Treść opublikowana przez leo...
-
[ALL] Od czego wtryskiwacze
to są 0,210 ... potrzebujesz: 074 130 201K x4 074 130 202R x1 lub 074 130 201T x4 074 130 204C x1
-
[B5 AYM] Po wymianie turbiny na nowo brak mocy plus vag wykazuje błędy
nie musisz przeprowadzac adaptacji LMM jesli rura pasuje P&P - wsadz LMM z nowa rura nowy LMM moze wygladac troche inaczej niz oryginal G62 - sprawdz wiazke kabli zrob logi statyczne/dynamiczne - bedzie mozna ocenic w jakiej kondycji sa podzespoly silnika ...
-
[B5 AFN] Nie odpala - po wymianie rozrządu
da sie ... sama uszczelka to ~ 6PLN - problem to jedna śruba w pompie (made in Bosch)
-
[B5 AKN] Brak mocy przy ok 3000obr/min
N75 - 5% rurki podcisninia - 5% kierownice spalin turbiny 90%
-
[B5 AFN] Przeładowanie Turbo - Proszę o pomoc - Nowe logi str2
przykład pierwszy lepszy z brzegu - pump tension podniesione z 3.9 na 4.4V - twoim zdaniem jest to normalne pod ori wtryski
-
[B5 AFN] Nie odpala - po wymianie rozrządu
kontrolka swiec zapala sie i gasnie po przekreceniu kluczyka ??
-
[B6 AWX] Brak mocy
coś dzieje się z potencjometrem pedału gazu - najczęsciej przyczyna takiego stanu jest wilgoć/woda która dostaje sie do wiazki/wtyczki pedału gazu - sprawdź to - jesli bedzie mokro - wysusz kable/wtyczkę
-
[B5 AKN] Audi a4 b5 2.5 TDI 150KM co wybrać.?
V6 TDI nigdy nie cieknie ... on znaczy teren - wycieki się uszczelnia a nie zalepia :] do V6 TDI - 5W30 przy naszym klimacie
-
[b5 ADR] zmiana kodowania oprogramowania komputera
dzieki kodowaniu ECU wie co masz na pokładzie (klima/ABS/ESP/etc.) przekoduj sterownik tak jak było w oryginale - asystent kodowania w VAG'u bedzie pomocny - w dymkach bedziesz miał podpowiedzi - kazda z cyfr kodingu ma okreslone znaczenie
-
[B6 AYM] Prosze o analizę błędów
duże spadki napiecia moga generowac ten blad (slabe AQ)
-
[B5 AFN] Czujnik ciśn.w przewodzie dolotowym-G 71
podaj numer ECU - moze bede mogl pomoc w tym temacie ...
-
[ALL] Galletto, Galletto i jeszcze raz Galletto
przy EDC16 nie ma opcji lutowania - tu jedyne 100% narzedzie to BDM ... 29F010 - najczesciej u nas spotykane to 70 i 90 - oba sobie poradza jesli chodzi o zakres temperatur hotair: http://allegro.pl/stacja-hot-air-model-852-nowa-gwarancja-hotair-i1426941297.html http://allegro.pl/aoyue-8032-przenosna-stacja-hotair-i1422842864.html wszystko zalezy od wprawy i przyzwyczajenia ...
-
[ALL] Galletto, Galletto i jeszcze raz Galletto
ostatnio ogladałem kilka softow z plyty allegrowej do MB - cisnienie doladowania zadane w sofcie z MB 2.2 CDI - 3000 mbar ... ktos chyba specjalnie to wypuscil na rynek :] z galletto zazwyczaj nie ma problemow (1260) jesli chodzi o EDC15 - przy EDC16 pojawiaja sie pierwsze schody BTW - jesli wysypiesz EDC15 (VW/Audi) pomocny bedzie programator i lutownica - z tym ze willem daje rade raz na kilka prob (slabej klasy programator) jesli chodzi o flashe 29F400/800 ... jesli chodzi o plcc 32 - bez problemu odczytasz 27C010 i zaprogramujesz 29F010 (flashe) - chyba ze uszkodzisz epromy podczas wylutu
-
[B5 1Z] Problem ze złączem diagnostycznym
sprawdź napięcie na regulatorze napięcia - powyżej ~ 15V ładowania - VAG rozlacza diagnoze ...
-
[ALL] Problem z oryginalnym radiem.
sprawdź bezpieczniki ...
-
[B6 AWX] Wykres do oceny AWX
podejżewam ze jest to mało odczuwalne ... jezeli przy ~ 2100rpm masz dostepne około 340Nm a przy 2687rpm 360Nm - tylko wprawny kierowca odczuje strate 20 Nm moim zdaniem coś dzieje się z turbiną i nie chodzi o geometrie - bardziej bym zwrocił uwagę na stan łopat w kole kompresji - chyba że tuner tak zaplanował i mod jest zrobiony specjalnie w ten sposób żeby chronic np. sprzęgło
-
[ALL] pompowtryskiwacz siemens 03G130073M / T
tak "T" to zamiennik "M" - mozesz jeszcze zastosować MV/MX/TV/TX
-
[ALL] Błąd odczytany Dominatorem-podpowiedzcie o co chodzi
u ciebie są zmienne fazy rozrządu - masz problem z regulacją na wałku rozrządu
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
nie nie ... wyciagnij kluczyk i wyciagnij ECU - musisz w pierwszej kolejności zdjąc wężyk z krocca - dopiero wtedy bedziesz mogl odblokowac zabezpieczenie wtyczki ECU
-
[B5 AHU] Bardzo duża różnica grupa 04 wskazanie 2 i 3
1- VAGcom - w adaptacjach masz mozliwosc korekty synchronizacji 2-tak jesli jesli skonczy sie zakres regulacji VAG'iem 3-napiecei jest scisle powiazane z dawka nastawnika - jesli parametry bardzo odbiegaja od siebie - trzeba ingerowac (mechanicznie) w ustawienie czujnika nastawnika dawki - zazwyczaj ustawienie dawki likwiduje problem napiecia nastawnika
-
[B5 AHU] Bardzo duża różnica grupa 04 wskazanie 2 i 3
spięcie rozrządu na blokadach nie oznacza dobrego ustawienia - blokady sa po to żeby miec punkt odniesienia - po ustawieniu musisz doregulowac dynamicznie - w twoim przypadku logi mowia same za siebie - nie ma synchronizacji rozrządu - do tego nastawnik na pompie wtryskowej jest źle ustawiony (dawka paliwa + napięcia nastawnika) i na koniec kat wtrysku do regulacji - uporasz się z 3ma tematami - auto zacznie palić normalnie ... chyba ze oprócz złych nastawów - układ zasilania zapowietrza się
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
możesz - byle nie na włączonym zapłonie ...
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
gdzies popelniles blad ... lub sprezyna w gruszce jest peknieta - stad walka ECU z ustabilizowaniem cisnienia doladowania
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
wycinek z ELSA
-
[B6 AKE] Blokada na pompie wtryskowej
mozesz zapytac u mastersa w wawie ... z tego co pamiętam - wymiana pompy (fizyczna) i ECU (lub softu) bedzie potrzebna