Skocz do zawartości

-Tomek-

Pasjonat
  • Postów

    62
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez -Tomek-

  1. Witam, Czy można prosić o sprawdzenie wyposażenia po nr VIN?: WAUZZZ4G7EN201586 Z góry wielkie dzięki!
  2. Witajcie w Nowym Roku! Jakieś 2 tygodnie temu mechanik wymienił mi (na nowe) obie tylne tarcze, łożyska i klocki. Od tamtego czasu zauważyłem, że przy skręcie popiskuje mi jedna z tarcz (prawa tylna przy zakręcie w lewo). Dźwięki raczej nie są związane z hamowaniem, bo jak wyprostuje przednie koła to ustają. Czy to normalna sytuacja przy nowych tarczach (łożyskach i klockach) i po jakimś czasie wszystko się dotrze? Czy jednak interweniować u mechanika z reklamacją? Pozdrawiam. Tomek
  3. Wygląda, ze to jednak awaria termostatu. Zrobiło się zimnej i przy zaslonietej chłodnicy temperatura dochodzi jedynie do +75C. Na kanale 49 pokazuje trochę więcej bo +81C. Dziś dokładniej obejrzałem sobie miejsce w okolicy termostatu i zobaczyłem wiszący czujnik (przy intercoolerze). Czy to moze czujnik temperatury zewnętrznej? I skąd wypadł?
  4. No tak, ale nie wymieniałem wcześniej termostatu, a wcześniej zawsze dochodził mi na wskaźniku do równych +90C. Postanowiłem, że jeszcze pojeżdżę na tym co jest i gdy temperatura spadnie jeszcze bardziej lub przyjdą większe mrozy, to zdecyduję się na wymianę, W międzyczasie zasłoniłem chłodnicę, zobaczę jak będzie z temperaturą na dłuższych trasach.
  5. Witam, Zauważyłem, że od 2-3 miesięcy temperatura silnika dochodzi do 80-82C i niestety nie osiąga tych 90C, tak jak było wcześniej. Testowałem na dłuższych trasach (>100km) i niestety bez zmian. Poza zmianą temperatury na wskaźniku, nie zauważyłem innych problemów (ogrzewanie działa ok). W tym samym okresie dolewałem zwykłej wody (zapaliła się kontrolka poziomu płynu), bo akurat to miałem pod ręką - na zimę i tak planowałem wymienić cały płyn. Zastanawiam się, czy opisany efekt niższej temperatury jest może związany z tą dolewką i ewentualnym zapowietrzeniem? Czy może to jednak całkowity przypadek i znak, że termostat zaczyna się psuć? Pytam, bo zastanawiam się, czy wymienić płyn i do wiosny się tym nie przejmować, czy może jednak zająć się tym problemem? Pozdrawiam.
  6. Prawdopodobnie poprzedni właściciel już coś tam robił, ale nie było nic widać z zewnątrz. Dopiero przy zmianie koła, gdy kumpel niefortunnie podstawił tam lewarek, to dosłownie wszedł on do środka, jak w próchno.
  7. Witam, Od jakiegoś czasu powoli sypie mi się część nadwozia pod prawym nadkolem - szczegóły na zdjęciach poniżej. A zaczęło się od niewłaściwego włożenia lewarka... Czy możecie pomóc, co zrobić z tym fantem? Da się wymienić ten element, czy to raczej większa robota? Pozdro.
  8. Witam, Mam następujący problem: po uruchomieniu silnika nie gaśnie kontrolka ładowania akumulatora, nie pomaga dodawanie gazu i jazda. Nie jest to błąd kontrolki, bo woltomierz pokazuje 12,3V, co potwierdza, że nie ma ładowania. Jednak wystarczy wyłączyć i włączyć silnik, a problem znika (wraca ładowanie - 14,2V). Wygląda to na jakąś dziwną usterkę elektroniki w alternatorze, dodam, że wcześniej nie miałem z nim żadnych problemów. Na szczęście zdarzyło się to mi dopiero dwukrotnie w ciągu ostatnich 3 miesięcy i nie wiem, czy zwiastuje, to jakąś większą awarię alternatora? Pozdr.
  9. Witam, Zima sprawiła, że moje siłowniki od klapy w końcu wyzionęły ducha. Zastanawiam się nad zakupem jakiś w miarę solidnych zamienników, znalazłem je w ofercie m.in. takich firm jak: Febi, Kraft, Krosno, Def, Saga, Piston Gas Springs, MaxGear. Czy ktoś ma doświadczenie z jakością wykonania produktów z powyższych firm i mógłby coś polecić? Nie chciałbym przy następnej zimie robić kolejnej wymiany... Pozdr.
  10. Witam, Od kilku miesięcy niepokoją mnie dziwne odgłosy pochodzące z okolic przedniego prawego koła. Odgłosy pojawiają się tylko wtedy, gdy puszczam gaz i hamuję silnikiem. Gdy tylko wcisnę gaz - odgłosy znikają. Pojawiają się czasem już po 5min jazdy, a innym razem dopiero po 30min. Dźwięk to charakterystyczne szuranie, którego częstotliwość stopniowo się zmniejsza wraz z szybkością pojazdu (gdy hamuję silnikiem). Najprawdopodobniej, to któryś z kręcących się elementów przedniego zawieszenia, ale za chiny nie mogę dość który . Może ktoś miał kiedyś podobne problemy i podzieli się doświadczeniami?
  11. W bagażniku we wnęce po prawej stronie jest zamontowana pompka zamka centralnego wraz ze sterownikiem (m.in. oświetlenia wnętrza). Zamek jest zasilany ciągle, nawet po wyjęciu kluczyków, także można tam podpiąć się z kabelkiem do dodatkowego gniazda zapalniczki. Prąd jaki idzie na zamek jest ograniczony bezpiecznikiem chyba do 10A, więc powinno wystarczyć na dołączenie innych urządzeń. Jak będziesz potrzebował więcej prądu lub gdy będzie wywalać bezpiecznik od zamka centralnego, wtedy pomyśl o pociągnięciu dodatkowego kabla z przodu.
  12. Zostanie uruchomiona procedura awaryjnego zatrzymania - ECU zgasi silnik.
  13. Na początku podejrzewałem uszkodzenie manetki, ale skoro pomogło wyciąganie bezpieczników to problem jest zlokalizowany dalej (na odcinku gniazdo bezpiecznikowe - lewa lampa). Podejrzewam zwarcie do linii z zasilaniem silnika wycieraczek. Czy nie masz przypadkiem dodatkowych wycieraczek na refrektorach?
  14. Najprościej by ci było dogadać się z jakimś lokalnym sklepem z częściami elektronicznymi lub serwisem RTV i wypożyczyć np. 8szt. rezystorów 5 Ohm / 10W, podłączyć je wszystkie szeregowo i sprawdzać, czy pomogło, jak nie, to odłączać po jednym, aż do skutku. Jak będziesz wiedział, jaka rezystanacja wystarcza, to będzie można zastąpić ten "łańcuch" jednym rezystorem o odpowiedniej mocy (np. przy 20 Ohm wystarczyłoby już 10-15W) i najmniejszym możliwym gabarycie. Jeżeli zaś nie masz takich możliwości, to zamów sobie np. 5szt. rezystorów 10Ohm/10W i zrób tak samo, z tą różnicą, że jak dojdziesz do dwóch (20 Ohm) i nadal nie będzie działało, to w następnym kroku podłącz cztery sztuki naraz, tj. po dwa szeregowo i dwa równolegle (wypadkowa pojemność 10Ohm - jak na rysunku poniżej). |---[10]----[10]---| |---[10]----[10]---|
  15. 4x5W=20W, czyli w zasadzie to samo, co napisałem wcześniej dla żarówki 21W. Co do grzania, to niestety rezystor będzie wydzielał tyle ciepła, co 4 żarówki w sumie, czyli całkiem dużo. Chyba, że uda ci się oszukać komputer nieco większym rezystorem 20-40 Om (tak jak pisałem wcześniej).
  16. Lepiej byś napisał, co było robione wcześniej przy elektryce auta zanim ten problem powstał. Wtedy łatwiej będzie ci pomóc...
  17. Jeżeli chodzi ci o dwuwłóknową żarówkę 21W/5W (stop/pozycyjne), to zastosuj rezystor 8-10 Omów. Możesz spróbować od większego rezystora z zakresu np. 20-40 omów i jak nadal będą błędy, to dać nieco mniejszy. Mniejszy rezystor, to niestety większy pobór prądu i większa temperatura grzania się, więc warto zainstalować o możliwie największym oporze, który nie będzie powodował błędów. Niestety z punktu oszczędności energii i temperatury, to niewiele zyskasz, bo zaoszczędzony na LEDach prąd stracisz na owym rezystorze. Acha, i pamiętaj by zastosowany rezystor miał moc minimum 20W, bo jak będzie mniejszy, to przy dłuższym przyciśnięciu stopu wypali ci dziurę w lampie No chyba, że zamontujsz go poza lampą.
  18. poipieram Tyle to zapłaciłem w sumie, a nie za każdą akcję. Co do zakupu nowej opony, to musiałbym kupić od razu dwie (na jedną oś), a to już wydatek ok. 500zł i w dodatku nie mam pewności, że to problem z oponą, a nie z felgą...
  19. No właśnie w tym problem, że punkty od 2-7 przerabiałem już trzykrotnie w ciągu ostatnich 3 lat u dwóch różnych wulkanizatorów. W jednym przypadku pomogło na ok. 3-4 m-ce, a po ostatniej wizycie nie widzę różnicy, oprócz tego, że straciłem już ponad 70zł. Nie chcę znowu tego powtarzać i płacić nie mając gwarancji, że to rozwiąże problem....
  20. Witam, W moim komplecie kół zimowych mam koło, które muszę regularnie co 4-5 tygodni dopompowywać (traci ok. 1bar). Byłem już dwukrotnie z tym problemem u wulkanizatora, który profilaktycznie wymienił zawór, ale nie znalazł żadnej dziury. Stwierdził, że przyczyną jest porowatość opony lub utleniające się krawędzie alufelgi i zalecił wymianę obu. Swoją drogą słyszałem też o różnego rodzaju uszczelniaczach do opon i zastanawiam się, czy nie można takiego użyć w celu redukcji zjawiska porowatości? Nie jestem przekonany do tzw. kół zapasowych w sprayu, bo są przeznaczone tylko do doraźnego używania (mogą powodować wibrację koła) i mają służyć tylko do dojazdu do najbliższego wulkanizatora. Chyba, że zastosowałbym jakąś mniejszą dawkę (np. 1/4 pojemności)? Może ktoś ma doświadczenie na tym polu i mógłby mi doradzić jakiś środek uszczelniający? Pozdr. Tomek.
  21. Źle się wyraziłem, chodziło mi o metalowe złączki. Plastikowe zaciskowe opaski zostały dodatkowo założone, by usztywnić przewody (do podwozia). Szczerze powiedziawszy, to nie za bardzo zaglądałem pod podwozie, tylko słuchałem, jak mechanicy komentowali, to co tam zastali.
  22. No coś ty, w W-wie to tylko się pracuje... Na szczęście mam rodzinę na podlasiu i jeżeli tam bywam, to przy okazji odwiedzam znajome serwisy. Za łatanie, odessanie, nabicie i mycie skraplacza zapłaciłem całe 100zł...
  23. Tak, na przewodzie pod chłodnicą, tak mniej więcej na poziomie sprężarki. Nie widziałem tego osobiście, ale był lekko nadłamany, w dodatku poluzowała się opaska mocująca i przewód lekko się dyndał. Przy normalniej próbie ciśnieniowej wyglądało, jakby wszystko było ok. Dopiero przy ściśnięciu przewodów ręką można było usłyszeć syk. Widać, że nieszczelność pojawiała się dopiero podczas jazdy, gdy zaczynały się drgania.
  24. W końcu udało mi się zajrzeć od dołu na front koła zamachowego i przy podłączaniu prądu do sprzęgła zaczynała kręcić się wewnętrzna część koła. Rozumiem, że to wyklucza awarię sprzęgła? Pozostało mi jedynie sprawdzenie ciśnienia czynnika (ew. sprężarki), tylko dlaczego nie zadziałał czujnik F118 ? No chyba, że także się uszkodził. Tak przy okazji, to gdzie jest on zlokalizowany i jaki jest jego stan dla prawidłowego ciśnienia (otwarty/zamknięty) ?[br]Dopisany: 02 Lipiec 2010, 20:12_________________________________________________No i już wszystko wiem... Przyczyną awarii była nieszczelność na jednym z elastycznych przewodów. Mimo nieszczelności w obwodzie pozostały resztki czynnika (ok 2 bary), które nie wystarczały do prawidłowej pracy, a z drugiej strony nie powodowały włączenia czujnika. Po załataniu dziury i napełnieniu, chłodzi aż miło
  25. Właśnie sprawdziłem napięcie w zielonej kostce i wygląda, że jest ok. Nawet szeregowo podłączałem amperomierz i do sprzęgła płynie ok. 4A prądu, więc wygląda, że elektryka jest w porządku. Wsłuchiwałem się w pracę silnika w trakcie ręcznego włączania i wyłączania sprzęgła i tak jakby słychać było minimalną różnicę. Według tego, co napisałeś, to uszkodzone jest sprzęgło, chociaż moim pierwszym podejrzeniem była nieszczelność obwodu. Dlatego zapytam jeszcze raz, bo nikt mi jasno nie odpowiedział: Czy gdyby w układzie brakowało czynnika, to VAG sygnalizowałby jakieś błędy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...