Treść opublikowana przez leo...
-
Nietypowe pytanie o podniesienie mocy AVG
a na 5tym biegu od ?? mozemy sie licytowac do upadlego - nie zmieni to faktu ze na 5tym biegu w obecnej chwili tak to turbo wstaje
-
Nietypowe pytanie o podniesienie mocy AVG
okresl co masz na mysli piszac "z takim dolem" program mial byc bezdymny z Nm od okolo 2500RPM - i taki jest ... diagnoza wyraznie wskazala na zle liczacy LMM - a ze wesz82 ma kawalek do mnie - zdecydowal sie na pozostanie na takim setupie przynajmniej do czasu ogarniecia reszty pod maska ...
-
Nietypowe pytanie o podniesienie mocy AVG
isnieje taka ewentualnosc ... jesli chcesz wsadzic ori turbo - podjedz - obnize doladowanie lub zaprogramujemy oryginal na czas testow (poszukiwan nieszczelnosi)
-
Nietypowe pytanie o podniesienie mocy AVG
suszarke z AWX'a mozesz bezpiecznie pokrecic na 1.55 bara - bedziesz mial bezpieczny zapas ... moim skromnym zdaniem turbulum z AWX/AVF jest najlepszym rozwiazaniem - lepszym od kaprysnych BRD - przede wszystkim nie bedzie problemu ze wstawaniem doladowania
-
AVG plus suszarka AWX"lekko liźnieta":)
max dawkowanie IQ po MAP jest nizsze niz po MAF (w przypadku TDI PD)- trzeba bedzie podciagnac max IQ (przynajmniej do poziomu MAF) chcemy wiecej mocy - dobrze by bylo podciagnac delikatnie ponad i ... co sie stanie z dawka IQ w momencie kiedy turbina zacznie przeladowywac ?? co na to MAP vs IQ - ogarniasz ?? podpowiem - zagladnij w nie czyszczony EGR tyle w temacie uszkodzonych gratow pod maska wzgledem wlacz/wylacz odczyt z czujnikow
-
AVG plus suszarka AWX"lekko liźnieta":)
biorac pod uwage mod'a na ulice - ECU czyta otwarcie EGR'u po MAF'ie - masz jeden argument ... nastepnym jest skalowanie IQ - do tego dochodzi stale 550mg po usunieciu przeplywomierza z ukladu - tu tez trzeba zrobic mape jadac do tunera z uwalonymi wtryskami zadasz od niego zeby ustawil maxymalna dawke wtryskiwanego paliwa (bo po co dawkowac paliwo) czy naprawiasz/wymieniasz uszkodzone wtryski ??
-
A4 B6 1.9 Tdi AWX Chip od innego B6
zdarzaja sie softy z takim samym SW - w takim przypadku mozesz zaryzykowac ... w przeciwnym razie mozesz napotkac skutki uboczne wynikajace z innych wersji softwearowych oprogramowania... zwiazane jest to przede wszystkim z osprzetem zastosowanym w aucie (ABS/klima/PD etc.) BTW - jesli zdecydujesz sie na experyment - dobrym porownaniem bedzie wynik z hamowni i porownanie logow obu aut (przed i po zmianie) - jesli program byl "szyty" pod konkretny silnik - u ciebie moze to nie wygladac juz tak kolorowo
-
Audi a4 b6 1.9tdi ocena wykresu
tyle tylko ze taki strzal Nm to moze byc wynik overbostu turbulum ... log turbiny bedzie pomocny
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
byly wyzsze bo EGR jest zaslepiony na jalowym EGR masz uchylony = ~ 250mg przeplywu po zaslepieniu podejdzie pod 450mg = brak zasysania spalin tak - temperatura paliwa ma duzy wplyw
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
tak - AWX ma dmuchac 2350mbar = 1.35bara fizycznie ... trzeba wyregulowac 2 parametry - max cisnienie doladowania (mala srubka - zderzak pod cieglem gruszki) i dlugosc sztangi - czyli wstawanie turbo bardzo istotny parametr ustalajacy cisnienie doladowania to przeplyw powietrza - w 003 bedzie to widac
-
Wyciecie DPFa a problemy
jesli DPF-OFF jest dobrze zrobiony - kody bledow podpowiedza co w trawie piszczy ... poza tym wartosci mierzone podgladac trzeba
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
zalezy z jakim sterownikiem pod maska ... pierwsze 1.8T na MED 7.1 nie maja w blokach wartosci mierzonych turbo ... jesli masz pod maska MED7.5 - LMM jest w 002 a turbo w 115 kanale ... sprawdz tez czujniki stukowe - bedziesz widzial czy wtryskiwacze daja jeszcze rade ---------- Post dopisany at 22:43 ---------- Poprzedni post napisany at 22:40 ---------- na privie podesle nr. telefonu ... zadzwon - zobaczymy co mozna z tym zrobic
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
od padlo calkowicie do nic nie dmuchalo - daleka droga ... zrob logi dynamiczne i napisz kto i w jakim stopniu (jaki zakres napraw) regenerowal turbuine ??
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
zle zrobiona turbina lub pierscien zalozony do gory nogami ... zrob logi dynamiczne z 011
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
wtryski Sargard Szczeciński 514027916
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
zapraszam ...
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
przede wszystkim sprawdz co sie dzieje z twoja antena - jesli masz wzmacniacz w antenie - z czasem korozja wewnatrz anteny powoduje znaczny spadek sygnalu ... jesli potrzebujesz czesci do radia - podjedz do Audionu (namiary znajdziesz w necie) - Zbyszek ogarnia takie radia bez wiekszego problemu
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
co z radioodbiornikiem jest nie tak ze szukasz pomocy ??
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
zapraszam ...
-
Przyciemnianie szyb - Zachodniopomorskie
w foltechu nawet dach panoramiczny okleili folia ... (z powodzeniem) - to jest jeden z najstarszych i chyba najlepszych zakladow zajmujacych sie foliami w szczecinie
-
V-tech Szczecin, zwiększenie mocy o ok 30km, jest ryzyko?
witam ... mam możliwość hamowania auta - zadzwoń 606155933 ustalimy szczegóły
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
zapraszam na rolki dynoprojectu - tych z napedem 4x4 obsluze bez problemu dynometem namiary w linku - prosze dzwonic ...
-
Obszywanie kierownicy - zachodniopomorskie Szczecin lub Stargard
jesli chodzi o kierownice - cena jet o 1/3 wyzsza niz gdzie indziej - wynika to z zastosowanych materialow - Ulacha robi z bardzo dobrej (jakosciowo) skory - jak stwierdzil - przestalo sie oplacac oszczedzac na materialach - lepiej zrobic raz a dobrze niz szarpac sie z reklamacjami
-
muli na zimnym silniku i czasami na rozgrzanym
dzis mialem podobny przypadek z AVF'em - auto nie nadawalo sie do modzenia ... po uporaniu sie z turbulum zobaczymy co hamownia pokaze robilem pomiar na rolkach - na seryjnym programie moment obrotowy ponizej serii - moc powyzej - po modzie zrobilismy logi (na rolkach) - efekt zblizony do twojego - mimo halasu jaki generuja rolki slychac syczenie turbo
-
muli na zimnym silniku i czasami na rozgrzanym
masz wklejone 2 logi dynamiczne z 011 - na jednym z nich cisnienie turbiny idzie lekkim overboostem i zaczyna delikatnie plywac - na drugim turbina laduje max co moze bez kontroli ... usterki szukaj w samej turbinie (kierownice spalin/gruszka podcisnieniowa)