Treść opublikowana przez damos
-
[ B5 1.9 TDI 110KM] moje pierwsze Audi.....
Witam ziomala spod Jeleniej Góry
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
A skąd ta instrukcja ? Po polsku lub angielsku ?
-
[B5 2,5TDI AKN] Montaż paska od klimy
I co ? Myślisz, że założenie paska uruchomi klimatyzację? A poprzedni właściciel zdjął pasek z nudów i z głupoty nie założył ? Może sprawdź choć stan sprzęgła kompresora klimatyzacji - co ? (widziałem już kłęby dymu pod maską jak się sprzęgiełko zatarło i stanęło koło pasowe.
-
Fotele A4 z Airbagiem. Jak wyglądaja?
Ja mam 97' i mam poduchy boczne.
-
Gdzie we Wrocławiu stacje z VAG'iem???
Ja swojego na spota nie zawiozę, bo bateria w laptopie jest w stanie agonalnym. Ale coś się znajdzie - są tacy, którzy twierdzą, że Bilu ma VAG'a wszczepionego jako implant a do auta podłącza się sutkiem.. :mikolaj:
-
[B5 1Z] Silnik kaput ?
To teraz ustal - dlaczego ? Możesz mieć jakiś defekt, który wykończy ci kolejny pasek...
-
Gdzie we Wrocławiu stacje z VAG'iem???
Odezwij się na PW to się jakoś spotkamy i skasujemy
-
[b5] wyłączenie ABS-u ...
ABS nie jest od skracania drogi hamowania a od zachowania kontroli nad kierunkiem jazdy podczas hamowania. Tak - ABS wydłuża drogę hamowania.
-
Nakładki na pedały - Audi TT
IMHO - koleś wie lepiej niż my...
-
Maping silnika
Jesli jestes z Krakowa, to moge ci polecic TTC. U Daniela wielu ludzi chipowalo i nie narzekali.
-
tom tom
Ciekawe... ja mam MIO 168 i dokładność ma dużą. Czasem rzędu 2-3 metrów. Sprawdź u siebie w ustawieniach, jak często aktualizuje ci pozycję z GPS - co ile sekund? Jak zbyt rzadko - to zmień sobei na sekundę - powinno się poprawić! Dla mnie problem - już wolał bym po angielsku :/ Do mnie gada po polsku. Rozmawiałem niedawno z kolesiem, który używa Tom-Tom'a i mówił, że na Polskę to kicha straszna. A na drogach międzymiastowych Automapa świetnie pokazuje miejsca niebezpieczne, radary, stacje benzynowe...
-
Maping silnika
Teoretycznie mogą przyjechać z własną "hamownią" - urządzeniem podczepianym do koła i odpowiednim komputerkiem - po wprowadzeniu masy auta, średnicy koła i przełożenia głownego pozwala toto "hamować" auto na drodze - czyli w warunkach "bojowych". Jednak na drodze publicznej to nie jest dobra rzecz :twisted: Szcególnie w GB, gdzie radarów jest czasem więcej niż ładnych kobiet :razz:
-
Wskaźnik paliwa
Wskaznik paliwa nie pokazuje ilosci paliwa a poziom cieczy w baku. I to poziom w punkcie, w ktorym znajduje sie plywak. W czasie jazdy ciecz przemieszcza sie i wystepuja roznice w poziomie - stad wahania we wskazaniach. Wyobrazcie sobie duze akwarium na dachu auta i plywak zamocowany na powierzchni wody, z przodu akwarium - przy przyspieszaniu opadnie (bo woda ucieknie do tylu) a przy hamowaniu sie podniesie (bo woda poleci do przodu). Wskaznik paliwa ma duza bezwladnosc wiec na chwilowe chlupotanie nie zareaguje, ale na dlugie hamowanie lub przyspieszanie - owszem. IMHO - nie nalezy robic z tego powodu paniki i brac sie za naprawianie.
-
Jak założyć tylnie boczki w bagażniku Avanta
w-g rozpiski z http://www.a4-klub.fg.pl/forum/viewtopic.php?t=2896&start=5 stawiam na bezpiecznik 29, lub 32 (ostatecznie 30).
-
[ALL] Zapalniczka umarła
info o (nie)bezpiecznikach: strona1 - w prawym, górnym rogu są obrazki pokazujące, gdzie jest skrzynka z bezpiecznikami Pokrywę zdejmujemy podważając od dołu (w punkcie nr 1 na zdjęciu) wkrętakiem lub kluczykiem od auta strona2 - rozkład i początek opisu bezpieczników strona3 - koniec opisu bezpieczników Zgodnie z rozpiską to bezpiecznik nr 33 na 15 amper.
-
Maping silnika
Marketingowy bełkot. Mapping to zmiana map. Sposób realizacji - czy to przez wymianę chipa na taki z nowymi mapami (starsze auta) czy przez wgranie map przez złącze OBD (nowsze auta) - nie mają wpływu na osiągnięty rezultat. W obu przypadkach komp sterujący pracą silnika dostaje nowe parametry w-g których steruje jednostkją napędową. A właśnei to decyduje o wzroście mocy. No tak... nawet na hamowni nie sprawdzą, czy tłoków nie wypalą :/ I ciekawe, jak zmierzą uzyskaną moc ?IMHO - trzymać się od nich z daleka
-
[ALL] Zapalniczka umarła
Nie tyle "na sile" co od spodu wsadzic kluczyk w odpowiednia szczeline i podwazyc u mnie nie ma BTW - ostatnio wlasnie u siebie zmienialem spalony bezpieczniek od gnaizda zapalniczki (ladowarka nie chodzila) - epidemia jakas ?
-
Chiptuning samamu ... co potrzebne?
Fiu, fiu.... całkiem ładny wykresik :shock: szczególnie, jak na "chip allegro" :razz:
-
Chiptuning samamu ... co potrzebne?
Nie działa
-
[B6 1,9] Nadmiar dymu z rury wydechowej
Za duzo paliwa w stosunku do powietrza - padać może wszystko związane z tymi dwoma czynnikami od przeplywki przez turbine i intercooler po pompe lub wtryskiwacze.
-
[A4 B5 97]Help request - rozpiska wtyczek do lamp
Spoko, spoko... wszystko jest Zapraszam do działu "zrób to sam", gdzie wrzuciłem kilka fotek oraz opis podłączenia silników poziomowania. :mrgreen:
-
Jak założyć tylnie boczki w bagażniku Avanta
Jednak tych miejscach, gdzie są zaczepy rolety boczki mocuje śruba. Zatrzasków dużo, śruby są tam:http://www.damos.k11.pl/A4/boczek.jpg http://www.damos.k11.pl/A4/boczek2.jpg
-
[A4 B5 97]Help request - rozpiska wtyczek do lamp
Zrobione. Podłączone i światła i silniki, nic nie spalone Jednak sterowanie plusem a nie masą. Więcej info po wyścigu Kubicy .... [Edit] światła przed i światła po
-
[A4 B5 97]Help request - rozpiska wtyczek do lamp
Ja mówię o silnikach do poziomowania ręcznego - nie autolevel
-
[A4 B5 97]Help request - rozpiska wtyczek do lamp
porównam napięcia na obecnych lampach z trasą przewodów w nowych. Silniki sąte same, więc powinno być ok. Sam wciskałem i pomimo wyjęcia plastiku i przyłożenia dużej siły nijak nie da się ich wyjąć. Z tego, co pamiętam, to piny wchodzą zatrzaskowo w gniazda i próba wyjęcia siłowego może je uszkodzić. (przynajmniej takie, jakie ja dostałem)