Treść opublikowana przez lukpie
-
Inspekcja serwisowa w A4 B8
Witam Zrobilem 30tys km i mam inspekcje serwisowa do skasowania. Robilem to metodami opisanymi na forum i mam w zwiazku z tym pytania. W VCDS po wcisnieciu inspekcji serwisowej i wybraniu kasowaine inspekcji serwisowej reszta swiata. Robi swoja robote ale i tak w mmi nic sie nie kasuje. Dalej jest informacja ze serwis powinien byc 7 dni temu. Probowalem zmienic w kanale 52 chyba z 2 na 1 ale nie da sie. Po wcisnieciu test ze wskazaniem na 1 i zapisz dalej jest 2 przy odczycie. Zmienilem to na 0 i wtedy wykasowalo sie wszyszystko w oleju ale serwis dalej pozostal. Wiec zmienilem to w kanale chyba 55 ze inspekcja odbyla sie 1 dzien temu i w ktoryms wczesniejszym wpisalem ze zrobilem 300km i dopiero wtedy ustawila sie na 29700. No i mam pytanie dlaczego nie dziala to z poziomu kasowania inspekcji w VCDS? i dlaczego nie moge tego zrobic w kanale 52 zmieniajac z 2 na 1 tylko musze w tamych kanalach to zmieniac. Czy tak jest poprawnie?!
-
Stan filtra DPF w A4 B8 2.0TDI
ale wlasnie u mnie zimową porą wypalał sie co 750km a teraz od jakiegos miesiaca co 550km. Robilem trase srednio co dwa tygodnie i przez te dwa tygodnie po miescie. No i wtedy co 750km a teraz co 550km. W jezdzie i stylu raczej nic sie nie zmienilo. Tzn zmienilem kola na letnie i wieksze:D. Moze olej juz stary? nie wiem nie znam sie ale zaskoczyla mnie ta roznica bo to od razu 200km spadlo. Moze wroci ale watpie.
-
Problem z alternatorem w A4 B8
ok super to w nastepna sobote jak wroce do domu to sprawdze to i dam znac. Dzieki.
-
Stan filtra DPF w A4 B8 2.0TDI
Mam takie pytanie bo pol roku po czyszczeniu DPF wypalal sie co 750km a teraz od razu z jednego razu na drugi spadlo to do 550km. Jaka moze byc tego przyczyna? Temperatura otoczenia ma znaczenie? cos innego?
-
Problem z alternatorem w A4 B8
podczas jazdy? na wolnych obrotach to rozumiem bo to jest na postoju. A jesli chodzi o sprawdzenie podczas jazdy to juz nie bardzo wiem jakbym mial to zrobic?
-
Problem z alternatorem w A4 B8
o i to jest jakas mysl:) jeszcze jak podpowiesz jak mialbym to zlogowac to byloby super. co wybrac tam z rozszerzonych?
-
Problem z alternatorem w A4 B8
No zobaczymy. Oby to byl jeden blad i ze sie wiecej nie powtorzy bo mam dosc juz ze wszystko sie poprawia 5x
-
Problem z alternatorem w A4 B8
zamowil nowy boscha i stwierdzil ze to na pewno gorsze badziewie niz to co mam ja bo mialem jeszcze oryginalny i ze lepsza bedzie regeneracja.
-
Problem z alternatorem w A4 B8
Czy powinienem sie martwic gdy po tej regeneracji i wymianie tych rzeczy podczas trasy przez chwile zaswiecil sie blad alternatora i brak ladowania co skutkowalo tymi samymi bledami w vcds? po chwili zgaslo i zrobilem 500km i sie juz nie powtorzylo.
-
Problem z alternatorem w A4 B8
Moj alternator zostal zregerowany i wymieniony ten regulator napiecia i ten bulgulator czy cos takiego. Bledow nie ma na desce ale skasowalem dopiero te co byly w vcds sam pod domem. Takze problem chyba zostal rozwiazny.
-
Problem z alternatorem w A4 B8
kurw...laweta juz jezdzilem tydzien temu jak mi sie przegub urwal:/ znow laweta. ciekawe ile mi tych lawet przysluguje na asistancie:D Podobna sytuacja. Bez zaplonu 12.33 a po wlaczeniu 11,47 i kontrolka na wyswietlaczu akumulatora na czerwono.
-
Problem z alternatorem w A4 B8
- Problem z alternatorem w A4 B8
Dobra sprawdzilem. Nie ma ladowania. 11.6 przed wlaczeniem silnika i po wlaczeniu silnika. Robilem przygazowke i waczalem obciazenie jak na filmie ktory wstawiles. po chwili spadlo do 11.5 na zegarach kontrolka ze nie ma ladowania i akumulator sie swieci na czerowno. Czyli jakie mam opcje tutaj?bo ze nigdzie nie pojade to juz wiem.- Problem z alternatorem w A4 B8
umiem:D nie zauwazylem tego zanim napisalem post:D takze lece do samochodu za moment:D- Problem z alternatorem w A4 B8
Prosze jak laikowi o wytlumaczenie co i gdzie ustawic i jak podlaczyc do czego. Komora silnika wiem gdzie jest:) ale co do reszty to juz nie. Nie wiem gdzie podlaczyc. Pierwszy skan byl na samym zaplonie a drugi byl juz na wlaczonym silniku. Ja pierd..to nie beda zadowoleni w pracy i oby sie to nie skonczylo dla mnie zle. Jeszcze dzisiaj tam swieto i nie wiem jak o tym poinformowac. Lipa w ch!- Problem z alternatorem w A4 B8
Panie nie sprawdzalem:) i szczerze mowiac nie wiem jak to zrobic. Ogolnie miernik mam ale nigdy nic nie sprawdzalem. Wiec co mialbym ustawic na mierniku i gdzie ktory koniec przylozyc?- Problem z alternatorem w A4 B8
Sytuacja ma sie tak. Wczoraj grzebalem w bagazniku i moglem tam cos poruszyc przy akumulatorze ale dzis sprawdzalem i wszystko wyglada w porzadku. Zagladalem tez do obu nadkol i ruszalem zbiorniczkiem od spryskow. Podnosilem tez podszybie i tam wyciagalem ten zbiorniczek. Pisze to bo moze cos gdzies zruszylem i to was naprowadzi. Dzis tez mocno padalo. Sytuacja wyglada tak ze jezdzilem bylo ok dzisiaj. Po tym deszczu znow pojechalem i wyskoczyl na desce mi blad alternatora i ze akumulator moze nie byc ladowany. Zrobilem skan i tam sa bledy alternatora. Mokro jest z prawej strony podszybia to tak na marginesie. Co sie moglo stac? Problem jest w taki ze ja dzis jade na dwa tygodnie do niemiec i czy mozna z tym bledem jezdzic??!! Nie padnie akumulator!? co moge zrobic i co powinienem zrobic. Po sprawdzeniu bledow i skasowaniu wyskakuje ponownie. Pasek jest. Kreci sie. Macie skan a nawet dwa. Przed skasowaniem i po. Mam tez pytanie do pierwszego bledu co to jest bo to nowosc jakas dla mnie. Prosze o szybka odpowiedz w miare. Z gory dzieki. Scan-WAUZZZ8K2CA095602-20240520-1403-333530km.txt Scan-WAUZZZ8K2CA095602-20240520-1412-333530km.txt- Spryskiwacze reflektorów w A4 B8 nie działają
ogolnie zamowiona juz uszczelka i dzis do odebrania takze bedzie sobie tam plywac i mam nadzieje ze mi niczego nie zatka. Chociaz znajac moje szczescie jest to bardzo mozliwe ze sie umiejscowi tam gdzie pompka ciagnie plyn:D- Spryskiwacze reflektorów w A4 B8 nie działają
odkrecilem te dwie sruby numer 3 i 4 i probowalem wyciagnac ten zbiornik ale siedzi sztywno. rusza sie ale nie mozna go wyciagnac. tego wypustu nie widzialem. Rozumiem ze po wykreceniu tych srub i zlokalizowaniu tego wypustu zbiornik normalnie powinienem wyciagnac?czy musze wykonac jeszcze jakies akcje?- Spryskiwacze reflektorów w A4 B8 nie działają
dokladnie tą. Dzieki.- Skrzypienie z tyłu samochodu w A4 B8
Dobra po wymianie tych odbojów skrzypienie ustalo:) takze na szcescie u mnie okazalo sie tylko to:)- Spryskiwacze reflektorów w A4 B8 nie działają
Potrzebuje pomocy bo mnie krew zalewa. Prosta wymiana pompki a mozna sie tak wkurw...Pompka przyszla dobra i wymienilem ja w ciagu pol godziny zalewam wode i patrze a tu wszystko wycieka. Zagladam i co sie okazalo?! ze najprawdopodobniej przy wkladaniu nowej pompki uszcxzelke wcisnalem do zbiorniczka!!!Kurw...!!!!!tak wiem ze powinienem wyjac uszczelke wsadzic ja na pompke i dopiero wkladac do zbiorniczka i wtedy nie byloby tego problemu ale zrobilem jak zrobilem i jestem wkurwio.. bo teraz mi nawet szyby nie dzialaja!Nie wiem jak wyciagnac zbiornik. Zeby ewentualnie wyciagnac ta uszczelke bo odkrecilem dwie sruby od strony nadkola i wiecej nie widzialem a zbiornika i tak sie nie dalo wyciagnac. Od gory odkrecilem jedna srube i wyjalem ten zbiorniczek do ktorego sie leje plyn ale nadal zbiornik nie wychodzi. Meczylem sie z tym poltory godziny i dalem sobie spokoj. Teraz pytania mam dwa. Czy da sie dokupic sama uszczelke ta kołnierzową ktora wchodzi z pomka reflektow do zbiorniczka?!jaki ma numer ta uszczelka? czy musze kupic caly zbiornik?Ewentualnie jak wyciagnac zbiorniczek na plyn. Gdzie sa sruby i jaki jest poziom skomplikowania zeby to wyciagnac? Prosze o szybka odpowiedz bo musze to zrobic jutro i mam nadzieje ze dostane taka uszczelke jutro w ASO czy w intecarsie od reki.- Poszukiwanie przyczyny podwyższonych obrotów na biegu jałowym w A4 B8 2.0TDI
polecam kupic dpf control ktory bedzie Ci sygnalizowal kiedy wypala sie DPF i bedziesz wiedzial zeby nie wylaczac silnika wtedy. Naprawde to dobrze wydane pieniadze.- Spryskiwacze reflektorów w A4 B8 nie działają
wykrakales:D pompka przyszla. Rozebralem nadkole i sie zdziwilem. Moja pompka ma na dole dwa podlaczenia dla wezykow z prawej i lewej strony. Ta co kupilem ma podlaczenie tylko jedno i dzwoniac do intercarsu oni tez twierdza ze maja taka z jednym podlaczeniem. W internecie gdzies widzialem ze sa dostepne takie z dwoma podlaczeniami i wlasnie taka zamierzam kupic. Ale dlaczego w intercarsie po vinie wychodzi im co innego i na tej aukcji?! btw. Rozebralem nadkole a tam przy blotniku pod ta pompka doslownie 10cm ubitego piachu. No maskara jakas. Potem czlowiek sie dziwi ze gnija blotniki. A u mnie wlasnie tam na dole wychodzi rdza. Zamierzam zajrzec tez z drugiej strony. taka mam w samochodzie a po winie ma jedno podlaczenie.- Spryskiwacze reflektorów w A4 B8 nie działają
nie zrozumielismy sie:) wlasnie ta moja stara tak dziala. Nowa dopiero idzie i pewnie bedzie w poniedzialek lub wtorek. Dam znac jak zamontuje czy to cos pomoglo czy nie. Klucz ten z chin do amortyzatorow zeby odboje wymienic tez pewnie wtedy przyjdzie i moze uda mi sie samemu to wymienic. Odboje juz mam. - Problem z alternatorem w A4 B8