Treść opublikowana przez grochu
-
[B5 AJM] Problem z ładowaniem
I po kłopocie :> przynajmniej tak myślę :gwizdanie: Uploaded with ImageShack.us tak wyglądały ślizgi. Więc decyzja prosta: wyjmuję wszystko i do mechaniora. Znalazłem nowy zakład, chłopak ok 30l. remontuje rozruszniki i alternatory. Części ma na miejscu. Poszedłem i zaniosłem mu mój alternator. Wszystko zrobił na moich oczach w 50 min. Przy okazji wymienił łożysko - to mniejsze. Nawet miał u siebie oryginalną sztukę Spodobało mi się jego własnej roboty stanowisko testów: na pospawanym stoliku zamontował imadło, pod spodem silnik elektryczny i pasek. Załączył wszystko i sprawdził ładowanie: 14,68V. Nawet symulował obciążenie, tj. światła i klimę, wyszło wtedy 14,4V. Za wszystko zapłaciłem 125 zł. Dziś byłem u niego na pomiarach. Na aku mam 14,20V a przy samym altku 14,3V. Zaproponował mi zrobienie "bajpasu" żeby ominąć ubytki na kablu. Mam za 2 miesiące się pokazać, sprawdzi aku i podejmiemy decyzję co do operacji. Czy ktoś stosował taką metodę?
-
[B5 AJM] Problem z ładowaniem
Dzięki, śruby mam odczajone. Jest takie "oczko" w wisku przez które wyciągnę śrubę tam jest wszędzie ciasno i dlatego pytam o sposób zdjęcia paska :> Dzięki wielkie za pomoc
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Ja przecinałem tą śrubę. Nie miałem żadnych problemów wystarczyły kątówka i nowa tarcza
-
[B5 AJM] Problem z ładowaniem
ic3ek powiedz mi jak w naszym modelu wyjąc altka? Wczoraj przyglądałem się i zauważyłem dwie śruby. Tylko jak zdjąć pasek? Kumutator widać że ma rowki ale czy głębokie to do końca nie wiem. Zrobię fotę i ocenisz Jeżeli z demontażem paska nie będzie problemów to chętnie bym go wyjął i wymienił jeszcze ten kumutator.
-
[B5 AJM] Problem z ładowaniem
Dziś rozkręciłem tylną obudowę i wybebeszyłem jak się domyślam regulator ze szczotkami. Tylna szczotka prawie nie wystaje, więc myślę że tu leży problem. A może jestem w błędzie? Uploaded with ImageShack.us
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Włożysz wszystkie śróbki bez problemu
-
[B5 AJM] Problem z ładowaniem
Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Dziś po pracy zabieram się do naprawy. Czy żeby wyjąć regulator ze szczotkami muszę koniecznie wyciągnąć cały altek? Wtedy ocenię stan szczotek oraz zobaczę czy wymienię same szczotki czy może cały regulator. Znam swoje możliwości i jeżeli nie będę pewien czy sobie poradzę wtedy podrzucę regulator do elektryka OT: Ceny w Zakopanym są jakie są a ja chciałem zapewnić mojej rodzinie choć trochę luksusu , więc dlatego teraz muszę kombinować :>
-
[B5 AJM] Problem z ładowaniem
Gdzieś wyczytałem że jak padnie regulator to wtedy napięcie ładowania znaczenie przekracza normę. Prawda to? W tematyce elektoniki to jestem zielony więc wybaczcie
-
[B5 AJM] Problem z ładowaniem
Witam kolegów, jak do tej pory nie miałem problemów z elektryką w aucie, no ale dziś się zaczęło oto moja historia: dziś wracałem z wypadu do Zakopanego. W sumie zrobione 1000km. 10km przed domem na trasie wyprzedzałem tira. Redukcja z 5 na 4 bieg i heja. W tym momencie zaświeciła mi się kontrolka aku na desce. Po 1 km zgasła. Ale niestety już przed samym domem zapaliła się i od tamtej pory nie gaśnie. Vagiem w bloku 012 sprawdziłem ładowanie i bez obciążenia mam 12.01 V. Więc nie ma ładowania. Piszę ten post ponieważ na chwilę obecną nie śmierdzę groszem (spłukałem się w Zakopcu) więc naprawę chcę przeprowadzić sam. Od czego zacząć? Regulator padł czy może coś innego nie domaga? Pomożecie?? No...
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
uff... pocieszyłeś mnie :> w święta na trasie spalił mi dokładnie 6,8 l/100 km wniosek: takie uroki zimy U mnie jakoś podobnie
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Mój zawsze palił średnio ok 6 l/100 gdzie 80% to trasa. Teraz w zimie wożę moje dziewczyny do pracy i przedszkola, robię ok 6 km i spalanie wyniosło 9l Narazie nie panikuję zanadto. Poczekam do wiosny, oby wtedy wróciło do normy
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Witam, jestem świeżo po wymianie wahaczy więc dorzucę swoje spostrzeżenia: - przy zakupie wahaczy LEMFORDER z allegro po 145 zeta za sztukę miałem w komplecie śruby - przy wybijaniu tej dłuższej śruby nie zdejmowałem koła, tylko uniosłem trochę auto tak żeby jeszcze wspierało się na kole i dodatkowo podłożyłem klocka żeby było stabilniej. Dzięki temu przy uderzaniu młotkiem 2kg wszystko było stabilniejesze i czujniki ABSu nie ucierpiały; Z lewą stroną miałem trochę roboty bo śruba nie odpuszczała. Musiałem grzać palnikiem. Kupiłem taki zestaw w Praktikerze za 70 zeta. Nie opuściłem też całej kolumny, po porstu nie chciała się opuścić mimo wyciągniętej zawleczki. Użyłem łoma i to nie dało rady. Więc tą tylnią śrubę przy przednim wahaczu z lewej strony musiałem ciąć a nową włożyłem odwrotnie, tzn od strony sprężyny. Inaczej się nie dało. Będę sprawdzał czy się nie odkręca a najwyżej na wiosnę spraóbuję ją odwrócić. Może wtedy kolumna da się opuścić. Prawa stona poszła łatwiutko. Śruby i kolumna nie stawiały żadnego oporu Całość dokręcałem w pozycji praca. Podłożyłem pniaka, obniżyłem auto do poziomu pracy i dokręciłem. Wszystko łącznie ze sprzątaniem zajęła mi i bratu 4 godzinki z przerwami na rozgrzewkę Teraz już nic nie stuka i nie puka ps. wymienione wahacze siedziały w audiczce od początku, ciekawe ile te wytrzymają
-
[B5 AJM] Numery wahaczy górnych
Dzięki, kurcze zawsze mam jakiś dylemat z częściami. Etka online pokazała mi takie numery: lewa strona przedni 8E0407505A prawa strona przedni 8E0407506A lewa strona tylni 8E0407509A prawa strona tylni 8E0407510A no i co teraz??
-
[B5 AJM] Numery wahaczy górnych
Witam wszystkich speców od ETKI :> mam gorącą prośbę o sprawdzenie nr wahaczy górnych na obie strony mojej niuni:) VIN WAUZZZ8DZ1A144920 dzięki za pomoc
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
kondziu prosimy o wstawienie fotek, please....
-
[INNE] ALH 1.9 TDi Bora
Dzięki, więc teraz czekam aż będzie sucho na ulicy
-
[INNE] ALH 1.9 TDi Bora
Ja nie jestem przekonany czy to typowy notlauf. Turbo załancza się również w czasie jazdy. Jeżeli turbo będzie "odłączone" to czy logi coś dadzą?
-
[INNE] ALH 1.9 TDi Bora
Witam, na prośbę kolegi zakładam ten wątek z prośbą o pomoc przy problemie. Mianowicie w jego aucie wyłancza i załancza się turbina kiegy chce w czasie jazdy. Powiedzcie mi czy jest sens robić logi jeżeli turbo może się wyłączyć w czasie logowania?
-
[B5 AFB] Przepływomierz do wymiany
290 zł za oryginał to niedrogo. Ja kupiłem regenerowany przez Bosha za 340,00 i musiałem oddać swój do regeneracji
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Nie jestem wybitnym specem od aku ale wydaje mi się że jeżeli masz ładowanie przez alternator dostowsowane do mocniejszego aku to przy używaniu słabszego alternator może ci go ugotować. Ale niech się w tym temacie inni wypowiedzą :gwizdanie:
-
[ALL B6] VAG błąd 3 interfejs not found
sprawdź ustawienia portu com
-
[B5 AJM] Błąd 22.1 a niedziałający wentylator
Panowie spokojnie, z uwagi iż baaardzo dużo pracuję nie mam zbytnio czasu zająć się Audiczką. Gdy mam trochę czasu to tu to tam looknę i tyle. Wiele piszę zanim się wezmę za robotę - bo jak już mam wolne to chciałby wiedzieć co mam po kolei sprawdzać żeby nie podchodzić do tematu ilka razy ps. wczoraj sprawdziłem bezpiecznik i okazało się że jest cały. Dziś zobaczę czy jest napięcie przy bezpiecznikach
-
[B5 AJM] Błąd 22.1 a niedziałający wentylator
Za to ja byłem wczoraj u elektryka samochodowego w sprawie szczotek. Powiedział mi że się za to nie weźmie bo cyt: "tym silniczkiem to może Pan za psem rzucić". Podobno jest on spalony i trzeba go przezwajać. Mówił że ten luz na silniku to efekt wytartego magnesu i nie opłaca się go naprawiać. Zamieszczam fotki mojego silniczka: Na koniec okazało się że nie ma napięcia na wtyczce przy wiatraku. Ale że już nie miał dla mnie czasu kazał wrócić z nowym wiatrakiem to wszystko naprawi. Ja chciałbym sobie zostawić parę $$ w kieszeni więc pytam się was: gdzie szukać przyczyny braku napięcia na wtyczce? Jeżeli to bezpiecznik to jak wygląda i gdzie go znajdę? Dzieki
-
[B5 AJM] Błąd 22.1 a niedziałający wentylator
adadur tak dla formalności powiedz u ciebie wiatrak załancza się zaraz po włączeniu klimy?
-
[B5 AJM] Błąd 22.1 a niedziałający wentylator
Gdzie znajdę ten przekaźnik? Jak on wygląda?