Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Avant - zaczepy rolety


damos

Czy pękły ci gniazda blokowania rociągniętej rolety ?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pękły ci gniazda blokowania rociągniętej rolety ?



Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy koledzy pewnego dnia gdy już wam pękną uszka w którą mocujecie rolete, nic nie klejcie nie ma to kompletnego sensu, najprostszą metodą /troszke ordnarna/ jest wkręcenie w miejscu uszek kołków rozporowych/tzn samych srób/ w kształcie "ucha"nr8, wchądzą elegancko w plastik wkręcaja sie i gwintują/ na ciepło / mam taki patent osobiście roletka elegancko wchodzi, otwiera sie i odziwo już nic nie piszczy :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W mojej A4 również pękły oba. wkurzało mnie to na maxa bo przyciemnionych szyb nie miałem, poxipol się nie sprawdził zdecydowanie odradzam. Ja kombinowałem z zgrzewarką do plastiku. Miałem te pęknięte końcówki i złączyłem na gorąco. Oczywiście całość trzeba wcześniej rozebrać. Jeśli się to dobrze wykona wystarczy na jakiś czas. Ja wykonałem to ABS-em (rodzaj plastiku) . Co do wadliwości tego elementu to uważam że najbardziej się to rozwala jeżdżąc po nierównym terenie i wybojach. Roleta się buja i rozpycha końcówki zaczepu. Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, padłem jaki przypadek!!!

Otóż słuchajcie, czyli czytajcie.

Dziś jadąć zauważyłem, iż ta ostatnia część rolety (ta z uchwytem) wisiała nienaturalnie odsłaniając rombek zawartości bagażnika... WTF myślę... No i chwila na rozeznanie - lewy uchwyt pękł. Gdniazdo ułamane, resztka na podłodze. Aczkolwiek widziałem, iż już wcześniej było coś tam klejone. Zatem kupiłem z pękniętym, naprawionym, co pękł na nowo.

Ale śmieszne było iż odpaliłem Forum, sprawdzam "Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty." i oto sprawa się rypła, że nie jestem sam.[br]Dopisany: 02 Sierpień 2008, 15:13 _________________________________________________

felipe.avant pokaz fote tego wynalazku.. :th:

Felipe wrzucaj fotę :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój, jakiś normalnie racjonalizator to zaprojektował. W zeszłym roku ułamałem obydwa poprzez uchylenie zwisającej części rolety. Ok, zmieniłem boczki. I niedawno znowu nie wiedząc od czego popękały. Normalnie co za tandet. A tak strasznie na nie uważałem :kwasny: trzeba na sztywno ten patent zapodać z rurką i finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z pękniętymi.. ale był zrobiony patent z powyginanym stalowym drutem.. wyglądało jak orginalne.. dowiedziałem się że nie są orginalne jak zajrzałem do taktusia do samochodu.. jak nie zapomne to jutro wkleje zdjęcie.. wygląda moim zdaenim całkiem przyzwoicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety u mnie to samo :(

jednak jest drugi minus A4 :P ale taki malutki ...

niestety skleiłem kiedyś drugi raz ale co mi to dało ?

dalej pękneło, a teraz te zaczepy zgubilem..

JAk myslicie czy z tym drutem bedzie dobrze?, czy zas mi nie bedzie zlatywała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to dość szybko.

Kawałek aluminiowej blachy, odpowiednio powyginane i przycięte, i oto jest.

Plus małe wiercenie cienkim wiertłem plastiku, aby zrobić miejsce na wkręty.

Będę miał więcej czasu to jeszcze je pomaluję na kolor identyczny z naturalnym :)

zaczepy_rolety.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już wiem, że ów zaczep, co go przedstawiłem trzeba upgrade'ować.

Te łuki muszą być bardziej zamknięte i z twardszego, mniej podatnego materiału niż alu.

Dlaczego?

- bo na dużych wybojach roleta się zwija

- część rolety z uchwytem do jej zaciągania (ta jakby najbardziej z tyłu auta) wisi, dyskretnie odsłaniając zawartość bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już wiem, że ów zaczep, co go przedstawiłem trzeba upgrade'ować.

Te łuki muszą być bardziej zamknięte i z twardszego, mniej podatnego materiału niż alu.

Dlaczego?

- bo na dużych wybojach roleta się zwija

- część rolety z uchwytem do jej zaciągania (ta jakby najbardziej z tyłu auta) wisi, dyskretnie odsłaniając zawartość bagażnika.

opierając się na Twoim prototypie wykonałem to samo tylko że z grubszego aluminium i jak na razie jestem zadowolony

zadowolony bo nareszcie bagażnik jest zasłonięty i roleta sama sie nie zwija

choć faktycznie troszkę ta końcówka zwisa :>

moze jutro pstryknę fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie tak wyszło :)

http://img150.imageshack.us/my.php?image=dsc02325vq8.jpg

http://img91.imageshack.us/my.php?image=dsc02326xn8.jpg

I już z roleta.

http://img205.imageshack.us/my.php?image=dsc02327hg1.jpg

Przy sciąganiu co malowania muszę skrócić te wygięcie, ponieważ słabo sie mieszcza koncowki od rolety, ale roleta nie lata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak położyć tylną ,tę większą część kanapy tak żeby na tej krótszej można było siedzieć???przeszkadza kaseta rolety.Nijak nie moge do tego dojść.

?? Przecie kaseta rolety jest za siedzeniami... Opisz to dokładniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...