Treść opublikowana przez grochu
-
[B5 AJM] Błąd 22.1 a niedziałający wentylator
No więc wczoraj przy pomocy żaróweczki stwierdziłem że napięcia brak na kablu. Co mam sprawdzić w dalszej kolejności?
-
[B5 AJM] Błąd 22.1 a niedziałający wentylator
Wyjąłem dziś wentylator. Rozebrałem. Szczotki mają 1/3 długości. Wszystko przeczyściłem i złożyłem. Podłączyłem na krótko i silnik działa. Sprawdzę jeszcze napięcie na wtyczce. Nie mam miernika więc mogę podłączyć żaróweczkę? Jeżeli nie będzie napięcia to do dalej mam robić?
-
[B5 AJM] Błąd 22.1 a niedziałający wentylator
Wczoraj wyglądało to tak: włączyłem klimę (tzn. wyłączyłem ECON) - zaczęło lecieć zimne powietrze z nadmuchów - po ok. 10 min. cpyknięcie - leci ciepłe powietrze - błąd 22.1 - wiatrak nie kręcił się wcale Więc po lekturze postu z twojego linku wnioskuję, że powinienem zabrać się za szczotki w wentylatorze w pierwszej kolejności Zdam relację z postępu prac. Dzięki
-
[B5 AJM] Błąd 22.1 a niedziałający wentylator
Witam koledzy, Audiczkę mam 2 lata. Klimy do tej pory rzadko urzywałem (żona nie lubi zimnego powietrza - od klimy boli ją głowa, eh...) No ale w te upały postanowiłem zacząć korzystać z tego dobrodziejstwa. I jakież byłom oje zdziwienie gdy po włączeniu klimy po ok 10 min zaczynało lecieć ciepłe powietrze... Wczoraj wybrałem się do serwisanta od klimy. Podłączył urządzenie i okazało się że dramatycznie rośnie cisnienie w układzie i że nie załancza się wiatrak od klimy. Odesłał mnie do czasu naprawienia ustrki elektrycznej. W domu sprawdziłem kody: 1c najpierw pokazywał 0.0 a po chwili usłyszałem cpyknięcie i wyskoczył 22.1 a klima zaczęła walić ciepłym powietrzem. Dodam że wiatrak wcale się nie załączył. Poradzcie mi co mam robić w pierwszej kolejności: dobijać klimę czy szukać winy w czujniku lub wiatraku?
-
[B5 AJM] Gorąca prośba o sprawdzenie logów.
Niestety nie mam od kogo podmienić, chyba że jakiś spocik się trafi... Więc pozostaje jak coś zakup nowej sztuki. tylko powiedzcie czy to rozwiąże problem? Edit: Czy po tych logach można coś powiedzieć nt. kata? Wywalać go? [br]Dopisany: 01 Sierpień 2010, 22:09_________________________________________________ Edit 2: Taką Audiczka to jeszcze nie jeździłem Wczoraj zakupiełem i zamontowałem nowy (tzn. regenerowany przez Boscha) przepływomierz Mój stary model miał naklejkę na spodzie 8D0 129 574 i datę 04/05/01 - więc wygląda na to że siedział tam od początku Oczywiście zamontowałem też nowego Knehta LX 622. W weakend postaram się ustawić kąt synchronizacji i zrobię logi Dzięki za pomoc w diagnozie
-
[B5 AJM] Przepływomierz Bosch Pierburg padł - jaki kupić ?
Witam, przepraszam za odgrzewanego kotleta ale u mnie również pojawił się problem z zakupem przepływomierza. Otóż w intercarsie są dwa Boscha o nr. 0 281 002 216 (taki jak mój ale aktualnie brak na stanie) i jest on tańszy ok 350zł oraz o nr 0 986 284 001 o 130zł droższy. Czy ktoś może mi powiedzieć o co chodzi? Czy oba będą pasowały?
-
[B5 AJM] Gorąca prośba o sprawdzenie logów.
W jaki sposób skutecznie posprawdzać wężyki? Jedna osoba gazuje a druga słucha? N18 to ten obok przepływki? Podaję logi statyczne po czyszczeniu ( nie dodawałem gazu) Log (4 - 000) Log (3 - 001) Log (2 - 003) Log (5 - 004) Log (6 - 007) Log (1 - 013) Log (0 - 018) Basic settings: Log (0 - 003) Log (2 - 011) Wieczorem zaślepiłem EGR i log wygląda tak: Log (1 - 003) [br]Dopisany: 08 Lipiec 2010, 12:28_________________________________________________Witam ponownie, wczoraj wreszcie udało mi się zrobić komplet logów po czyszczeniu EGR'a. Niestety ciągle coś jest nie tak. EGR był nieźle zasyfiony więc myślałem że to było problemem, ale niestety moja Audiczka nadal wolno się zbiera... oto moje logi po czyszczeniu EGR: statyczne: Log (2 - 000) Log (6 - 001) Log (1 - 003) Log (4 - 004) Log (0 - 007) Log (3 - 013) Log (7 - 018) Log (5 - 023) Basic Settings: Log (0 - 000) Log (1 - 003) Log (2 - 011) Dynamiczne: Log (1 - 000) + przy robieniu wpadła mi Audiczka w notlauf przy 4000rpm i wyskoczył błąd: 1 Fault Found: 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation P1557 - 35-00 - - Log (0 - 001) Log (5 - 003) Log (3 - 004) Log (2 - 008) Log (4 - 010) Log (6 - 011) Wiem, że mam kąt synchronizacji do ustawienia - zajmę się tym jak tylko znajdę chwilę Chciałem prosić o rady czy przepływomierz padł a może coś innego się dzieje. Zauważyłem że wartości z EGRa niewiele się poprawiły w BS - co to może oznaczać?
-
[ALL B5] Czy to sztanga??
Słuchaj zapewne masz open offica a on potrafi stwarzać problemy. Plik z logiem wrzuć na http://vaglog.rtnet.pl/
-
[B5 AJM] Poważny brak mocy. Turbina ?
Jaki masz przebieg i czy jestej jego w 100% pewny? Jeżeli duużo pow. 200.000 to zapewne katalizator może być zapchany i blokuje prwaidłowe odprowadzenie spalin. Poczytaj na forum bo jest trochę opinii... Ja rónież przymierzam się do wydłubania go Kolego po pierwsze to podepnij VAG, sprawdź błędy i zrób pełne logi. Na foru jest kilku specjalistów od czytania logów. Napewno ci pomogą
-
[B5 AJM] Poważny brak mocy. Turbina ?
Kata masz?
-
[B5 AJM] Analiza błędów
Najlepiej to wykasuj i zobacz które powrócą
-
[B5 AJM] Poważny brak mocy. Turbina ?
Słuchaj, zrób pełne logi bo bez tego możesz darmo kasę wydać U mnie też było podejrzenie zasyfionej turbiny a okazało się że EGR do czyszczenia i przepływka do wymiany :gwizdanie:
-
[B5 AJM] Prośba o sprawdzenie logów, przepływomierz...
A jeżeli sprawdzi nr na swoim przepływomierzu i na tym ze skody i jak się będą zgadzały to nie można podmieniać? Pytam, bo mam okazję podmienić przepływomierz w AJMie na przepływkę z Superba AVB
-
[B5 AJM] Gorąca prośba o sprawdzenie logów.
Witam, dziś po dwóch dniach pracy (12 godz. egr siedział w ON) przeczyściłem EGR. Oto bs003 Log (0 - 003) teraz nie mam jak zrobić dynamiczne, ale jutro postaram się wrzucić statyczne
-
[ALL B5] Obcięta rura od nagrzewnicy,brak ogrzewania!
Żadne proszki - tylko wymiana
-
[ALL B5] Obcięta rura od nagrzewnicy,brak ogrzewania!
To że jest z Niemiec wcale nie znaczy że stamtąd pochodzi sprowadzałeś sam czy ktoś "znajomy"? mogło być tak że handlarz odciął węża bo nagrzewnica przeciekała :gwizdanie:
-
[B5 AJM] Gorąca prośba o sprawdzenie logów.
Czyli na początek czyszczenie EGR'a?
-
[B5 AJM] Gorąca prośba o sprawdzenie logów.
Okej, czyli muszę zacząć od: 1. wymiany przepływomierza, najlepiej BOSCH? - czyszczenie odpada, tak? 2. ustawić ką synchronizacji 3. wywalić kata suszarka jest oki i po tych zabiegach auto będzie śmigać, tzn. koniec z notlaufem?
-
[B5 AJM] Gorąca prośba o sprawdzenie logów.
Po zimie starałem się tochę ostrzej pojeździć i myślałem że coś pomoże na turbo ale może jak wytnę kata efekt będzie lepszy Edit: W Warsztacie jest manual jak ustawić kąt synchronizacji ale w silnikach bez PD. Czy ktoś wie jak ustawię ten kąt w moim AJMie?
-
[B5 AJM] Gorąca prośba o sprawdzenie logów.
Ten kąt synchronizacji to sam ustawię? Jakie powinien mieć wartości? Czyszczenie przepływki nie pomoże? A jak turbo? Mam czyścić?
-
[B5 AJM] Gorąca prośba o sprawdzenie logów.
Witam, z góry przepraszam ale są to moje pierwsze logi i wiem że do końca nie poszło tak jak powinno. Jeżeli będzie trzeba jakieś poprawić to mogę to zrobić. Droga była prosta ale z lekkim wzniesieniem na początku - nie wiem czy ma to znaczenie:) Oto mój problem: Auto łapie notlauf. Wyskakuje błąd: 17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation P1557 - 35-10 - - - Intermittent Do rozpędzenia na 4200rpm potrzebowałem 2km:( Audiczkę mam od 1.5 roku, serwisuję jak należy (przynajmniej tak mi się wydaje) i dopiero od jakiś 2-4 miesięcy mój problem się nasila. Proszę o odczytanie logów (na ile jest to możliwe). Czy mam turbo czyścić? Może zapchanego mam kata? Proszę o pomoc Statyczne: Log (0 - 013) Log (1 - 018) Log (2 - 007) Log (3 - 003) Log (4 - 004) Log (5 - 023) Log (6 - 000) Log (7 - 001) Basic settings: Log (0 - 003) Log (1 - 011) Log (2 - 000) Dynamiczne: Log (0 - 008) Log (1 - 003,003) Log (2 - 011) Log (3 - 004) Log (4 - 010) Log (5 - 001,001)
-
[B6 AWX] Czyszczenie Turbiny, czy to cos pomoże?
Jeżeli twoje audi nie jest już na CANie to ja mogę ci pomóc. Mam kabel i VAGa a i trochę wolnego czasu się znajdzie żeby podjechać na tor testów
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
Ale chodzi o to że mam zarejestrowany i wsio hula, przynajmniej do tej pory....
-
Zegar radiowy w Audi A4 B6
Hej, wczoraj próbowałem wejść w kanał 19 ale VAG woła o rejestrację Jestem zdziwiony gdyż do tej pory nie było żadnych problemów z licencją. Miał ktoś może podobny problem?
-
[B5 AFN] Turbina po czyszczniu czy coś jest nie tak i grzanie świec
Kata masz?