Treść opublikowana przez leo...
-
Wytrzymalosc podzespolow AVF na dodatkowa moc
1.55bara wytrzyma ... 380Nm tez da rade
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
absolutnie nie - mysle jednak ze to dla warsztatow nie maly wydatek mimo wszystko ... BTW - pokaz mi w szczecinie warsztat oprocz autoryzowanych serwisow ktory ma legalnega VAS'a (online) - wiekszosc VAS'ow to stary wysluzony sprzet z demobilu - bez online i np. z brakiem diagnozy UDS
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
walizeczka do wymiany sprzegla w DSG kosztuje 6kpln ... samo sprzeglo to pieniadze rzedu 4kpln wymiana to jakas masakra - tolerancja podkladek w miedzy tarczami rzedu 0,09 to norma - zle ustawisz - skrzynia nie zazebi biegu i cala robota od poczatku :]
-
Gumki wtryskiwaczy w pokrywie zaworów 2.5 tdi
ori uszczelki nie sa zintegrowane z pokrywa ... scisle przylegaja ale nie sa zwulkanizowane
-
Audi A4 B7 pompowtryskiwacze -logi, ujemne BIP-y
nie koniecznie - sprawdz co pokazuje VAG/VAS w 004 - jak ustawiony jest G40 ... jesli tam bedzie idealnie - winna moze byc regulacja lub zuzycie samych PD (skok iglicy w PD)
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
tych na jagielonskiej mozna tylko w doope kopnac a nie szyby dawac do wymiany ... sotom - ASO wymienia szyby bez pomocy autoszyb (tak jak u ciebie w "fabryce" ) - zagladnij w ELSE tam masz cala procedure wymiany opisana wlacznie z potrzebnymi gratami do wymiany
-
siema:) jak jest tutaj ktos kumaty od 2.5 tdi ake to prosze o ocene kata wtrysku ...
jesli nie przeszkadza ci twarda praca zimnego silnika - zostaw tak jak jest - idealem bedzie 2.0ATDC w wymaganych i osiaganych - przy takich nastawach kultura pracy zimnego silnika jest satysfakcjonujaca takie nastawy jakie masz w tej chwili sa do zaakceptowania - auto bedzie palilo i jezdzilo poprawnie
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
ogarnia - ale mieto zrobi to w kilka minut ... ja siedze bardziej w sterownikach silnika - jesli bedziesz potrzebowal namiarow na Daniela (mieta) - pisz na Privie - podam namiary
-
[ALL] Ma ktoś gotowca (chipa) do AFN-a ?
zalezy co to za ECU (plyta glowna) - nie wszystkie daja sie zamienic ... podaj numery oryginalu i zamiennika
-
Procedura wypalania DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CR
pozycje sa te same niezaleznie od wersji softu VCDS'a ... niskie bloki dotyczace DPF'u - PD - wysokie - CR tu VCP+K jest bardzo dobrze rozwiazany - wypalanie na postoju w OneClickFunktion
-
[ALL] CHIP DO 1.9 SDI
to jest wlasnie najslabszy punkt w SDI ...
-
[ALL] CHIP DO 1.9 SDI
w optymistycznym wariancie ... da rade zrobic wiecej - okupione to bedzie mocnym dymieniem za autem
-
[B5 AKN] Jakie spalanie pokazuje wam w VAGu ?
prawidłowe ... ze wszystkimi odbiornikami i klimą ON - moze pokazac ~ 1.5litra max
-
[B5 AFB] Regeneracja pompy wtryskowej
Pompy Etryskowe Elektroniczne Elektronika samochodowa Bogdan Huber Śleszowice 186 (kolo Wadowic) 501051015 / 0338774568 jedna pompa chodzi od 5lat - druga od 3 (w drugim AFB) - bez najmniejszej usterki atutem tego serwisu jest to ze korpusy (przestawiacze kata wtrysku) sa napawane i obrabiane od nowa na nominalny wymiar - tloczki nowe - elektronika nowa - 5 lat temu kosztowalo mnie to 2300,- + wysylka - gwarancja rok ale jesli gosc znajdzie slady opalu podczas reklamacji gwarancyjnej - gwarancja przepada ... uczciwie postawione warunki - gosc wyslal pompe zrobiona - ja mu odeslalem uszkodzona - bez czekania i niepotrtzebnych ceregieli
-
[B5 AFB] Błąd 0550 regulacja kąta początku wtrysku
koniec pompy nadszedl ... tloczek jest zatarty - szukaj nastepnej
-
[INNE] Prośba o analizę logów AJT '00 - 2,5 TDi 88 PS - Poprawione
programem ... pomiar z 023 pokazuje cos wrecz odwrotnego ... dynamiczny 011 potwierdzi to zapewne ...
-
[B6 AVF] PROSZĘ O ANALIZĘ LOGÓW AUDI a4 1,9 TDI
zacznij grac w totka - masz dar
-
[INNE] A6 C5 AFB dlaczego nie spala paliwa?
rozwiazaniem twojego problemu jest regulacja kata wtrysku - mimo ze na logach jest prawie idealnie - regulacja (metoda prob i bledow) wyeliminuje kopcenie podczas odpalania ... 401H to satry sterownik w AFB (2xPLCC32) - te silniki czasem trapila przypadlosc zlego odpalania na cieplym - spotkalem poprawiany soft - gdzie dawka startowa byla wyciagana "w kosmos" nawet w zakresie gdzie i tak jest wysoka - sprawdz ECU - szukaj podstawek lub lutowanych pamieci PLCC32 (2x) BTW - w jakiej kondycji jest AQ oraz rozrusznik ??
-
[B6 AKE] A4 B6 2.5 TDI 180KM Quattro] Wymiana głowic? Pomocy!
wg. mnie sciagniecie glowic i rzezba z zaworami etc. - to jest remont
-
[B6 AKE] A4 B6 2.5 TDI 180KM Quattro] Wymiana głowic? Pomocy!
ale to nie jest remont ... wymiana walkow jest rownoznaczna z wymiana rozrzadu (wszystko za jednym zamachem) - do tego zestawu dorzuc profilaktycznie termostat - odme i czyszczenie lopat turbulun - spokoj gwarantowany na lata - przy zalozeniu ze olej bedziesz wymienial co 10-max 15kkm ...
-
[B6 AVF] PROSZĘ O ANALIZĘ LOGÓW AUDI a4 1,9 TDI
to zwykla konwersja ...
-
[ALL TDI] Logi dynamiczne problem z turbiną.
oznacza to ze rurka wewnatrz ECU jest peknieta - olej ktory z biegiem lat zbiera sie w niej zalewa plyte glowna sterownika - rozkrec ECU - wyczysc - wymien rurke - bedzie banglac ...
-
[B6 AKE] A4 B6 2.5 TDI 180KM Quattro] Wymiana głowic? Pomocy!
te walki so goowno warte - po tygodniu wyciagalem to z silnika ... sa to walki regenerowane i oxydowane - final jest taki - walki sa za twarde i pekaja (mikropekniecia) w miejscach gdzie byly spawane (napawane) - moja przygoda z ta firma skonczyla sie na opinii rzeczoznawcy i zwrocie kasy za walki ... reszta byla OK (dzwigienki/popychacze/pastylki)
-
[ALL TDI] Logi dynamiczne problem z turbiną.
rurka lub olej w niej ...
-
[B5 AHU] Proszę o analizę logów
1.48 bara to raczej nie wina N75 - nawet jesli N jest uwalone bypas otworzy sie pod wplywem gazow wylotowych - a tu mamy bardzo wysokie cisnienie doladowania jak na ta turbine