ropę. Chodzi jak traktor ale chodzi Niestety jak to w autach używanych, mam problem z wyskakującym błędem ESP podczas jazdy, błąd gaśnie po zgaszeniu auta, a następnie pojawia się podczas jazdy - Zawsze, po chwili dłuższej lub krótszej. VCDS pokazał mi dwa błędy które wklejam poniżej. Nie jestem fachowcem, raczej amatorem więc proszę o pomoc i wyrozumiałość. Zanim napisałem ten post, użyłem google ale ilość rozbieżnych odpowiedzi na mój problem jest ogromna, od ' uszkodzonego czujnika hamulca ' po uszkodzony/kończący się wtrysk na 2gim cylindrze, który również może powodować wyskakujący błąd esp (Możliwe to?) ------------------------------------------------------------------------------- Adres 01: Silnik Plik etykiet: 038-906-019-AVF.lbl Oznaczenie elementu: 038 906 019 FP Komponent: 1,9l R4 EDC 0000SG 1467 Kodowanie: 00002 Kod serwisu: WSC 63351 VCID: 6ADB74A9167FEE1A6B-4B32 WAUZZZ8E52A087471 AUZ6Z0A0117571 Znaleziono 1 blad: 17672 - Zawór pompowtryskiwacza cylinder 2 (N241) P1264 - 35-10 - przekroczono granicę regulacji - Sporadyczny Kody gotowosci: 0 0 X X X ------------------------------------------------------------------------------- Adres 03: ABS/hamulce Plik etykiet: 8E0-614-517.lbl Oznaczenie elementu: 8E0 614 517 Komponent: ABS/ESP front 1726 Kodowanie: 04255 Kod serwisu: WSC 06435 VCID: 65C10795FF61C16246-515A Znaleziono 1 blad: 18265 - Sygnał obciążenia P1857 - 35-10 - komunikat o usterce ze sterownika silnika - Sporadyczny -------------------------------------------------------------------------------
-
Pisk po wyłączeniu silnika
Pompa ABS Ci piszczy, zobacz czy przestaje od razu po uruchomieniu auta.
-
Czy ta odma kwalifikuje się do wymiany?
Zaczynam nierówną walkę z zlokalizowaniem problemu z moim poborem oleju i falującymi obrotami. Czy ta odma kwalifikuje się już do wymiany?
- przycisk econ
-
Pytanie dotyczące działania skrzyni Multitronic
Cześć, posiadam dwie A4rki B6 z multitronikiem 6 biegowyn. Oba auta poruszają się prawidłowo, nie szarpią, nie falują obroty podczas jazdy - Skrzynia działa okej, jednakże w obu przypadkach, jest takie zawahanie obrotów w chwili zmiany pozycji lewarka z P na R lub D, jak widać na załączonym filmie. Mam się czym martwić? Działa to tak w obu autach, ten typ tak ma? Projekt bez nazwy.mp4
-
Coś wydostało się z rury wydechowej w Audi A4 B6 2.0
Tłumik Ci się spalił jak kolega wyżej napisał, to jest jego wytłumienie.
-
Skąd wziąć kod do radia?
Wyjmij radio, jest duża szansa że ktoś napisał pin na obudowie.
-
Zagrożenie życia lub zdrowia
Ja bym pisał list do płokułatuły i wniosek do watykanu o zwrot za opony, bo nie umiałeś zweryfikować auta przed zakupem, jak wspomniał Ci już Muskel.
-
Sterowanie szyba pasażera przód
Mikrostyk padł, wymień.
-
1.8t BFB dziwne wycie/ nie wspomaganie
Jak jest walnięta to będzie wyła na gorącym silniku właśnie z obrotami.
-
1.8t BFB dziwne wycie/ nie wspomaganie
To czasem pompa SAI nie wyje? Odepnij ją i zobacz czy wycie ustąpi.
-
Błąd P0522 auto gaśnie podczas jazdy, problem z odpaleniem
Identyczny problem miał w T4 mój znajomy, pompa oleju mu padła. Auto miało takie same objawy.
-
Problem z pracą silnika - Wypadanie zapłonu?
To niestety prawda, ale działa idealnie więc już tego nie ruszam.
-
Ciężko auto odpala po auto skanie następujące kody błędów P3054, U0155
Problem z rozrusznikiem, sprawdź wiązkę dokładnie. Jak nie wiązka to sam rozrusznik umarł. Potwierdz jeszcze że aku jest okej.
-
Problem z pracą silnika - Wypadanie zapłonu?
Okej update dla potomnych. Numer części to 078 103 213 B , nie jest dostępna już w ASO. W intercarsie jest zamiennik obecnie za 211zł. Temat uznaję za zamknięty.
-
Problem z pracą silnika - Wypadanie zapłonu?
Winowajca się znalazł. Ten przewód był w stanie agonalnym, pozaklejany taśmą. Po wsadzeniu go ' na miejsce ' auto działa normalnie, niestety jest do wymiany bo jakiś druciarz go lepił...Ma ktoś pomysł jak to się zwie / jaki ma numer? żeby to dokupić?
-
Problem z pracą silnika - Wypadanie zapłonu?
Ta, siedzę i czekam na niego. Rozmawiałem z nim, i stwierdził że to może być problem checksum, bo ktoś kiedyś już grzebał. Wgramy serię i zobaczymy jaki będzie efekt.
-
Problem z pracą silnika - Wypadanie zapłonu?
Okej mam kolejny problem z moim nowym Audi...Sypało mi błędem P0421. Wycięte dziś zostały przez elektronika sondy za katalizatorem. Błędu nie ma, auto jeździ dobrze. Po całym dniu, wsiadam w auto i dzieje się magia. Auto wariuje, zachowuje się jak by wypadał mu zapłon. VCDS nie pokazuje żadnego błędu, wartości odpowiedzialne za rozrząd są okej, generalnie dałem rade nim zawrócić do garażu, na większych obrotach on jedzie, ale komfortowa to jazda nie jest. Jutro zadzwonię do elektronika by przywrócił oryginalny soft w komputerze auta. Możliwe jest że wywalenie sond spowodowało taki problem? Po kilku godzinach od zabiegu, gdzie auto zrobiło w między czasie ze 30km po mieście? Jeśli to nie to, od czego zacząć? Filmik gdzie słychać i widać zachowanie auta. https://i.imgur.com/LejA4tI.mp4