Treść opublikowana przez damos
-
[A4 B5 97]Help request - rozpiska wtyczek do lamp
Wielkie dzięki !! W końcu jakieś konkrety :mrgreen: :mrgreen: mam nowe piny i kostki - będzie raczej lutowanie - nie wiem, jak wydobyć piny już wciśnięte W takim razie pomierzę i dam znać - tu raczej nie ma żartów :/
-
[A4 B5 97]Help request - rozpiska wtyczek do lamp
Vitam ! Skompletowałem wszystko poza wiedzą :mrgreen: i dziś mam dzień wolny, więc będę robić przekładkę świateł ze zwykłych na xenony. W związku z tym mam kilka nie rozwiązanych zagadnień, ponieważ miałem do czynienia z elektroniką użytkową a nie samochodową. 1 - sterowanie świateł jest masowe - czyli przewód wspólny dla wszystkich świateł to plus ? 2 - w starych lampach przewody do silnika regulującego są w osobnej wtyczce 3-pinowej ? 3 - mam stare lampy Boscha, więc halogeny są w nie wbudowane i sterowanie nimi jest w głównej, okrągłej wtyczce ? 4 - ma ktoś rozpiskę przewodów w okrągłej wtyczce ? (wiem, sam mogę sobie pomierzyć - ale nie mam nikogo do pomocy ani warszatu, więc warunki mocno "polowe") 5 - silnik poziomowania świateł jest sterowany 3-ma przewodami (jeden masowy i dwa plusowe ?) - złe podłączenie grozi uszkodzeniem silnika ? Czy to sterowanie jest podawane z jakiegoś przekaźnika, czy stopnia mocy z zabezpieczeniem ? Jeśli bezpośrednio ze wzmacniacza różnicowego, to można go spalić przez "zwarcie" kabelków ? 6 - tu jest rozpiska okablowania nowych lamp Valeo i gniazda, którą sobie właśnie zrobiłem Zakładam, że 5,6,7 to sterowanie poziomowaniem świateł a 1-4 wyg opisu (4 to plus ?) Za pomoc z góry dziękuję
-
Moje a4 cabrio
Wiem, że jej zamazałeś, ale właśnie efekt końcowy nieszczęśliwy Na allegro widziałem lusterka "chrome" - to to samo, co "alu" ?To auto ma wszystko, czego trzeba do pełnej elegancji. Ja bym ew. tylko z felami i grillem eksperymentował :mrgreen:
-
Moje a4 cabrio
Super... auto robi wrażenie a chromy wyglądają najlepiej na czarnym :mrgreen: BTW - na pierwszej fotce dziewczyna wygląda, jakby miała na twarzy swastykę :?: :!: :?:
-
[B5 1.9 TDI AFN] brak mocy+dziwne zachowanie przy odpalaniu
No... jeśli intercooler chłodzi ci spaliny, :shock: :shock: to jestem pełen podziwu, że auto daje radę jechać te 130 kph :!: :mrgreen: :mrgreen: :twisted: BTW - osiągi wskazują na "notlauf" - może zaworek N65
-
[B6 AWX] Moj A4 AVANT TDI SPORT - kilka modyfikacji wartych wzmianki i odswieżen
Auto piękne, ale przebieg momentu obrotowego tragiczny.... :mad: Na wykresie moc zamienila sie przebiegiem z momentem
-
[B5 AJM] Problem z samopoziomowaniem xenonów
Czytałeś dokładnie pierwszy post ??
-
[ALL B5] Avant - zaczepy rolety
Nie mam pewności, ale otwory są mocno "owalne" i beleczka też, co w przypadku pracy zwisającej części rolety powoduje mocne naprężenia. Gdyby beleczka miała okrągły przekrój - prawdopodobnie problem by nie występował tak często.
-
[B6] Kontrolka klocków hamulcowych
czujniki są na przednich KLOCKACH samo się "skasuje"
-
Drgania na kierownicy
Bo oni nie nie toczą tylko szlifują - tak powinno się robić. Teoretycznie operacja dozwolona dla tarcz różniących się od oryginalu o max. 1mm grubości. Praktycznie - "zależy jak leży"
-
[B5 ALL] Concert - nie działa regulacja głośności
Ale jaja... sprawdzę u siebie i zdam relację... Normalnie wysokie temperatury są dla półprzewodników szkodliwe - ale tam może chodzi o mechanikę wewnątrz procka... ?? Kto i jak wpadł na ten pomysł ?? :mrgreen:
-
[A4 AFN quattro`97] Czujnik prędkości - gdzie się znajduje ?
te wtyki za tablicą - trzeba zdjąćBTW - gdzie ty w naszym kraju tempomatu używasz ?? :shock:
-
[ALL] Śruby do felg aluminiowych
To cośty za śruby miał ? Alusy oryginalne i śruby oryginalne ? Jak tak - to koło nie miało prawa odpaść !!
-
turbosprezarka i kompresor - roznice?
Moze koles mial Corrado G60 ? Tam jest kompresor fabrycznie Zaleta kompresora: brak turbodziury, pompuje od samego dołu Wada kompresora: słaba wydajność przy wysokich obrotach
-
kiedy olej jest odpowiednio nagrzany?
Nic bardziej mylnego. U mnie, kiedy "woda" ma 90 st. to wskazówka oleju dopiero drgnie i rusza do 70 st.C.
-
[ALL B5] Avant - zaczepy rolety
JurekTCS tez ma polamane... roleta
-
luzy w fotelu
hhmm... mam to samo :/
-
[ALL B5] Avant - zaczepy rolety
Witam ! W avancie B5 roleta bagażnika po rozwinięciu jest zaczepiana z tyłu o odpowiednio wyprofilowane "gniazda". Są one częścią plastikowych boczków. U mnie w ciągu 3 m-cy pękły oba gniazda !! To normalne w Avantach z tych lat (97), czy u mnie wystąpił jakiś wyjątkowy przypadek ? Jest na to rada ? Krańcowa belkeczka rolety jest owalna i jakikolwiek ruch obrotowy powoduje duże naprężenia i to mogło "wykończyć" plastiki. Zastanawiam się nad dorobieniem metalowych końcówek, ale to masa rezania :/
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
ostatnio - Świeradów Zdrój - Wrocław: średnio 5.2/100 pomimo quattro i klimy. Ale zakrawało na PSJ W ramach eksperymentu
-
[B5 AFN] Miękki pedał hamulca
U mnie nie ma takiego efektu.....
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
A to inna gadka... Chio rulez Jeśli taki czips i mojemu odejmie 2,5 sek do 100. to już zaczynam zbierać Ale Daniel w TTC nie ma mozliwosci hamowania 4x4. Swoją ośką kiedyś tam byłem. Na benzynie na jednym baku robiłem średnio 400 km (żeby nie było off-topic )
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
!!??!! Masz czipowany silnik ? Dla serii 110 KM podaja ok. 12 sek. do 100...217kph tez brzmi ... wysoko Ja w miescie ok 800 km na baku, w trasie czasem ponad 1000 km, jednak klima i quattro swoje biorą
-
plyn chlodniczy - rodzaje, mieszalnosc
A to niefart... na zime powinna sie obnizyc :razz:
-
TDI-ki + wirusek z całego kraju łączcie się
looknij tam: temat na forum A4 (szukaj postu Sprintera z 2006-04-14, 15:57 ) i tam: http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=34438&highlight=dwumasowe Jak juz wstawiac i czipowac, to lepiej chyba od 2.8 ....
-
plyn chlodniczy - rodzaje, mieszalnosc
1 - Błędnie zakładasz, że płyn T2 nie ma styku z blokiem silnika a płyn T1 nie ma styku z żebrami chłodnicy 2 - powierzchnia styku obu płynów jest wielokrotnie większa niż powierzchnia styku płynu z blokiem/chłodnicą więc przy sprzyjających warunkach opór cieplny tego styku może mieć kluczowe znaczenie - a on zależy od własności fizycznych tych 2 preparatów (i jest nieznany), a w sprzyjających okolicznościach może być pomijalny przy dużo większych oporach na styku płyn-metal(ale wtedy te płyny są już mieszalne ?? :?: ) 3 - nie można pomijać kolejnego spektu - zmieszanie 2 płynów, których mieszać nie należy może doprowadzić do nieprzewidzianych i nieoczekiwanych tudzież niepożądanych reakcji chemicznych... szczególnie w podgrzanym środowisku... (może zrobić się galareta albo silnie kwasowy/zasadowy środek, z jednego mogą wytrącić się niektóre składniki i "zamulić" układ chłodzenia... ) metanol/etannol i podobne, to nie spirytus To tak, jakby na każdego diesla wołać "Audi !" Ten płyn najczesciej zawiera glikol etylenowy, który należy do alkoholi Nie polecam picia - 100g jest podobno dawką śmiertelną (nie dotyczy Polaków i Rosjan ? )