Treść opublikowana przez wrc
-
[B5 ADP] Wyciek oleju i kremowo-żółty osad w odmie
A co to niby da?? Bo jeśli uszczelka pod głowicą będzie do wymiany to nie koniecznie musi puszczać z kanałów wodnych do cylindrów, a np. z kanałów olejowych do wodnych, i sprężanie może być akurat wtedy bardzo dobre (bez zmian). W zimie i na bardzo krótkich odcinkach może się pojawić niewielki osad (o którym wspominałeś), ale jeśli będzie go dużo to oznacza, że woda, lub płyn dostaje się do oleju. A powiedz co zrobiłeś z tą rurą którą odłączyłeś, może tam jakimś sposobem wlewa się woda podczas deszczu jak auto stoi, albo coś podobnego???
-
[B5 AEB] A4 powered by WRC - moja nowa niunia :)
Ja tam nie narzekam, czytałem kilka tematów o nich, ale nie mam zastrzeżeń, regulacja elektryczna jest, świecą bardzo dobrze i mi nie parują. Ostatnio je jeszcze dokładnie spasowałem z nadwoziem i jest ok - więc jestem zadowolony
-
[B5 AEB] A4 powered by WRC - moja nowa niunia :)
Moją niunie kupiłem w październiku 2008. Ściągnięta została do kraju przez poprzedniego właściciela dokładnie rok przed zakupem. Jest to AUDI A4 B5: rocznik: 1996 silnik: 1.8T 150PS kolor: ceglasty metalic wyposażenie: wspomaganie, ABS, elektryczne szyby - przód, tapicerka - czarna skóra, podgrzewane fotele, klimatyzacja, kierownica z S4. Gdy ją kupiłem była bez żadnych dodatkowych modyfikacji. Wpierw zająłem się ADUIO. Nie grał jeden tylni głośnik, radio było na kasety (AUDI GAMMA), więc postanowiłem to zmienić. Zamontowałem więc: - radio SONY CDX-S22 – EXPLODE , 4x45W max - głośniki tył 2-drożne 13cm PIONEER TS-E1375, 130W max, 30W rms - wzmacniacz Boschmann Z-8028X - 2x200W max, 2x60W rms - tuba JBL CTX3000 – 400W max, 200W rms - przewody zasilające wzmacniacz 8mm - Kondensator STEALTH STC-1000- 1Farad - przód na razie został seryjny Kolejną fazą była zmiana zawieszenia. Kupiłem okazyjnie kompletne zawieszenie (amory i springi) H&R -40/-40 w bdb stanie. Po zamontowaniu zdecydowanie poprawił się wizerunek samochodu, ładnie przybliżył się do gleby, właściwości trakcyjnie również poprawiły się i to znacznie . Jest teraz nisko i twardo, czyli tak jak lubię . Następne zmiany dotyczyły wyglądu samochodu, zmieniłem przednie lampy na ANGEL EYES, oraz przedni grill bez znaczka. Z silnikiem dopiero rozpoczynam zabawę i poznaję po kolei technikę AUDI VW, wcześniej bowiem śmigałem astrą, która też przeszła szereg zmian [tu link jak by ktoś chciał przeczytać http://att.host247.pl/viewtopic.php?t=8872&start=0 ]. W silniku zmieniłem na razie uszczelki pod pokrywą zaworów, kruciec odmy, oring na podstawce filtra oleju, i pompę wspomagania wraz z nowym płynem. Jestem bardzo zadowolony z samochodu, coraz bardziej przekonuję się do inżynierów AUDI, którzy pomyśleli praktycznie nawet nad najmniejszymi szczegółami i drobnostkami. Jest jeszcze kilka rzeczy z którymi muszę się uporać, i planów które są na przyszłość, ale ogólnie autko trafiło się zadbane, ponieważ w kraju nie jeździło długo i z tego powodu się cieszę. Poniżej kilka fotek poczynając od zakupu, do stanu obecnego, zapraszam do komentowania. Pozdrawiam wrc
-
[B5 AEB] Regulator ciśnienia paliwa, przepływomierz i przepustnica
Oprócz błędu na vagu podczas zmieniania biegów czasami szarpnie, tzn tak jak byś nagle ujął i dodał gazu. Jutro oblukam wszystko jeszcze raz i dam znać.
-
[B5 AEB] Regulator ciśnienia paliwa, przepływomierz i przepustnica
Witam koledzy, mam problem - mianowicie wywala mi błąd na vag-u : 6505 - Throttle Position Sensor (G69): Implausible Signal P0121 - 35-10 - - - Intermittent Robiłem adaptacje, a wcześniej wymontowałem i wyczyściłem przepustnice. Jednak błąd powraca, co może być przyczyną. Dodam, że poprzedni właściciel wymienił przepustnice, mam nawet rachunek na 900zł.
-
[B5 AEB] Szarpie, brak mocy i dużo pali
Według mnie to wina świec. Już w kilku samochodach zaobserowowałem ten problem, że przy jednej elektrodzie na gazie chodzi zdecydowanie lepiej niż na wieloelektrodowch.
-
[B5 AEB] Prośba o pomoc - przepustnica i zapłon
Gorano daj znać jak dojdzie.
-
[B5 AEB] Prośba o pomoc - przepustnica i zapłon
kolego masz juz odpowiedź na ten temat, bo mam też ten błąd przepustnicy u siebie...
-
[B5 ADR] Problem z pompą wspomagania
Trochę odgrzebałem I co kolego rozwiązałeś już swój problem, bo jestem ciekaw wyników...?
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam wszystkich klubowiczy. Mam zamiar kupić niebawem audi A4 B5 w benzynie (ew. benzyna + LPG), silnik minimum 1.8. Mam nadzieje, że dowiem się u was, na co zwrócić uwagę przy zakupie i poznam inne ważne sprawy dotyczące A4. Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Jako że góral, to chylę kapelusza