Treść opublikowana przez artio2
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
OK Jaki olej nalać Castrol magnatec czy Mobił 1 i jeszcze jedno czym przepłukać silnik.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Witam wszystkich. Trochę poczytałem i widzę że mój mechanik zawalił sprawę, mam TDI 110 z przebiegiem 210000km silniczek AFN w tej chwili jest w nim oliwka Castrol 15w40 mineralny zalany jakieś 1000km temu (miesiąc czasu temu) poprzednia wymiana była robiona przy przebiegu 194000km i prawdopodobnie ten gamoń też zalał mineralny Mobil1 15w40, tak wczesna wymiana była podyktowana tym że były ubytki oliwki a on nie wiedział jaki olej lał. Moje pytanko czy mogę jeszcze zmienić na półsyntetyk 10w40? Jeszcze jedno zauważyłem że autko czasem jak przycisnę mocniej gaz to zakopci czarnym dymkiem, oczywiście podczas jazdy. Proszę o info bo szkoda TDIka
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Witam wszystkich. Trochę poczytałem i widzę że mój mechanik zawalił sprawę, mam TDI 110 z przebiegiem 210000km silniczek AFN w tej chwili jest w nim oliwka Castrol 15w40 mineralny zalany jakieś 1000km temu (miesiąc czasu temu) poprzednia wymiana była robiona przy przebiegu 194000km i prawdopodobnie ten gamoń też zalał mineralny Mobil1 15w40, tak wczesna wymiana była podyktowana tym że były ubytki oliwki a on nie wiedział jaki olej lał. Moje pytanko czy mogę jeszcze zmienić na półsyntetyk 10w40? Jeszcze jedno zauważyłem że autko czasem jak przycisnę mocniej gaz to zakopci czarnym dymkiem, oczywiście podczas jazdy. Proszę o info bo szkoda TDIka
-
[ALL B5] Przewody pod przednimi siedzeniam
Witam wszystkich forumowiczów. Wiem ze post jest dość stary ale zastanawia mnie jedna rzecz: - zielona kostka 4 przewody - podgrzewane fotele OK - żółta kostka 2 przewody - poduchy OK - czerwona kostka 1 przewód - do czego to jest? (parę postów wcześniej ktoś pisał ze to od czujnika czy pasy są zapięte, prawdo podobnie można to sprawdzić VAGiem ale jak i jak to aktywować?) Dzięki
-
[B5 AFN] Bardzo proszę o analizę logów
Dzięki za zerknięcie na moje logi i poświęcony czas. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
-
[B5 AFN] Bardzo proszę o analizę logów
Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post i pierwsze logi, proszę o wyrozumiałość i przyjrzenie się tym Logom. Zauważyłem spadek mocy mojej A4, po podłączeniu VAG-com odczytał mi błąd: Control Module Part Number: 038 906 018 S Component and/or Version: 1,9l R4 EDC 00SG 1630 Software Coding: 00002 Work Shop Code: WSC 06335 1 Fault Found: 00575 - Intake Manifold Pressure 17-00 - Control Difference Usunąłem błąd, poprawiłem wąż gumowy od filtra powietrza do turbiny (był luźny), zauważyłem w nim śladowe ślady oleju. Logi Statyczne (przed usunięciem usterki węża gumowego) - grupa normal 000: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/651a3d0990bdff20.html 001: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad97ddc5ae5b648e.html 003: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/82102eadb640cad6.html 004: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ba1d9e58372916d9.html 007: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fe28bcf678f66581.html 013: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a807fa8f47a1fe81.html 018: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c18ffc894747d5c.html - grupa basic settings 000: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/413dda4f90793c68.html 001: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6ba4a267b02ec42d.html 004: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cd141fc0ffcedd73.html 011: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/83199c97bbaa4e7e.html Logi Dynamiczne (po dociągnięciu opaski na wężu gumowym, ale niestety ze względu na braku możliwości są nie pełne) 000: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0fc09a5edee42845.html 001: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76d29a2499fa7438.html 003: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8abeae2c632821ef.html 004: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b645011bc94d54d3.html 008: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/571e12ced7c56216.html 010: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b39bdfec7582c1b3.html 011: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/910c5cefa465923e.html Proszę o analizę tych logów, z góry dziękuje
-
[B5 AFN] Klima a parowanie szyb
Mam Dość krótko swoje Audi, ale do tej pory nie miałem problemu z parowaniem szyb. Robiłem tak: - Włączam odparowywanie szyb i czekam aż wszystko puści - Wyłączam sprężarkę i zmniejszam nawiew na dwie, cztery kreski - Ikonka szyby cały czas pali się na wyświetlaczu U mnie to działa, jak zauważam że szyba lekko paruje włączam sprężarkę, ale robię to sporadycznie
-
[B5 AFN] Klimatronik - śnieżka na wyświetlaczu znika po włączeniu
Właśnie teraz muszę dużo dłużej czekać aż szyba odparuje, a przedtem moment i para znikała. Chyba macie racje że jest za zimno, ale nie wiedziałem że to tak działa. Jutro może będzie cieplej to zobaczę czy działa. Dzięki za info
-
[B5 AFN] Klimatronik - śnieżka na wyświetlaczu znika po włączeniu
Witam. Dzisiaj zgasła mi śnieżka na wyświetlaczu od klimy. Zauważyłem to w momencie gdy wcisnąłem przycisk do odparowywania szyb. Śnieżka też nie pali się jak wcisnę przycisk "AUTO", po wciśnięciu przycisku ze śnieżką na wyświetlaczu mrugnie tylko śnieżka. Nie wiem o co chodzi i w czym tkwi problem. Zaznaczam że to jest pierwszy mój samochód z klimą. Proszę o pomoc i wyjaśnienie w czym problem. Dzięki
-
[ALL] CAN jak sprawdzić
Witam, Jestem od niedawna posiadaczem Audi A4 `98r. i chciał bym się dowiedzieć czy w moim Audi był montowany system CAN. W samochodzie mam nie fabryczne radio i chciał bym zamontować fabryczne CONCERT II CD ale nie wiem czy będzie u mnie działało i czy będzie współpracowało z FISem. Dziękuje za wszystkie informacje. Pozdrawiam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam, jestem od niedawna posiadaczem Audi A4. Pozdrawiam wszystkich * uzupełnij profil [Musashi]