Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pracą silnika - Wypadanie zapłonu?


Alduric
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Alduric,

Rekomendowane odpowiedzi

Okej mam kolejny problem z moim nowym Audi...Sypało mi błędem P0421. Wycięte dziś zostały przez elektronika sondy za katalizatorem. Błędu nie ma, auto jeździ dobrze. Po całym dniu, wsiadam w auto i dzieje się magia. Auto wariuje, zachowuje się jak by wypadał mu zapłon. VCDS nie pokazuje żadnego błędu, wartości odpowiedzialne za rozrząd są okej, generalnie dałem rade nim zawrócić do garażu, na większych obrotach on jedzie, ale komfortowa to jazda nie jest.

 

Jutro zadzwonię do elektronika by przywrócił oryginalny soft w komputerze auta. Możliwe jest że wywalenie sond spowodowało taki problem? Po kilku godzinach od zabiegu, gdzie auto zrobiło w między czasie ze 30km po mieście? Jeśli to nie to, od czego zacząć?

 

Filmik gdzie słychać i widać zachowanie auta.

https://i.imgur.com/LejA4tI.mp4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd to raczej problem z pre-katem niz sondą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możliwe ja w ASN mam wycięte 4 katy i nie wyłączone sondy. Rozrząd ustawiony na pikobelo i zrobione koła zmiennych faz. Raz za jakiś czas zamruga mi check ale nie dzieje się totalnie nic auto ma moc i jest OK. Błędy to wypadanie zapłonu. Obstawiam problem z którymś z zaworów sterujących VVT 

A Ty masz problem typowo z wypadaniem i brakiem mocy ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy problem wystepuje na obu paliwach? Kat też może być zapchany.

7 godzin temu, Alduric napisał(a):

Jeśli to nie to, od czego zacząć?

Od logów i pytanie czy teraz nie masz wywalonej całej tabeli błędów przez tego "elektronika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, przem8 napisał(a):

czy teraz nie masz wywalonej całej tabeli błędów przez tego "elektronika".

też mi to po głowie chodzi ... Zobaczy jak wgra mu serie. Jak się błędy pojawią to będzie wiadomo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, siedzę i czekam na niego. Rozmawiałem z nim, i stwierdził że to może być problem checksum, bo ktoś kiedyś już grzebał. Wgramy serię i zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Winowajca się znalazł. Ten przewód był w stanie agonalnym, pozaklejany taśmą. Po wsadzeniu go ' na miejsce ' auto działa normalnie, niestety jest do wymiany bo jakiś druciarz go lepił...Ma ktoś pomysł jak to się zwie / jaki ma numer? żeby to dokupić?

 

spacer.pngspacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej update dla potomnych. Numer części to 078 103 213 B , nie jest dostępna już w ASO. W intercarsie jest zamiennik obecnie za 211zł. Temat uznaję za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alduric napisał(a):

bo jakiś druciarz

Druciarz jeszcze gaz zakładał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety prawda, ale działa idealnie więc już tego nie ruszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie jeszcze pozostałe plastikowe rurki od odpowietrzania , tak samo z podciśnieniami. (część z nich też jest plastikowa i lubi pękać.) Łatwo to wszystko uszkodzić przy prostych czynnościach przy silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...