Treść opublikowana przez Marcin.
-
[B6 4.2V8] Zużycie oleju
Przepraszam, oczywiście na 1000, już poprawiłem. MorgothV8 dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Dotychczas nie kontrolowałem dokładnie przebiegów i ilości dolewanego oleju, ale ostatnio coś za często dolewam. Teraz będę dokładnie sprawdzał i dam znać. W każdym razie na około 2500 km dolałem równo 1 litr oleju. Jazda raczej normalna, dynamiczna ale bez szaleństw. To spalanie 16,25l to wyszło Ci właśnie przy ostrej jeździe? U mnie pali od 13 do 20l. Ale te 13 to strasznie trudno osiągnąć, a wydawało mi się że przy bardzo spokojnej jeździe powinien palić dużo mniej .
-
[B6 4.2V8] Zużycie oleju
Jakie są normy zużycia oleju dla tego silnika? Mi bierze 0.2-0.3 l na 1000 km.
-
U kogo zrobić program do S4 (B6)
Najlepiej w okolicy Warszawy. Czy ktoś ma pozytywne lub negatywne doświadczenia z firmą Unitronic?
-
[B6 S4] Nadkole
U mnie nie ma kratki w nadkolu.
-
[B6 S4 4.2 Q Avant] Moja S4
W takim wypadku chyba warto je zmienić na metaliczne, prawda?
-
[B6 S4 4.2 Q Avant] Moja S4
Wiec tak, mocy było 295 KM. Na 14 VI jestem umówiony w El-tecu na wymiane wydechu. Po tej operacji wybieram się prawdopodobnie do Unitronica na sprawdzenie i strojenie. Dam znać oczywiście jakie będą efekty prac. BTW czy ktoś wie jakie są katalizatory w moim S4? Ceramiczne czy metaliczne?
-
Gdzie się podziały moje konie [S4 B6]
Kabelek zakupiony. Pytanie teraz skąd ściągnąć oprogramowanie. Znalazłem tutaj: http://www.ross-tech.net/...lease4091us.exe Czy to jest właściwa wersja i czy istnieje w języku polskim?
-
Gdzie się podziały moje konie [S4 B6]
Elberoth, coś takiego? : http://www.allegro.pl/item192196827_interfejs_vw_audi_seat_skoda_vag_obd2_com_od_ss_fv.html
-
Gdzie się podziały moje konie [S4 B6]
by who ?? Jeśli moge spytać ??Możesz wpaśc do wawy, zrobimy ci logi :twisted: Albo Kocar albo Unitronic. Dzięki za propozycje :smile: Ewentualnie gdzie i kiedy? [ Dodano: 10-05-2007, 17:47 ] Też się tego obawiam A kto w takim razie dobrze to zrobi?
-
Gdzie się podziały moje konie [S4 B6]
Żeby sprawdzić wartości to muszę się udać do ASO, a na razie cierpię na brak czasu W każdym razie, albo zakładam do niego pełnego Milteka + remap, albo zmieniam na RS6.
-
Gdzie się podziały moje konie [S4 B6]
pre_pl, zdecydowanie jechałem wolno :smile: A czy to może mieć jakieś znaczenie?
-
Gdzie się podziały moje konie [S4 B6]
Z rozmów z Kocarem wynika, że te silniki często mają sporo mniej koni, z reguły w okolicach -30 KM. U mnie brak trochę więcej, ale hamownia w Łodzi charakteryzuje się słabym nadmuchem, więc można dodać około 10 KM. Chciałbym, żeby to była przepływka, ale obawiam się że ten silnik taki po prostu jest :frown:
-
Gdzie się podziały moje konie [S4 B6]
A mają przepływomierze na podmianę? Może lepiej podjechać do Unitronica albo Diagtronica?
-
Gdzie się podziały moje konie [S4 B6]
VAG nie pokazuje żadnych błędów.
-
[B6 S4 4.2 Q Avant] Moja S4
W tym temacie zmieściłem wykres z hamowni mojej S4: http://www.a4-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=127308#127308
-
Gdzie się podziały moje konie [S4 B6]
Ponieważ ewidentnie odczuwałem niedobór koni w mojej S4, udałem się na hamownię. Jakieś pomysły, skąd taki wynik? Przypominam fabryka deklaruje 344 KM & 410 Nm. Przebieg mocy i momentu zgodny z fabrycznym, tylko sporo niżej...
-
RS4 B7 4,2 FSI 420 PS
Gratuluje autka :twisted: . Jak zaczniesz modyfikować to daj znać. Ze swoją S4 też będę coś robił, ale jeszcze nie podjąłem decyzji gdzie
-
Serwisy.Te dobre i te złe
:redface: trochę nie trafiłem w takim razie
-
Serwisy.Te dobre i te złe
na temat Szewczyka to sugeruje kontak z kolga Lookier Rozumiem, że ma raczej złe doświadczenia z tym serwisem? I nadal nie wiem gdzie pojechać na przegląd :redface:
-
[B6 S4 4.2 Q Avant] Moja S4
Ja mam 18tki w bagażniku. A czy ma inne wytłoczenie to nie mam pojęcia.
-
[B6 S4 4.2 Q Avant] Moja S4
snowboarderPrzejadę się na hamownie niebawem, to zobaczymy jak z tą mocą. I coś czuję że będzie trzeba założyć jakiś fajny wydech (może Milteka) żeby to V8 zaczęło wreszcie gadać :biggrin: [ Dodano: 10-04-2007, 09:34 ] Łukasz_S4, co do oleju, to jeszcze sie nie zastanawiałem. W subaru używam tylko Motula. Co do Castrola to bym uważał... A co zaleca instrukcja?
-
[B6 S4 4.2 Q Avant] Moja S4
Faktycznie nowe Subaru, to będzie jakieś pomieszanie lanosa z bmw 1. Tragedia Osobiście jak bym miał teraz kupić nową Imprezę, to wolałbym poczekać na EVO X.
-
[B6 S4 4.2 Q Avant] Moja S4
Ponad 700 :twisted: Dostęp do podzespołów nie istnieje Tak, rozrząd jest z tyłu. [ Dodano: 03-04-2007, 20:07 ] Mam Stage 3 by Maptek (Ecutek), 360 KM/450 Nm Generalnie autko robi wiatrak z S4 :twisted:
-
[B6 S4 4.2 Q Avant] Moja S4
Parę nowych fotek w konfrontacji z STi :twisted: http://picasaweb.google.pl/marcinwrx/S4Sti
-
[B6 S4 4.2 Q Avant] Moja S4
Norbi, czasami przejeżdzam przez Pruszków, więc możemy się jakoś umówić :smile: