Treść opublikowana przez bartez
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Dzięki WIELKIE panowie za pomoc. Pomogło.
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Zdjąłem ten gumowy mieszek i odpiąłem wtyczkę (między drzwiami a słupkiem). Nie mogę wyjąć kostki czarnej z słupka - od wewnątrz samochodu. Wyjąłem tą czarną piankę i teraz zostaje wyjąć gniazdo i właśnie tego gniazda nie mogę wyjąć.
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Panowie - POMOCY. Od 2 godzin walczę z wyjęciem kostki 20 pin z słupka A. Ma ktoś jakiś złoty środek?
-
Brak daty - nagle zniknęła
Działa:). Dzięki WIELKIE
-
Brak daty - nagle zniknęła
Witam wszystkich, Nagle po przekręceniu kluczyka zniknęła data. W trybie edycji godziny/daty (po naciśnięciu przycisku MODE) data jest widoczna i można ją zmienić. Po zakończeniu (Ostatnim wciśnięciu przycisku MODE) na wyświetlaczu widać tylko zegar. Miał ktoś podobny problem? Jest jakieś rozwiązanie? Pozdrawiam
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Witam wszystkich. jak zresetować moduł bluetooth Q? W momencie podłączenia telefonu przez buetooth blokuje głos z radia, a na fisie jest komunikat "Insert phone". górny fis równiez jest zablokowany nie można już nic zrobić do momentu wyłączenia samochodu, zamknięcia i pozostawienia samochodu na kilka minut (Ewentualnie wyjęcie bezpiecznika). Taka sama sytuacja ma miejsce przed podłączeniem telefonu w momencie nacisniecia przyciku R/T (ten sam komunikat na Fisie i wszystko zablokowane). Zestaw działał przez ok 1 rok, może trochę dłużej. Miał ktoś podobny przypadek? Zestaw padł, czy raczej wina instalacji? Pozdrawiam,
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Probowalem VAG-COM v3.11 i v4.09. Wszystkie moduly moge kodowac oprocz tego - mce jakos dziwnie sie zachowuje. Po zakodowaniu na Kanade przycisk "SAVE" podswitlil się, ale po nacisnięciu W czterech polach u góry komunikat ERROR. Dziwne jest ze w kanale 81 w polu Store Value jest warość "0" po wprowadzeniu w polu New Value wartości 46992 i nacisnieciu przycisku "TEST" w polu pojawia się "0". po tych zabiegach zazwyczaj "SAVE" jest niedostępne (szare), ale po przekodowaniu mce na Kanade i ponownym wejsciu w adaptacje przycisk SAVE pare razy się podswietlił, ale efektem końcowym była informacja ERROR. Akumulator odpinałem - nie pomogło. Pomysły wyczerpały się.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Nie działa. Save nie pojawia się, a w polu gdzie było "PIN?" Pojawia się "Disabled" i w następnym polu "10.0". Zmieniałem kodowanie na takie jakie było ori i pozniej probowałem robic adaptacje - tez nie zadzialalo. macie jeszcze jakiś pomysł? - moze odlaczyc akumulator i pozniej sprobowac ponownie?
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Nie che przyjac kodu. Ma znaczenie czy silnik jest włączony?
-
[ALL B6] Centralna Elektryka - jak adoptować VIN ?
Witam, rozwiazales ten problem? mam to samo nie moge przyuczyc.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
W module 09 w adaptacjach w kanale 81 wprowadzilem jakas wartosc i wyskakuje mi blad 01794. Pomoze ktos rozwiazac problem?
-
RNS-D - Jak wejść w tryb serwisowy
Dzięki wielkie
-
RNS-D - Jak wejść w tryb serwisowy
Witam, czy w RNS-D da się wejść w tryb serwisowy? jesli tak, to w jaki sposób mozna to zrobić? Pozdr
-
[B6 AWX] Antena GPS - któredy poprowadzić przewód
Witam, szukam na Forum schematu poprowadzenia kabelka od anteny GPS zamontowanej na dachu. Wiem, że schodzi tylnym słupkiem za lewy boczek - tam gdzie wzmacniacz antenowy, a później nie znalazłem. Ma ktoś może jakiś schemat? Pozdrawiam
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Nie mogłem dostać na Allegro porzadnego klimatronika, ale w sumie wyszło ok. Dzisiaj w końcu zamontowałm RNSE oczywiście z anteną nad licznikiem na razie. martwi mnie tylko, że wiatraczek pracuje. Preczytałem troche o tym, ale przełożenia DWA do D14 nie pomogło. Samochód dosyć długo sie uczy. Strzałki na Fisie pojawiły mi się po ok. 3h. Może wiatraczek ucichnie po 6h Mam jeszcze pytanie odnośnie kodowania. Lepiej go kodowac jako A6<2004 czy jako A4>2004? Wydaje mi się, że gdzieś czytałem, żeby kodować jako A6<2004.
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Na razie czekam na zamówioną w pośpiechu od mobile antene pod kokpit. Mam też dostać adapter do podłączenia NAVI. Chcę w końcu zamontować tą RNSE, bo mam trzy miesiące gwarancji rozruchowej od sprzedającego (już w aucie wszystko przygotowane, a tu poczta nawala, a ja przebieram nogami ). Klimatronik piesciłem dwie godziny papierem ściernym i jest miodzio. Została jeszcze ori antena - ten "bezcenny wygląd" przekonuje mnie. Miło jest przeczytać wszystkie Wasze rady, chociaż cięcie i odpowiednie zabezpieczenie blachy trochę przeraża. Pozdrawiam
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Wielkie dziekuję Domin79 za pomoc. Została mi do zamontowania antena, której jeszcze nie kupiłem i zastanawiam się jak się wziąść za tą kwadratową dziurę. Zastanawiam sie też, jaką nalepiej antene kupić do RNSE - tzn jaki numer. Jakby mógł ktoś cos podpowiedzieć. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Klimatronik problem G113
Nie wiem jak jest w B5 ale w B6 najpierw ściagnąłem filtr kabinowy - bardzo łatwo sie do niego dostać od strony silnika (od podszybia w komorze silnika). Okazało się, że rzeczywiście kierownice powietrza nie zamykaja się do końca po nacisnięciu odpowiedniego przyciku na klimatroniku. W 5 minut miałem pewność, że coś jest nie tak z silniczkiem. Do silniczka dostałem się odkręcając schowek - dostep idealny - tyle, że niwygodny bo na leżąco. Niestety mam B6 i nie wiem jak to wygląda w B5. Po podpięciu vaga był taki błąd: 1 Fault Found: 00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113) 09-00 - Adaptation Limit Surpassed Pozdrawiam
-
Montaż i kodowanie nawigacji RNS-E w Audi A4 B6/B7 od A do Z
Witam wszystkich, jestem w trakcie rezania i mam ogromną prośbę o podpowiedzi. Przeczytałem 32 strony tego wątku i dalej już nie mam cierpliwości - chociaż jest ciekawie 1. Nie mogę póki co upolować panelu klimatyzacji i chyba zabiorę się za rezanie obecnego. Czy są gdzieś na forum wymiary panelu 2DIN? Czy dziura która została za popielniczka będzie widoczna po założeniu panela? Wczoraj podczas zamiany ramki zdemontowałem taką zaślepkę (płytkę plastykową). Na razie panel jest za szeroki i nie jestem w stanie tego sprawdzić sprawdzić. Czy panel wystarczy rezać tylko po bokach, czy dół lub góra też? 2. Na allegro są rózne panele wystawione przez handlarzy. Niektóre zamiast przycisku "OFF" maja przycisk taki sam jak do zamkniętego obiegu powietrza tyle, że z literką A - co to za odmiana? 3. Czy w samochodach z RNSE fabrycznie montowali guziki do sterowania navi - te obok zapalniczki? Czy wg ekspertów tutejszego Forum jest sens montować? czy po zamontowaniu RNSE będę miał jeszcze bardziej rozszerzone MENU na FISie? Obecnie guzikami z manetki wycieraczkę mogę obserwować wszelkie dane o spalaniu i czasie. 4. Którędy fabrycznie są poprowadzone kable do oryginalnej anteny zamontowanej na dachu? Po rozebraniu tunelu środkowego widziałem, że jest tam fajna plastykowa szyna na kabelki, a może podsufitka? 5. Jak zabezpieczyć karoserię po wywierceniu dziury na antenę? Pozdrawiam
-
[B6 AWX] Proszę o analizę logu 013 w 01 Engine i pomoc - co z tym zrobić?
Autko cały czas śmiga jak trzeba. Teraz znowu wymieniałem olej (po przejechaniu 15000km) i znowu wymieniłem filtr paliwa, żeby nie doszło do takich sytuacji jakie miały miejsce. Przypomniało mi się jeszcze jedna rzecz o której dowiedziałem się w ASO odnośnie oleju do mojego silnika AWX 96KW. Olej powinien byś w zakresie 506.1/507. Dotychczas kupowałem Castrol 5W-40 501/505 w zlotej bańce z czarnym korkiem. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Mikrofon zestawu telefonu
Rzeczywiście, przyczyna tkwiła w nieori mikrofonie. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Mikrofon zestawu telefonu
Mam dwa kabelki do podłączenia mikrofonu i wypróbowałem obydwie opcje. Jak głośno mówie i mam mikrofon przy ustach to odbiorca rozmowy słyszy mnie, ale bardzo słabo. Zestaw podłączony jest do radia Audi Concert II. Kontakty wyświetlaja się na fisie, radio wyłącza się w trakcie rozmowy, przyciski multikierownicy działają - wszystko jest ok. Nie działa tylko mikrofon. Czy jest mozliwe np. złe kodowanie?
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Witam Wszystkich, kupiłem modul z literką Q. Wszystko działa elegancko poza tym, że mnie nie słychać. Miałem wcześniej zestaw głośnowmówiący firmy Parrot i pozostawiłem po nim mikrofon. Czy koniecznie musi być wzestawie oryginalny mikrofon Audi? Czytałem wcześniejsze posty i nic nie znalazłem. Wymieniłem mikrofon na ori i smiga. Dziki zaangazowanym za pomoc. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Mikrofon zestawu telefonu
Witam, czy mikrofon w instalacji telefonu z modułem Bluetooth musi być oryginalny Audi? Mam moduł z literka Q, a mikrofon został po nieoryginalnym zestawie głośnomówiacym i nie chce działać. Pozdrawiam
-
[ALL] Radio audi concert- wyświetlanie prędkościomierza
Trzeba podpiąć VAGA i na kanale 77 ustawić wartość 1. Niektórzy mają kanał 77 pusty tzn. widnieje napis error w kolorze czerwonym. Np. u mnie nie ma kanału 66 na którym normalnie jest mozliwość włączenia/wyłączenia Gali, ale system Gala normalnie posiadam i działa. Pozdrawiam