Treść opublikowana przez leo...
-
[B5 AHU] Proszę o analizę logów
turbulum na stol ... klasyczne przeladowanie
-
[B5 AFN] Rozrząd AFN nie odpala
tu nie ustawisz na chłopski rozum ... zgubiłes "0" pompy - szukaj kogoś z KTS'em niech okresli poczatek tloczenia pompy - metoda prob i bledow bedziesz szukal wiecznosc ... niestety pompy z fasolkami maja to do siebie ze latwo zgubic "0" - czasami bywa i tak ze blokada na pompie nie oznacza "0" pompy (ktos kto sciagal kolo zebate z fasolkami - wie o co chodzi)
-
[B6 AWX] Pompowtryskiwacze > po zmianie pompki
opis dotyczy 2.0PD (4V) ale spokojnie możesz zastosowac do 1.9PD ... Uszkodzenie elementu PD można rozpoznać przy wyraźnie podwyższonej dodatniej wartości korekcji dawki paliwa . Jako wartość graniczna obowiązuje : =/> +1,00 mg/suw względem pozytywnej wartości sąsiednich cylindrów . Negatywnych wartości nie należy uwzględniać ! BTW - ECU caly czas dazy do wyrownania obrotow biegu jalowego -
-
[INNE] ALH na koksie, proszę o analize logów
wszystko zalezy od efektu - jesli "kierownik" jest zadowolony - nie ma przeciwskazan do tego typu modyfikacji (po zniwelowaniu overboosta) dosyc wysoko pociagniety ogranicznik Nm czuc na plecach - jedyny mankament widoczny w logach - mocno podkrecony "pump tension" za ktorym nie poszedl "Injection beginning" - ale tu na pewno wpływ miała jazda próbna i czesciowo logi ...
-
[B5 1Z] Korekcje wtrysków
nie powinienes miec problemu z ustawieniem - mapa przebiegu wtrysku z pompy 11 i 10 jest niemal identyczna ... problemem jest dawka - 11 fizycznie ma wiekszy wydatek - mozesz miec problem z odpalaniem auta (start silnika/kopcenie)
-
[B5 1Z] Korekcje wtrysków
masz racje - ale to jest tak niewielka roznica ze nie ma sensu tego ruszac mechanicznie a jezeli juz koniecznie chcesz - trudno bedzie to wyregulowac fizycznie (recznie) poza tym - zwroc uwage ze zakres masz do 2* - mozesz poeksperymentowac i zobaczyc jaki ma to wplyw na korekcje w 013 - od tego temat sie rozpoczal
-
[B5 1Z] Korekcje wtrysków
zagladnij w adaptacje - przygladnij sie dokladnie - mozliwosci znasz ...
-
[B5 1Z] Korekcje wtrysków
mylisz sie ... to bardzo prosty sposób do synchronizacji rozrzadu (do wejscia w zakres dla danego silnika - jesli wymagane są poza zakresem) twoj log z 004 jest jak najbardziej w porzadku - zwroc uwage na zakres w jakim wymagane i osiagane mozesz ustawic - zarówno pod obciążeniem jak i na biegu jałowym parametry sa w zakresie - przynajmniej dla tej skody (ASV) z której ten log został zrobiony ... natomiast nie odpowiedziales na pytanie z poprzedniego postu
-
[B5 1Z] Korekcje wtrysków
co do timingu (004) i jedynie podgladu jego pracy ... zainteresuj sie blokami wartosci mierzonych i adaptacjami w 10... tam znajdziesz odpowiedzi na nurtujace cie pytania mała podpowiedz - jesli teoretyczny poczatek wtrysku bedzie = 8*BTDC i tyle samo bedzie w osiaganych - bedzie dobrze ?? 004BS pokaze w tym przypadku okolice 52 jednostek :] ale czy to bedzie dobre ustawienie ?? ogarniasz - czy za bardzo to zakrecilem ??
-
[B5 1Z] Korekcje wtrysków
nie - nie pomylilo mi sie ... w VP37 synchronizacja jest tak samo istotna jak w PD ... od niej zaleza korekcje w 013 - ECU przy zle ustawionej synchronizacji bedzie dazylo do wyregulowania obrotow biegu jalowego - przez co korekcje na wtryskiwaczach beda rozjechane - mimo ze i cylindry i wtryskiwacze beda w dobrej kondycji
-
[ALL] Zakład regenereujący turbosprężarki ze Szczecinka, ktoś zna ?
jesli to turbulum do auta z opisu - wymien z rura zasilajaca w olej - to jest najczesciej przyczyna padania turbin w 1.8T ...
-
[B5 1Z] Korekcje wtrysków
daj loga z 004 - w tej chwili korekcje sa na minusie - albo wtrysk sterujacy ma niewielkie odchyly od normy - albo rozrzad nie jest idealnie ustawiony ... tak czy siak - korekcje sa OK dawka 4.2 tez jest w normie - na logu nie widac czy ruszone bylo napicie nastawnika - dopiero pod obciazeniem (pelnym) bedzie to widoczne ... zostaw tak jak jest - w tej chwili nie ma czego sie czepiac - daj tylko 004 zeby sprawdzic jak wyglada synchronizacja rozrzadu
-
[ALL] Zakład regenereujący turbosprężarki ze Szczecinka, ktoś zna ?
nie znam - nie slyszalem o nich ...
-
[B5 1Z] Kąt wtrysku
daj z BS a nie z blokow pomiarowych ... pompa jest zle ustawiona - dla twojego silnika ustawienie kata wtrysku to 2 do 3' przed GMP - a tu masz 8 ... 004 z BS potwierdzi/zaprzeczy tej teorii
-
[B5 1Z] Kąt wtrysku
przyczyne masz w 004 jak na dloni ... zrob logi z nastaw podstawowych (basic settings) - kanal 004
-
[B5 AFN] Usuniecie błędu 65535
na pewno nie po chipowaniu ... (niezaleznie czy via OBD czy tradycyjnie programatorem) - blad 65535 to oznaka slabego AQ lub usterki regulatora napiecia
-
[B6 BCZ] Wymiana rozrzadu ktorego wybrac? Zdecydowanie P,Wojcik
jedz do wojcika - tomek (mechanik) ogarnia 2.5 doskonale ...
-
[B7 BPW] Zwichrowane (jajowate) koło zębate wału korbowego
w starszych PD sa szersze wręby na kole - nowe maja zoptymalizowany kształt koła - jest to potrzebne do zmniejszenia napiecia na pasku zebatym rozrzadu podczas fazy tloczenia pompowtrysku
-
[ALL B6] Gdzie założyć FMIC w Zachodniopomorskiem?
jesli rozmawiales z czlowiekiem z v-tech szczecin - to byl to na 100% Arek ...
-
[ALL B6] Gdzie założyć FMIC w Zachodniopomorskiem?
podjedź do Arka z v-techu (Golisza 10E)... pogadaj - moze znajdzie jakis termin
-
[B5 AFB] AFB padła hydraulika, wypadły 3 dźwigienki i pastylki, przedmuch przez dolot ...
jesli juz to 150/6 vs 90/4 + 180/6 vs 110/4
-
[ALL B5] TDI AJM z ECU ABT
ABT ciagnie moc (wysoki zakres obrotów) moment praktynie nie ruszony z dołu ... soft jaki widziałem od nich tak zazwyczaj wyglądał
-
[B5 AFB] Problemy z odpalaniem na ciepłym siniku.
sprawdz rozrusznik ... jesli bedzie OK - mala korekta w sofcie rozwiaze problem
-
[ALL] Schemat EGR silników 1.9 tdi - AJM i AFN
- [B5 AHU] Zablokowany sterownik
odpowiedź - tylko niepowazny tuner nie wstawia podstawek (mowa o ECU starszego typu gdzie trzeba lutować) - [B5 AHU] Zablokowany sterownik