Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Avant - zaczepy rolety


damos

Czy pękły ci gniazda blokowania rociągniętej rolety ?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pękły ci gniazda blokowania rociągniętej rolety ?



Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

W avancie B5 roleta bagażnika po rozwinięciu jest zaczepiana z tyłu o odpowiednio wyprofilowane "gniazda". Są one częścią plastikowych boczków. U mnie w ciągu 3 m-cy pękły oba gniazda !!

To normalne w Avantach z tych lat (97), czy u mnie wystąpił jakiś wyjątkowy przypadek ?

Jest na to rada ? Krańcowa belkeczka rolety jest owalna i jakikolwiek ruch obrotowy powoduje duże naprężenia i to mogło "wykończyć" plastiki. Zastanawiam się nad dorobieniem metalowych końcówek, ale to masa rezania :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam popękane lewe gniazdo i jeszcze na dodatek teraz trzeszczy. Było chyba lekko peknięte jak auto sprowadzałem, a ja jeszcze je doprawiłem. Ostatnio bardzo często użytkuję kufer z racji przedzału dla psa i częstych wyjazdów na działkę rekraacyjną, wożenie dużej kosiarki, sadzenie drzew, krzewów także mój kufer nie wiele różni sią od ziemi na działce :cry:

Ale w końcu do tego służy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:roll:

użytkuje prawie 2lata i nic nie skrzypi, nic nie piszczy, roletę użytkuję bardzo cześto..odpukać ..na razie nic się nie połamało :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo ale mam nietypowe wnętrze w sumie b. ładne heheh więc podarowałem sobie roletę a szyby mam przyciemniane więc nie widać co mam w bagażniku i kto siedzi na siedzeniach, więc ta wada w a4 b5 jest chba typowa jak są całe to skrzypi a potem się wyłamuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S ciekawe od czego popekaly ....
Nie mam pewności, ale otwory są mocno "owalne" i beleczka też, co w przypadku pracy zwisającej części rolety powoduje mocne naprężenia. Gdyby beleczka miała okrągły przekrój - prawdopodobnie problem by nie występował tak często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez wszystko OK ....

P.S ciekawe od czego popekaly .... :?:

mysle ze przyczyna moze byc prozaiczna tzn jak poprzedni własciciel jezdził z rozciagnieta roleta mogl np cos kłasc na nią jakąs kurtke czy cokolwiek co spowodowalo przeciazenie i pekanie przez zmęczenie materiału :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie pęka jest naprawe solidne (tak się bynajmniej wydaje) ale jedynie te trzeszczenie - poradziłem sobie wkońcu z tym klejając wąskie paski tej srebrnej taśmy (teflonowej czy jak ją tam zwą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srebrnej taśmy (teflonowej czy jak ją tam zwą)

adadur, moze jakis link gdzie to kupiles, czy jak to sie dokladnie nazywa bo ja tez musze cos z tym zrobic :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta taśma jest do dostania w coniektórym markecie lub innym podobnym sklepie - kupiłem ją w dordze na urlop po tym jak mi wąż złapał dziurkę za wylocie z IC (przejechałem 150km a jeszcze przedemną ponad 6000km, w Bydgoszczy Hans i Buba mi pomogli owinąć wąż). Srebrna szeroka rolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...